Kabin memurları nasıl seyahat ediyor?

fenomenale

Hectopat
Yer
Floransa
Kabin memurluğu bölümünü düşünüyorum. Çok bir sıralama isteyen bir bölüm değil ve dünyayı gezmenin en kolay yollarından biri olduğunun farkındayım. Boyum, kilom vs. şartları sağlıyor ama gözlüğün bir sorun olmayacağını söylediler ve öyle okudum pek emin konuşamayacağım. Soruma gelecek olursak biliyorsunuz ki siz şimdi Avrupa ülkelerine gitmek istediğinizde vize başvurusu yapıyorsunuz falan falan vs. uğraşıyorsunuz. Kabin memuru olan insanlar bu tarz sorunlar yaşıyor mu? Vize alması gerekiyor mu? Mesela THY'da çalıştığımda Amerika'ya uçan bir uçakta kabin memurluğu yapsak nasıl oluyor? Çalıştığımız şirket konaklama ücretlerini karşılıyor zaten. Chrome üzerinden biraz araştırma yaptım ama bunun hakkında doğru düzgün bir şey bulamadım. Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyor olacağım. Bilgisizliğime verebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabin memurluğu bölümünü düşünüyorum. Çok bir sıralama isteyen bir bölüm değil ve dünyayı gezmenin en kolay yollarından biri olduğunun farkındayım. Boyum, kilom vs. şartları sağlıyor ama gözlüğün bir sorun olmayacağını söylediler ve öyle okudum pek emin konuşamayacağım. Soruma gelecek olursak biliyorsunuz ki siz şimdi Avrupa ülkelerine gitmek istediğinizde vize başvurusu yapıyorsunuz falan falan vs. uğraşıyorsunuz. Kabin memuru olan insanlar bu tarz sorunlar yaşıyor mu? Vize alması gerekiyor mu? Mesela THY'da çalıştığımda Amerika'ya uçan bir uçakta kabin memurluğu yapsak nasıl oluyor? Çalıştığımız şirket konaklama ücretlerini karşılıyor zaten. Chrome üzerinden biraz araştırma yaptım ama bunun hakkında doğru düzgün bir şey bulamadım. Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyor olacağım. Bilgisizliğime verebilirsiniz.

Merhabalar kabin memuru arkadaşlarımız için shgm sayfasından bilgilere ulaşabilir fakat önerim sağlık kuruluşundaki bu görevde yetkili bir Doktor'a başvurmanız olacaktır böylelikle daha kesin bir bilgi alacaksınız. Kabin memuru veya host\hostes arkadaşlarımız şirket tarafından destekli bir şekilde vize başvuruları yapılmakta. Örnek olarak kendimden vermem gerekirse THY'de II. Pilot olarak görev almaktayım ve vizelerimiz şirket tarafından zaten alınmaktadır. Hatta kendi aramızda pilotlar olarak esprimiz olarak "vize ne yeniyor mu" diye bir esprimiz bile vardır. Bu tür şeylere takılma. Sorun olursa sor.

Merhabalar kabin memuru arkadaşlarımız için shgm sayfasından bilgilere ulaşabilir fakat önerim sağlık kuruluşundaki bu görevde yetkili bir Doktor'a başvurmanız olacaktır böylelikle daha kesin bir bilgi alacaksınız. Kabin memuru veya host\hostes arkadaşlarımız şirket tarafından destekli bir şekilde vize başvuruları yapılmakta. Örnek olarak kendimden vermem gerekirse THY'de II. Pilot olarak görev almaktayım ve vizelerimiz şirket tarafından zaten alınmaktadır. Hatta kendi aramızda pilotlar olarak esprimiz olarak "vize ne yeniyor mu" diye bir esprimiz bile vardır. Bu tür şeylere takılma. Sorun olursa sor.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bir sorun yaratırsa zaten göz çizdirebilirim. Vize sorunu da dediğiniz gibi oluyorsa dert etmeme gerek yoktur. Hiç gözlüklü bir kabin memuruna rastladınız mı ? kabin memurlarının videolarında ki her yoruma baktım gözlük takanları da var, bazıları sorun olmaz diyor. İyi geceler.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bir sorun yaratırsa zaten göz çizdirebilirim. Vize sorunu da dediğiniz gibi oluyorsa dert etmeme gerek yoktur. Hiç gözlüklü bir kabin memuruna rastladınız mı? Kabin memurlarının videolarında ki her yoruma baktım gözlük takanları da var, bazıları sorun olmaz diyor. İyi geceler.

Uçak hazırlığı sırasında kabin memurlarımıza yönlendirmeleri söylerken gözlük takan arkadaşlarımıza denk geliyor. Herhangi bir şekilde sorun olamaz fakat SHGM'nin sitesinde yazan göz değerlerini geçmediği sürece sorun yaratmicak.

Uçak hazırlığı sırasında kabin memurlarımıza yönlendirmeleri söylerken gözlük takan arkadaşlarımıza denk geliyor. Herhangi bir şekilde sorun olamaz fakat shgmnin sitesinde yazan göz değerlerini geçmediği sürece sorun yaratmicak.
1628118675775.png

SHGM'nin kendi yayınladığı PDF'de bu bilgi var ve bu bilgiyi sadece bu PDF'de değil araştırma yaparken de sıkça rastladım. 6/9 sanırsam metre olarak. En az 6 metre uzaklığı görmemiz gerekiyormuş, ki sanırsam bunu yaparım, gözlüklerimi sürekli takıyorum ihmal etmiyorum. En son muayene olduğumda (1 ay önce) 2.80 falandı gözlerimin numarası ve 6 metreyi okuyabiliyorum. Hangi üniversiteden mezun oldunuz acaba ? ben AREL üniversitesini düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1128290
Shgm'nin kendi yayınladığı PDF'de bu bilgi var ve bu bilgiyi sadece bu PDF'de değil araştırma yaparken de sıkça rastladım. 6/9 sanırsam metre olarak. En az 6 metre uzaklığı görmemiz gerekiyormuş, ki sanırsam bunu yaparım, gözlüklerimi sürekli takıyorum ihmal etmiyorum. En son muayene olduğumda (1 ay önce) 2.80 falandı gözlerimin numarası ve 6 metreyi okuyabiliyorum. Hangi üniversiteden mezun oldunuz acaba? Ben arel üniversitesini düşünüyorum.

Ben Eskişehir Teknik Üniversitesi Pilotaj bölümü mezunuyum. Bu tür kontroller için SHGM'nin sayfasındaki yer alan hastanelerdeki görevli doktorlarımız ile konuşmanız daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı