Jumbum.com'dan alınan R5 5600'nin birkaç pini yamuk geldi

Arkadaşlar herhangi bir mağazadan aldığınız ürün sağlam geldi diye o mağaza güvenilir, sağlam firma olmuyor. Mağazanın tüm ürünleri bozuk mal ile dolu olacak diye bir şey yok, illaki o alışverişlerden düzgün sonuç alan olacaktır. Çünkü gelen mal sağlamdır ve ortada bir sorun yoktur.
Bunu jumbum özelinde söylemiyorum. Hiç alışverişim olmadı, bir fikrim yok. Ama önceki mesajlarında kaynak olarak MediaMarkt'ın iade koşullarını almış. MediaMarkt ile bir kere alışverişim oldu ve adamlar yalan makinesı çıktı. Tabii ki tek bir sorun da o mağazayı kötü firma kılmaz. Ama yaşayan çok kişiyse evet düşünülmesi gerekir.

Sağlam firma dediğiniz yaşanan soruna düzgün çözüm üreten firmadır. Bunu da en iyi Amazon ile yaşadım şahsen. Bir de 2 ay önce Inventus'dan RAM almıştım, RAM problem yaratıyordu bilgisayarımda ne denesem çözemedim. İnventus firmasına gönderdim yaptıkları 1 günlük testte bir sorun gözükmediği halde kem küm etmediler, ikiletmediler ve iade aldılar. Hani iade şartı yeniden satılabilirliği olmasıydı ya iade alan da alıyor.

Arkadaşlar saçma sapan şeyler yazanlar olmuş geçen hafta ben de @jumbum'dan Ryzen 5 5600 aldım gayet de sağlam geldi isteyene kardeşim ile beraber kutu açılış videomuzu da atarım sıkıntı yok, satıcıya bilmeden lütfen yüklenmeyin kanıt isteyene kanıt atarız istediği yolla.

@jumbum sizde itibar etmeyin bunları hocam gayet güvenilir bir firmasınız ismimden de hatırlarsanız sizden Fast ödeme yoluyla almıştım işlemciyi. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu başlık altındaki tartışma konusu insanoğlu yaşadığı ve ticaret devam ettiği sürece sona ermeyecektir ;) Kusurlu ürün olabilir, kötü niyetli alıcı olabilir, kötü niyetli satıcı olabilir.

Biz, verilere (pazaryerleri hariç) baktık, başarıyla satılan teslim edilen ürün 1000X ise iade talebinde bulunulan ürün 36X olmuş. 36X talebin 32X i başarıyla ücret iadesi veya ürün değişimi sonuçlanmış. (vazgeçen, kargo teslim almayan, aynı ambalaj ile iade edilen, arızalı/ kusurlu değişim gören.)

4X tarafımızca uygun görülmemiş (Kullanılmış ürün, 15 gün iade süresi dolmuş, şirket iade faturası düzenlememiş vb.).

Ret edilenlerden sadece 1 kişi (3 yılda) THH ne gitmiş ona da "ürünü iade et paranı geri etsinler" kararı çıkmış o da iade etmemiş :)

Not: Foruma üye hatırı sayılır sayıda müşteri ile alış-veriş ilişkimiz olduğu doğrudur ancak forumda hiçbir üyeyi tanımıyoruz.

Savunanlar anlaşıldığı üzere ya sorunsuz alışveriş yapmış destekliyorlar yada binde 1'in altında oranda mağduriyetin olduğu alanda binde 999 i akılcı buluyorlar.

@Weeeii işlemciyi onlardan aldığıma dair bir kanıt istiyorsan faturamı atabilirim sana? Benden yana sıfır sıkıntı biraderim.

