Kaan telefonu Türk malı mı?

Donanım bilgin olmadan gelip direk SD ve Adreno kullanıyor diyorsan seninle tartışmaya girmek bile hata. Vestel SD 435-Adreno 505 koyup üst seviye model tanıttık gibi söylemler kuruyor ve buna inanlar var, onlardan biri de sensin. Satsın da görelim bakalım, gelip 4-5 model çıkarttı diye de diğer markalarla kıyaslayacak kadar da kendinizi küçük duruma düşürmeyin.
Yahu üst seviyeyi sen söylüyorsun sürekli. Demin açıkladım daha yeni. Yazıyor orda nasıl. Okumadan mı yazıyorsun nedir?! Az soluklan. Ne biliyorsun neyi bilip bilmediğimi? Daha bi önceki mesajda yazdığım şeyle alakasız birşeyleri dediğimi iddia ediyorsun. Yani ben en iyisi deve hendek paradoksuyla uğraşayım. Bu nedir böyle gece gece. Kendi kendinle tartışıyorsun sen kardeşim, bizi dinlediğin yokki. Üst seviye demişim. Tamam da nerde demişim?! Hadi bye bye bir daha da senle birşey konuşmaya çalışmam. Kendin uydurduğun şeylere sinirlenip üslubunu bozuyorsun. Bir şey demiyoruz hala bir yarış meselesine çevirmeler felan. Pardon da yaşın başın kaç senin kardeşim?! Yok donanım bilgisiymiş felan ergenus muhabbetler yapıyorsun benle?!

Çin'de 30,40 dolar maaşla adam çalıştırabilirsiniz. Burda Asgari ücretin maliyeti 500 $ seviyesinde. Vestel'in işçilerinin ortalama kişi başı aylık maliyeti 800 dolardan aşağı değildir. Nasıl satıyor, anlayabildiniz mi?! Bütün dünya Çin mallarına boykotu konuşuyor sizin ettiğiniz lafa bakın. Artık ülkeler markalara burda satacaksanız burda üreteceksiniz baskısı yapıyor. %1 yerli ürün %100 yabancı üründen daha iyidir.

Türkiye'de Sony fabrikası mı var?!

Çin'de en kırsal bölgede asgari ücret 210 USD. Daha endüstriyel bölgelerde 420 USD'ye kadar çıkıyor. Ekonomi bilgileriniz 10 yıl geriden takip ediyor. Vestel ile Apple-Samsung aynı malzeme kullanıyor demen de çok komikti. Bir donanım forumunda yazıyorsan, biraz donanım bilgisi edinmeni tavsiye ederim.

Çin'de en kırsal bölgede asgari ücret 210 USD. Daha endüstriyel bölgelerde 420 USD'ye kadar çıkıyor. Ekonomi bilgileriniz 10 yıl geriden takip ediyor. Vestel ile Apple-Samsung aynı malzeme kullanıyor demen de çok komikti. Bir donanım forumunda yazıyorsan, biraz donanım bilgisi edinmeni tavsiye ederim.
Sen de kendi kendinle tartış. Apple hariç yazdım. Önce bir okumasını öğrenin sonra tartışmaya başlarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
SD 435 donanımı kullanması çok iddaalı olduğu anlamına mı geliyor?

SD435 kullanılmasının da bir sebebi var.

SD8 serisi işlemci yerli bir marka için boş yatırım olur. Kimse yerli marka diye bir telefona 2800TL gibi paralar vermez çünkü. "Samsung, LG, Apple vs. ne güne duruyor?" düşüncesi var milletimizde.

Ayrıca bu fiyat seviyesi için de SD435 gayet ideal.

@Atakan Ermiş İşlemci deyince akla sadece SD 800 serisi mi geliyor bir sürü model var, bu donanımı koyup 1400-1300 TL'ye satması doğal mı?

@Mustafa ÇAKMAK Bana donanım nasihatı verecek seviyede değilsin, öncelikle bunu bil öyle konuş. Gelip diğer modellerde hangi işlemci ve GPU varsa Vestel modellerinde de o var diyen ben miyim? Diğer markalarda SD-Adreno kullanıyor Vestel'de bu modelleri kullanıyor diyen de sensin. İlla SD 800 serisi işlemci mi koyacak dedim? Vestel diğer Türkiye menşeili firmalara göre de daha iyi ama gelip Vestel'i diğer telefon üreticileri karşılaştıracak kadar aciz duruma kendini düşürme, sana Vestel verseler kullanmazsın bile sen neyin havasını atıyorsun? Önce kıvırıp ben Samsung-Sony markaların içinde ne varsa Vestel modellerinde o var dedim, dediğin yalan olunca kendini savunmak için uydurduğun ben işlemci ve GPU'yu kastetmiştim diyerekte donanım bilgisi hakkında ne kadar da boş boş yorum yaptığını kanıtladın. Madem ki model önemli değil o zaman millet sana göre Pentium 4 kullansın ne de İntel sonuçta değil mi? SD 200 kullansın ne de olsa Qualcomm işlemcisi? Ne dediğini bilmiyorsun sonra kendin kendinle tartışıyor diyorsun, az mantıklı konuş, sonra gel bana bilgiçlik tasla.

@SideWinder Tasarıma göre mi telefon alacaksın, donanım konuşmayacak mıyız? Vestel'in %100 yerli üretim yapıyorum demesine gerek yok, böyle bir şey mümkün değil çünkü. Sorun o değil arkadaş gelmiş diyor Sony-Samsung modellerinin içinde ne varsa Vestel'in içinde de o var diyor sonra söylediği ters tepince de gelip diyor içinde deyince CPU-GPU'yu kastettim yani o firmalarda SD-Adreno kullanıyor diyor aklı sıra cevap verecek, verdiği ikinci cevap daha da kendisini komik duruma düşürüyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı