Jumbum.com'dan alınan R5 5600'nin birkaç pini yamuk geldi

Arkadaşlar saçma sapan şeyler yazanlar olmuş geçen hafta ben de @jumbum'dan Ryzen 5 5600 aldım gayet de sağlam geldi isteyene kardeşim ile beraber kutu açılış videomuzu da atarım sıkıntı yok, satıcıya bilmeden lütfen yüklenmeyin kanıt isteyene kanıt atarız istediği yolla.

@jumbum sizde itibar etmeyin bunları hocam gayet güvenilir bir firmasınız ismimden de hatırlarsanız sizden FAST ödeme yoluyla almıştım işlemciyi. :)

Arkadaşlar saçma sapan şeyler yazanlar olmuş geçen hafta ben de @jumbum'dan Ryzen 5 5600 aldım gayet de sağlam geldi isteyene kardeşim ile beraber kutu açılış videomuzu da atarım sıkıntı yok, satıcıya bilmeden lütfen yüklenmeyin kanıt isteyene kanıt atarız istediği yolla.

@jumbum sizde itibar etmeyin bunları hocam gayet güvenilir bir firmasınız ismimden de hatırlarsanız sizden FAST ödeme yoluyla almıştım işlemciyi. :)
Bozuk saatte günde 2 defa doğruyu gösteriyor .
Bi sıkıntı yaşayın o zaman görürüm ben sizi .

@nazimmacit elimde video kanıtı var birader YouTube'a yüklerim görürsün firmanın gerçek yüzünü? Bu konuyu gördüğüm için sırf satın aldım o işlemciyi bir sorun çıkmadı. :)

@nazimmacit elimde video kanıtı var birader YouTube'a yüklerim görürsün firmanın gerçek yüzünü? Bu konuyu gördüğüm için sırf satın aldım o işlemciyi bir sorun çıkmadı. :)
Senin aldığın işlemcinin sağlam gelmesi kimseyi ilgilendirmez. Çünkü o işlemciyi bu forumdaki kişiler değil, sen kullanacaksın.

Fakat hatalı bir ürünün iade edilememesi durumu herkesi ilgilendiriyor çünkü herkesin bu durumu yaşayabilme ihtimali var.

Senin bu tartışmada birden çıkıp "Ama Bana sağlam geldi!" demen mantıklı değil. Senin kişisel tecrüben ne tüm alıcıları ne de tüm markayı temsil eder. İşin sonunda Burada belki 100'de 1 belki de 1000'de 1 gerçekleşen bir olaydan bahsediyoruz. Önemli olan da, bu istisnai durumda sonucun ne olacağı ve işin nasıl halledileceği.

@Weeeii abuk sabuk konuşuyorsunuz birader hemen firmaya saldırıyorsunuz hem nereden bilelim kötü niyetli olup olmadığını mağdur kişinin?

@Weeeii abuk sabuk konuşuyorsunuz birader hemen firmaya saldırıyorsunuz hem nereden bilelim kötü niyetli olup olmadığını mağdur kişinin?
Ben yazdığım paragrafta ne firmaya ne de tüketiciye bir söz söyledim. Dikkatli oku. Benim bahsettiğim konu senin elinde hiçbir kanıt olmadan, sadece tek defalık kişisel tecrübenden dolayı bir tarafı savunmaya çalışman. Elinde nesnel bir kanıt olmadan firmayı babanın oğluymuş gibi savunman da şüphe uyandırıyor haberin olsun.

Burada kötü niyetli olan firma da olabilir alıcı da olabilir, bilemeyiz. O yüzden bir tartışma/sohbet var zaten. Alıcı videoya çekseydi o haklı çıkacaktı. Satıcı sağlam gönderdiğini kanıtlayabilseydi bu sefer de o haklı çıkacaktı. Ama iki tarafta da kanıt yok ve bir belirsizlik var. Amacımız da bu belirsizliği sonuca adil bir şekilde ulaştırmak.

Hocam neden ilgili firmayı canhıraş şekilde savunuyorsunuz? Konu sahibi kötü deneyim yaşamış, belli ki aynı sorunları yaşayan insanlar da var ve onlar da konu altına deneyimlerini yazmışlar. Attığınız cevaplara bakıyorum sürekli konu sahibi ve diğerlerini karalama üzerine yol alıyorsunuz. Hatta konu sahibini kotu niyetli olmakla itham ediyor ve ilgili firmayı savunma yoluna gidiyorsunuz. Burada asıl sorgulanması gereken konu sahibi ve yaşadıkları olumsuzlukları yazanların niyetleri değil de sizin niyetiniz sanırım...

Hocam neden ilgili firmayı canhıraş şekilde savunuyorsunuz?
2 gün sonra sorun yaşasa gelip dert yanacagi yer yine burası ama insanın başına gelmeyince başkasının derdini anlayamıyor.

Kim bilir belki de firmanın yakından tanıdığı bir arkadaştır. Zira ben aldım, benimki sağlam diye bir siteyi savunan kişiden her şey beklenir.

2 gün sonra sorun yaşasa gelip dert yanacagi yer yine burası ama insanın başına gelmeyince başkasının derdini anlayamıyor.

Kim bilir belki de firmanın yakından tanıdığı bir arkadaştır. Zira ben aldım, benimki sağlam diye bir siteyi savunan kişiden her şey beklenir.

Burada her kullanıcı kendi deneyimini paylaşıyor. Sorun yoksa sorun var mı desin? Bu firma ile kötü deneyimi olanlar kadar olmayanlarda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı