Kaan N2 virüs şüphesi

Kaan n2'nin driverlarınını kurun
minimal adb and fastboottool uygulamasını indirip kurup açın

adb devices
adb shell

pm uninstall -k --user 0 com.redstone.ota.ui

bu kodları yazın sırayısla. Böylece virüs belasından kurtulmuş olacaksınız.
Merhaba @manga28 öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Anladığım kadarıyla com.redstone.ota.ui bu uygulama neden oluyor.
Kaan N2 driver derken USB driver mı kastettiniz?
adb nin cihazı görmesi için mi driver yüklüyoruz.

Merhaba @manga28 öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Anladığım kadarıyla com.redstone.ota.ui bu uygulama neden oluyor.
Kaan N2 driver derken USB driver mı kastettiniz?
adb nin cihazı görmesi için mi driver yüklüyoruz.

Evet onu yüklüyoruz ki cihazı görsün program.
Verdiğim kod güncelleme uygulaması olan AOTA.apk sını siliyor. Virüsler o güncelleme uygulamasında geliyormuş ,bende başka bir forumdan okudum.Uyguladım ve oldu.

Link2Sd adlı bir uygulama var onu kurup. İstemediğiniz herhangi bir uygulama varsa onun adresini aynı şekilde kodları com... şeklinde yazıp silebilirsiniz. Ben Kaan launcher gibi kullanmadığım bütün uygulamaları sildim.

Evet onu yüklüyoruz ki cihazı görsün program.
Verdiğim kod güncelleme uygulaması olan AOTA.apk sını siliyor. Virüsler o güncelleme uygulamasında geliyormuş ,bende başka bir forumdan okudum.Uyguladım ve oldu.

Link2Sd adlı bir uygulama var onu kurup. İstemediğiniz herhangi bir uygulama varsa onun adresini aynı şekilde kodları com... şeklinde yazıp silebilirsiniz. Ben Kaan launcher gibi kullanmadığım bütün uygulamaları sildim.
Adb shell ile kaldırdım, umarım işe yarar teşekkürler güzel bilgi için.
Kaan Launcher sistem uygulaması değil mi onu kaldırınca problem olmadı mı?
Bir çok uygulamayı Kaan Launcher üzerinden kullandırıyor diye biliyorum Mesajlaşma uygulaması gibi

Adb shell ile kaldırdım, umarım işe yarar teşekkürler güzel bilgi için.
Kaan Launcher sistem uygulaması değil mi onu kaldırınca problem olmadı mı?
Bir çok uygulamayı Kaan Launcher üzerinden kullandırıyor diye biliyorum Mesajlaşma uygulaması gibi
Ben nova launcher kullanıyorum varsayılan olarak da onu ayarladım.Hicbir sorun olmadı Kaan launcherı sildiğimde
Appmarket cellgram vs. boş uygulamaları da sildim bu yöntemle.

Ben nova launcher kullanıyorum varsayılan olarak da onu ayarladım.Hicbir sorun olmadı Kaan launcherı sildiğimde
Appmarket cellgram vs. boş uygulamaları da sildim bu yöntemle.
Kaan launcher ve diğer uygulamaları da kaldırdım.
Bende chrome da ayrıca hastopic reklamı çıkıp duruyordu chrome da kaldırdım
umarım işe yarar.
Tekrar teşekkürler.

Merhaba,
Kaan N2'deki sorunlardan bende muzdarip oldum. Sorunun çözümü için, bazı uygulamaları sistemden kaldırdım.

1. Cihazı sıfırlayın, Fabrika ayarlarına geri döndürün.
2. Taktığınız SD kart içerisindeki Android, Download, gibi klasörleri silin.
3. Cihaz açılınca "Geliştirici seçenekleri" ni aktif hale getirin.
4. Cihaza sadece "Nova Launcher" kurup bunu aktif / varsayılan hale getirin.
5. Cihazın internet bağlantısını kesin.
6. adb devices komutu ile telefona bağlanın, bağlantı başarılı ise cihazınız listede gözükecektir.
7. adb shell komutu ile telefonun içerisine bağlanın
8. pm list packages ile telefonunuzda kurulu olan programları görebilirsiniz.
9. Gereksiz programları silin >>>
# Çin menşei programlar
pm uninstall -k --user 0 com.redstone.ota.ui pm uninstall -k --user 0 com.swfp.factory pm uninstall -k --user 0 com.wagd.diggoods.upa pm uninstall -k --user 0 com.wagd.easenf pm uninstall -k --user 0 com.wagd.smarter pm uninstall -k --user 0 com.wind.applock pm uninstall -k --user 0 com.wind.emode pm uninstall -k --user 0 com.wind.windruntimetest pm uninstall -k --user 0 com.baidu.map.location

# Operatör Programları
pm uninstall -k --user 0 com.arneca.dergilik.main3x pm uninstall -k --user 0 com.cloudike.vodafone pm uninstall -k --user 0 com.ttech.android.onlineislem pm uninstall -k --user 0 com.turkcell.akademi pm uninstall -k --user 0 com.turkcell.bip pm uninstall -k --user 0 com.turkcell.gncplay pm uninstall -k --user 0 com.turkcell.ott pm uninstall -k --user 0 com.turkcell.uygulamalar pm uninstall -k --user 0 com.turktell.cropy pm uninstall -k --user 0 com.vodafone.selfservis pm uninstall -k --user 0 com.vodafone.smhs pm uninstall -k --user 0 tr.bm.android.play.cellograf pm uninstall -k --user 0 tr.com.turkcell.akillidepo pm uninstall -k --user 0 tr.vodafone.app pm uninstall -k --user 0 tr.bm.android.kaanlauncher

Eğer Nova Launcher veya başka bir Launcher kurmadıysanız, Kaan Launcher'ı kaldırmamanız lazım.

