Kabine toplantısında okullara ne olur?

Kapanmaması gerektiğini düşünüyorum, böyle kapana kapana nereye kadar? Aşı bile bu virüsü bitiremiyorsa toplumsal bağışıklık bitirecek. Twitterda falan hashtag açanların çoğu gezmeleri aksar diye istiyorlar, eğitim olmazsa olmaz gidip konserleri, kafeleri kapatsınlar ben ne kadar çalışıp okul kazanmışım gidemiyorum.
Sağlıktan önemli hiç bir şey yok ve okullarda önlem sıfır. Twitterde okullar kapalıyken de okullar açılsın diye hastaglar açılıyordu. Hep karşıt görüşlü olanlar olacak fakat bu durumda ya kapanması ya da hibrit olması gerek diye düşünüyorum.

Bence hiç hibrite geçmeyeceğiz. Ya tam kapanacak ya da full açık olacak.
İhtimaller:
İlk dönem sınavlarından sonra bir karar çıkacak.
Çok düşük bir ihtimal de olsa hibrit kararı çıkabilir bu pazartesi.
Şu anda hastanedeki doluluk oranları ne durumda bilmiyoruz. En iyi ihtimalle 2-3 hafta daha kesin açık kalır diyorum. Duruma göre tam kapanma gelebilir.
Okullar ilk açıldığı zaman herkes 2 hafta sonra kapanır dedi.
2 hafta geçti sonra ekim ayının başında kapanır dediler.
Şimdi ise kasım ayında kapanır diyorlar.
Artık kabul edin okullar kapanmayacak. 🙂
Evet, sıkı tuttular ancak sağlık sistemi buna ne yanıt verdi; bilmiyoruz. Kısa vadede kapanmaz daha ancak ilk dönem sınavlarından sonra ne olur, bilinmiyor maalesef. Kimse garanti veremiyor iki zıt durum için de.

Sağlıktan önemli hiç bir şey yok ve okullarda önlem sıfır. Twitterde okullar kapalıyken de okullar açılsın diye hastaglar açılıyordu. Hep karşıt görüşlü olanlar olacak fakat bu durumda ya kapanması ya da hibrit olması gerek diye düşünüyorum.
Hibritten kastınız isteğe bağlıysa ona tamamım, benim okulum nitelikli olduğundan az kişiyiz sınıfta ancak sınıf küçük, katlarda dezenfektan dolu, bahçemiz büyük hava alabiliyoruz o yüzden okulda hiç karantinada sınıf yok, hibritin ne olduğunu açıklarsanız sevinirim.

Hibritten kastınız isteğe bağlıysa ona tamamım, benim okulum nitelikli olduğundan az kişiyiz sınıfta ancak sınıf küçük, katlarda dezenfektan dolu, bahçemiz büyük hava alabiliyoruz o yüzden okulda hiç karantinada sınıf yok, hibritin ne olduğunu açıklarsanız sevinirim.

Twitter'daki kitle cidden çok aptal ve gezmek için kapanmasını isteyen kitle fakat peki bu şekilde nereye kadar? İnsanların aileleri var kendilerine bir şey olmazsa aileleri sıkıntıya giriyor. Ne yazık ki her okul sizin okulunuz gibi değil bizim okulun bahçesi bile dolu bahçede bile nefes alamıyorsun ve sınıf 38 kişi.

Hibritin ne olduğunu açıklarsanız sevinirim.

Hibritte sınıflar ikiye bölünülüyor ve grup grup gidiyoruz okula eskiden uygulanmıştı bir grup 2 gün bir grup 2 gün gitmişti geriye kalan günler online.

Hibritten kastınız isteğe bağlıysa ona tamamım, benim okulum nitelikli olduğundan sınıflar küçük ancak 22 kişiyiz, katlarda dezenfektan dolu, bahçemiz büyük hava alabiliyoruz o yüzden okulda hiç karantinada sınıf yok, hibritin ne olduğunu açıklarsanız sevinirim.
Hocam şimdi şöyle oluyor. Matematik, Türkçe Fizik felan bunlar okulda görülüyor. Ama diğer Coğraya, Tarih, Felsefe gibi dersler online oluyor. Benim okuduğum okulda bizim yanımızdaki 2 sınıf da karantinada. Bence sabahtan akşama kadar okulda durmamız tehlikeli. Böyle bir durumda çok fazla okulda kalmamış oluyoruz ve daha sağlıklı oluyor.

Hocam şimdi şöyle oluyor. Matematik, Türkçe fizik falan bunlar okulda görülüyor. Ama diğer coğraya, tarih, felsefe gibi dersler Online oluyor. Benim okuduğum okulda bizim yanımızdaki 2 sınıf da karantinada. Bence sabahtan akşama kadar okulda durmamız tehlikeli. Böyle bir durumda çok fazla okulda kalmamış oluyoruz ve daha sağlıklı oluyor.

Bizim sınıfta 1 vaka çıktı ve şüpheliler var fakat şüpheliler test yaptırmadığı sürece devam 🤠

Okullar kapandıkça eğitim seviyesi düşüyor

Öğrencilerin çoğu bilgisayar başında eba zoom vs açık arka planda oyun oynuyor vs

Bence tam gün eğitim yerine eskisi gibi sabahçı öğlenci sistemine geçilmesi gerekli veya haftanın en az üç günü sınıf mevcutları ikiye bölünüp yüzyüze eğitim mecburi olmalı

Yoksa bildiğini de unutan bir nesil büyümeye devam edecek

-Ana dersler yüz yüze gereksiz dersler uzaktan oluyor.
-Devam zorunluluğu kalkıyor.
-Sınıflar seyreltiliyor.
-Dersler 30 dakika oluyor.
-Öğle molası kalkıyor.
-Okullar sabah başlayıp öğlen bitiyor.

-Ana dersler yüz yüze gereksiz dersler uzaktan oluyor.
-Devam zorunluluğu kalkıyor.
-Sınıflar seyreltiliyor.
-Dersler 30 dakika oluyor.
-Öğle molası kalkıyor.
-Okullar sabah başlayıp öğlen bitiyor.

Bu şekilde çok rahat oluyor hem dersler anlaşılıyor hem risk yok hem de günün hepsi bitmiş olmuyor eve dönünce vaktin oluyor spor yapmak ders çalışmak dinlenmek vs.

Geri
Yukarı