Kablo Çekmeden Stabil İnternet Bağlantısı

Yanlış bilgi PowerLine adaptör ek elektrik adaptörü gerekmesin diye o şekilde gücünü prizden alıyor ayrıca başka bir şeyde takabiliyirsunuz üstüne.

Bazı modellerde üstüne bir şey daha takılabiliyor evet o prizi işgal etmesin diye yapılmış ekstra bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok eski sistemler bunlar artık böyle şeyler çok fazla yok iki adet de değil tek adet cihaz geliyor genelde yeni sistemde ve modemle eşliyorsunuz kablosuz ağı mevcut sinyali alıp genişletip veriyor tipik bir router yani.

Çok eski sistemler bunlar artık böyle şeyler yok iki adet de değil tek adet cihaz geliyor yeni sistemde ve modemle eşliyorsunuz kablosuz ağı mevcut sinyali alıp genişletip veriyor tipik bir router yani.

Hocam siz mantığı yanlış anladınız herhalde. Gönderdiğim videoyu izler misiniz?

Şu yanlış bilgi diye yazan arkadaşı bir güzel raporlayayım da kahvenin tadı çıksın.
Umarım kahveniz tatlı olmuştur. Ortada yanlış bir bilgilendirme yok. Siz videoyu yanlış anlıyorsunuz. Cihazın prize giren ayakları sayesinde "sinyali" kablolu bir şekilde uzaktaki cihaza aktarıyor. Özellikle üstüne basa basa söylüyorum "sinyali" aktarıyor. Diğer prize taktığın cihaz da bu sinyali alıp tekrar Ethernet kablosuyla cihazlara dağıtıyor.

Priz yani düz bakır kablo aracılığıyla İnternet dağıtımı oluyorsa neden hala Ethernet kabloları üretiliyor ve aktif olarak kullanılıyor? Neden altyapınızdan modeminize düz bakır kablo gelmiyor da Ethernet kablosu geliyor? Sizin bahsettiğiniz gibi priz üzerinden İnternet dağıtımı olsa hiçbir şirketin yada hiçbir evin bir İnternet güvenliği kalmazdı.

Madem ortada rapor muhabbeti dönüyor. Sanırım sıra şu anda bende. İyi geceler dilerim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Silinen üye

Bir kahve de sizin için içiyorum teşekkür ederim.
Ayrıca fiber internet olmadığı sürece internet eve zaten bakır kablolarla gelir. Gece saat ilerlediği için yanlış yazdınız sanırım. Sayenizde ben de kahve içmekten uyuyamayacağım. Tekrar teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Silinen üye

Bir kahve de sizin için içiyorum teşekkür ederim.
Attığınız videoda 0:40 ;"Elektrik hattı üzerinden ağ bağlantısı sağlıyor doğru söylemesi bu, ama sen İnterneti iletiyor diyebilirsin"

Aynen öyle siz interneti iletiyor diye düşünebilirsiniz. Attığınız videolarda duymak istediklerinizi duyuyorsunuz. Ben işin teknik boyutunu size anlatmaya çalışmıştım ancak kabullenmemekte ısrarcısınız.

Edit: Edit bildirmeden düzenleme yapmışsınız. Ona da cevap vereyim. Fiber olmadığı zaman İnternet eve telefon kablosu aracılığıyla gelir. Düz bakır kablo ile gelmez.

Ben kapı komşusuyla ortak internet kullanılmasını yadırgadım açıkçası. 15 dolara sınırsız internet verilirken hala daha komşuyla internet kullanmak nedir?

Konuda yine bilgisi olmadan fikri olanlar doluşmuş ayrıca.

Geri
Yukarı