Gerekli Programlar
Android ADB: Android Debug Bridge (adb) | Android Developers
Android USB Driver: Get the Google USB Driver | Android Developers

Kaan launcher ve diğer uygulamaları da kaldırdım.
Bende chrome da ayrıca hastopic reklamı çıkıp duruyordu chrome da kaldırdım
umarım işe yarar.
Tekrar teşekkürler.

Chrome da bende de çıkıyordu hastopic reklamı . Önce telefona format attım daha sonra silme işlemlerini uyguladım. Şuan Chrome uygulamam da temiz .
Merhaba,
Kaan N2'deki sorunlardan bende muzdarip oldum. Sorunun çözümü için, bazı uygulamaları sistemden kaldırdım.

1. Cihazı sıfırlayın, Fabrika ayarlarına geri döndürün.
2. Taktığınız SD kart içerisindeki Android, Download, gibi klasörleri silin.
3. Cihaz açılınca "Geliştirici seçenekleri" ni aktif hale getirin.
4. Cihaza sadece "Nova Launcher" kurup bunu aktif / varsayılan hale getirin.
5. Cihazın internet bağlantısını kesin.
6. adb devices komutu ile telefona bağlanın, bağlantı başarılı ise cihazınız listede gözükecektir.
7. adb shell komutu ile telefonun içerisine bağlanın
8. pm list packages ile telefonunuzda kurulu olan programları görebilirsiniz.
9. Gereksiz programları silin >>>
# Çin menşei programlar
pm uninstall -k --user 0 com.redstone.ota.ui pm uninstall -k --user 0 com.swfp.factory pm uninstall -k --user 0 com.wagd.diggoods.upa pm uninstall -k --user 0 com.wagd.easenf pm uninstall -k --user 0 com.wagd.smarter pm uninstall -k --user 0 com.wind.applock pm uninstall -k --user 0 com.wind.emode pm uninstall -k --user 0 com.wind.windruntimetest pm uninstall -k --user 0 com.baidu.map.location

# Operatör Programları
pm uninstall -k --user 0 com.arneca.dergilik.main3x pm uninstall -k --user 0 com.cloudike.vodafone pm uninstall -k --user 0 com.ttech.android.onlineislem pm uninstall -k --user 0 com.turkcell.akademi pm uninstall -k --user 0 com.turkcell.bip pm uninstall -k --user 0 com.turkcell.gncplay pm uninstall -k --user 0 com.turkcell.ott pm uninstall -k --user 0 com.turkcell.uygulamalar pm uninstall -k --user 0 com.turktell.cropy pm uninstall -k --user 0 com.vodafone.selfservis pm uninstall -k --user 0 com.vodafone.smhs pm uninstall -k --user 0 tr.bm.android.play.cellograf pm uninstall -k --user 0 tr.com.turkcell.akillidepo pm uninstall -k --user 0 tr.vodafone.app pm uninstall -k --user 0 tr.bm.android.kaanlauncher

Eğer Nova Launcher veya başka bir Launcher kurmadıysanız, Kaan Launcher'ı kaldırmamanız lazım.

Gerekli Programlar
Android ADB: Android Debug Bridge (adb) | Android Developers
Android USB Driver: Get the Google USB Driver | Android Developers
Benim yazdıklarımı tekrarlaman güzel olmuş :)

@manga28 dünden itibaren herhangi bir problem yaşamadım gözlemleyeceğim. Eğer tekrar nüksederse formatlayıp tekrar yaparım.
Şu an şarj bile fark etti o kadar gereksiz uygulama var ki, ona bile faydası oldu.

@manga28 dünden itibaren herhangi bir problem yaşamadım gözlemleyeceğim. Eğer tekrar nüksederse formatlayıp tekrar yaparım.
Şu an şarj bile fark etti o kadar gereksiz uygulama var ki, ona bile faydası oldu.

Sonunda virüs sorununu hallettik, Allah'a şükür . Şuan bende de gayet stabil çalışıyor.

Bir tane Kaan yetkilisi çıkıpta cihazını sahiplenmiyor maalesef, bir şekilde tecrübesi olanlar bunu farkedip yapmak zorunda şu an olduğu gibi.
Android 7.0'da kalmış durumda basit bir güncellemeyle halledebilirlerdi bu sorunları. Umarım burada yazılanları okuyup bir ders çıkarırlar.
Bu virüsler yüzünden WhatsApp tarafından engellendim kim bilir arkaplanda neler yapıyor reklam virüsleri bilmiyorum. Daha neler neler.

Yeni konular

Geri
Yukarı