Kabız olmak

Biodamla

Kilopat
Daha fazla  
Kendimi bildim bileli tuvalette ıkınarak, zorlayarak tuvaletimi yapıyorum. Son zamanlarda hemoroid hastalığı baş gösterdi ve doktora gittim. Hemoroid için verilen ilaçları kullandım bir etkisi olmadı. Doktor bol su içmem, uzun süre oturmamam ve kabız olmamam gerektiğini söyledi fakat ne kadar dikkat edersem edeyim illa bir gün kabız oluyorum ve sıkıntılı ve sancılı süreç tekrar başlıyor. Son 3 aydır yemek yemeye korkar oldum sadece çorba ve sulu yemek yiyorum. Ekmek tüketimini azalttım, yine olmuyor. Bunları yiyen birinin kabız olması mümkün değil! Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendimi bildim bileli tuvalette ıkınarak, zorlayarak tuvaletimi yapıyorum. Son zamanlarda hemoroid hastalığı baş gösterdi ve doktora gittim. Hemoroid için verilen ilaçları kullandım bir etkisi olmadı. Doktor bol su içmem, uzun süre oturmamam ve kabız olmamam gerektiğini söyledi fakat ne kadar dikkat edersem edeyim illa bir gün kabız oluyorum ve sıkıntılı ve sancılı süreç tekrar başlıyor. Son 3 aydır yemek yemeye korkar oldum sadece çorba ve sulu yemek yiyorum. Ekmek tüketimini azalttım, yine olmuyor. Bunları yiyen birinin kabız olması mümkün değil! Ne yapmalıyım?
Ben de askere gitmeden önce sürekli kabız oluyordum. Askerde bütün gün durmadan çalışınca günde 2 kere tuvalete çıkar oldum. 6 ay boyunca hiç kabız olduğumu hatırlamıyorum. Kanımca sizin de kabız olma sebebiniz halsizlik olabilir.

Bağırsak sağlığınızı düzeltmeniz gerekiyor. Kabızlığın başlıca sebeplerinden biri bağırsaktaki zararlı organizmalar ve yeme alışkanlıkları yüzünden yediğimiz yemekler. Doğru bi diyetle çözülmemesi mümkün değil. Ne yemeniz ne yememeniz gerektiğini ve bağırsak sağlığınızı nasıl düzenleyeceğinizi araştırın.

1 tencere (2lt) soğuk buzlu kayısı kompostosu için ve olacakları görün :D daha iyi sonuç için üstüne 15dk aralıklarla şu için.

Geri
Yukarı