@kasimtmc niyetimin kötü olduğunu düşünüyorsun madem gel buraya faturamı yükleyeyim? Ya işlemci haricinde başka şeyler de aldım bu firmadan mesela Cumartesi günü arkadaşıma fan seti aldık Dark Flash marka onlar da sağlam geldi çalışıyor? Dikkatli olun o zaman kardeşim madem ki o kadar çok haklısınız o zaman satın aldığınız her ürünün kutu açılış videosunu çekin haklı olduğunuzu kanıtlamak istiyorsanız? Bizim de kötü tecrübemiz oldu elbet ama her zaman kendimizi de kutu açılış videosu çekerek haklı çıkarttık, benim 14 yaşındaki kardeşim bile satın aldığı her ürünü bana ve ailemden diğer insanlara danışmadan kendisi videosunu çekerek tecrübe ediyor küçücük bu çocuk bile sizlerden daha mantıklı hareket ediyor, hatta kardeşim bu konuyu gördüğü zaman özellikle video kaydına aldı fotoğraflarını çekti.

Bir firmadan alışveriş yapıp o ürünü sorunsuz almanız firmanın güvenilir olduğu anlamına gelmez. Aynı şey bu durumun tam tersi için de geçerli. Anlayamadığınız nokta bu. Şahsen o çok güvenilir dediğiniz büyük firmalardan bizzat ne acı tecrübeler yaşadım inanamaz çoğunuz. AliExpress'ten çakma kılıf alıp orijinal diye satan mı yoksa iade için yolladığım ürünlere sağlam deyip kutusunu açtınız iade alamayız dedikten sonra şikayetvara yazdığım için ürüne ve kutularına hasar verip fotoğrafları da orada paylaşıp bu yüzden iade almıyoruz diyen firmalar da var. Neler neler var yani boşuna uzuyor tartışma.

@Weeeii işlemciyi onlardan aldığıma dair bir kanıt istiyorsan faturamı atabilirim sana? Benden yana sıfır sıkıntı biraderim.

@kasimtmc niyetimin kötü olduğunu düşünüyorsun madem gel buraya faturamı yükleyeyim? Ya işlemci haricinde başka şeyler de aldım bu firmadan mesela Cumartesi günü arkadaşıma fan seti aldık Dark Flash marka onlar da sağlam geldi çalışıyor? Dikkatli olun o zaman kardeşim madem ki o kadar çok haklısınız o zaman satın aldığınız her ürünün kutu açılış videosunu çekin haklı olduğunuzu kanıtlamak istiyorsanız? Bizim de kötü tecrübemiz oldu elbet ama her zaman kendimizi de kutu açılış videosu çekerek haklı çıkarttık, benim 14 yaşındaki kardeşim bile satın aldığı her ürünü bana ve ailemden diğer insanlara danışmadan kendisi videosunu çekerek tecrübe ediyor küçücük bu çocuk bile sizlerden daha mantıklı hareket ediyor, hatta kardeşim bu konuyu gördüğü zaman özellikle video kaydına aldı fotoğraflarını çekti.
Herhangi bir firmanın güvenirliği sizin yaptığınız alışveriş bazında ölçülüyorsa dediklerinizde %100 haklısınız... Bu durumda bile buraya olumsuz/olumlu görüş bildirmek insanların hakkı. Parasıyla rezil olan kişi de onu bu duruma düşüren kişi veya kuruluşu rezil etme hakkına sahiptir. Anayasal hakları çerçevesinde ağzına geleni de söyleyebilir, yazabilir. Sizin iyi deneyiminiz başkalarının kötü deneyimini nötrlemiyor. Öyle olsa misal YS'de 8, 9,10 puanlı restorantları değil altında birçok şişirme yorum olan 5, 6 puanlı restorantları tercih ederiz. Sizin burada yaptığınız da pozitif yorum veya yol göstermek değil daha çok şişirme yorum kategorisine giriyor.

Dostum ne mutlu sana senin ki sağlam çıkmış arkadaşın ki sıkıntılı yok satıcıya yüklenmeyin vs.. kimse burda üç kagitcisin vb.. yakıştırmalar da bulunmadı aksine herkes deneyimini paylaştı jumbum hesaplı kullanicinin paylaşımlarına istinaden insanların itirazın oldu bence yazılanları okumamissin konuyu açan arkadaş bile hırsız dolandırıcı demedi

Yeni konular

Geri
Yukarı