Kaan telefonu Türk malı mı?

Haddini aşan sensin, CPU-GPU olarak nereden aynı kullanıyor, Vestel'in telefonlarında kullandığı en güçlü donanım SD 435-Adreno 505 ikilisi sen neyin tartışmasını yapıyorsun hala? Vestel teknik servisi desteği sağlamıyor da demedim, anlamamakta ısrar etme.
Bak şu video'yu izle de biraz moralin düzelsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana nasihat, akıl verecek kişi değilsin, moralin düzelsin gibi söylemlerini de kendine sakla. Konuyu farklı noktalara çekmenin anlamı yok.
Farklı noktalara çeken de sizsiniz. Arada siyasete daldınız vs. ben görmemezlikten gelmesem ordan çıkacağınız da yoktu. :) Strese sıkıntıya gerek yok. Kimseye tavsiye verdiğim yok. Vestel City bir Türk vatandaşı olarak bana gurur ve moral veriyor. Ülkenin geleceğine dair umut veriyor. Yoksa bana kuruş para verdikleri yok. Bu işlerin herkese faydası var. Vestel City gibi 10 fabrikamız daha olsa bu ülkede kimsenin gelecek kaygısı olmaz. Kaç saattir bunu anlatmaya çalışıyoruz. Anlamadım ki bunun nesine itiraz ediyorsunuz?!

Donanım ve özellik karşılaştırması sorularına.
İyi de ben yeni çıkacak telefonu alırdım diyorum siz eski Telefonlarından bahsediyorsunuz. Ayrıca birebir model karşılaştırması felan da yapmadım. İşlemci ve grafik kartı üreten firmalar belli. Markalar aynı. Yoksa Sony'nin de 1000 lira civarında telefonu var. 2500-3000 liraya satılanla aynı grafik kartını kullanacak halleri yok. Bu bakış açısıyla Sony telefonların içinde ne varsa Sony telefonların içinde aynı şey var da diyemeyiz.

Yeni çıkan telefonunda da SD 435-Adreno 505 var, giriş seviyesi bir donanıma sahip. Mademki modele bakmayacaksan PC'lerimizde falan da Pentium 4 kullanalım ne de olsa İntel. Ne dediğini gerçekten bilmiyorsun. Markalar aynı diye işlemciler aynı performansta olacak diye bir durum mu var, senin bakış açından bakarsak bu manaya geliyor.

Yeni çıkan telefonunda da SD 435-Adreno 505 var, giriş seviyesi bir donanıma sahip. Mademki modele bakmayacaksan PC'lerimizde falan da Pentium 4 kullanalım ne de olsa İntel. Ne dediğini gerçekten bilmiyorsun. Markalar aynı diye işlemciler aynı performansta olacak diye bir durum mu var, senin bakış açından bakarsak bu manaya geliyor.
SD ve Adreno var. Yani Vestel saf değil SD 8xx serisiyle gelip 3000 ₺ etiketle telefon satmaya kalkacak kadar. Max 1200₺ olur en üst modeli. Onda da kasa ve çevresel donanımla fark yaratmaya çalışıyor. Birşeyi yapmaktan daha çok satabilmek önemli. Özellikle de Türkiye şartlarında üretip rekabet etmek. Avrupa'da doğru düzgün fabrika kalmadı maliyetlerden dolayı. Alman malı diye övdüğümüz bir sürü marka Çin'de fabrika kurdu. Asıl üretimlerini orda yapıyorlar. Şimdi böylesi bir Dünyada Vestel'in yaptıklarını şahsen ancak takdir ederim. Siz etmeyebilirsiniz. Ama bana saçmalıyorsunuz demeye hakkınız da yok.

Donanım bilgin olmadan gelip direk SD ve Adreno kullanıyor diyorsan seninle tartışmaya girmek bile hata. Vestel SD 435-Adreno 505 koyup üst seviye model tanıttık gibi söylemler kuruyor ve buna inanlar var, onlardan biri de sensin. Satsın da görelim bakalım, gelip 4-5 model çıkarttı diye de diğer markalarla kıyaslayacak kadar da kendinizi küçük duruma düşürmeyin. Fiyat politikasını düzgün yapmadıkça da başarısız olacak.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı