Kablo Net iyi mi?

igayin61

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Bu ay içerisinde ttnet ile olan sözleşmem bitiyor bende internet hızı düşüklüğü sebebi ile servis sağlayıcımı değiştirmek istiyorum. Aklımda ttnet haricinde kablo net var ama daha önce hiç kullanmadım yani bir tecrübem yok eğer sizler kullandıysanız bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şuan ben İstanbul/Bahçelievler,Bağcılar taraflarında oturuyorum. Şuan da kullandığım paket 8 megabit sınırsız. Ama bana gelen internet hızı 500-600 kb arası ben bu hızın en azından 2 megabit olmasını istiyorum. Eğer kablo nete geçersem internet hızım da bir değişiklik olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. :)

500-600kb hız alıyorsanız zaten bu hız 2Mbps'den yüksek. Bulunduğunuz bölgede fiber altyapı varsa Superonline'dan hizmet almanızı tavsiye ediyorum.

Hız testi yaptığında bu hız geliyorsa düşük, dosya indirirken bu hız ile karşılaşıyorsan bu 2Mbps'den yüksek. Bunu demeye çalışıyorum.

Benim sadece paketimin adı 8 megabit sınırsız ben hayatımda 800 kb yi bile görmedim. Tam olarak ne demek istiyorsunuz gerçekten anlamadım? 500 kb ile 2 mb nasıl aynı alakayı gerçekten anlamadım.

8Mbps bir internet ile dosya indirirken 900Kbps hız aldığımı hatırlıyorum. 500Kbps bir hız alıyorsanız internet hızınız 4Mbps. Modem hat değerlerini fotoğraf olarak konuya eklerseniz yardımcı olabilirim.

Bahsettiğiniz 500-600 Kb hız indirme hızınızdır.
Bu yaklaşık olarak bağlantı hızınız yani 8 Mbps'in onda birine tekabül etmektedir.
Hat durumuna göre maksimum alabileceğin hız zaten 800-900 Kb olur.

Eğer indirme hızım 2 Mbps olsun diyorsan da fibere geçmen daha mantıklı.

Merhaba arkadaşlar. Bu ay içerisinde ttnet ile olan sözleşmem bitiyor bende internet hızı düşüklüğü sebebi ile servis sağlayıcımı değiştirmek istiyorum. Aklımda ttnet haricinde kablo net var ama daha önce hiç kullanmadım yani bir tecrübem yok eğer sizler kullandıysanız bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şuan ben İstanbul/Bahçelievler,Bağcılar taraflarında oturuyorum. Şuan da kullandığım paket 8 megabit sınırsız. Ama bana gelen internet hızı 500-600 kb arası ben bu hızın en azından 2 megabit olmasını istiyorum. Eğer kablo nete geçersem internet hızım da bir değişiklik olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. :)

1byte 8 bit olduğu için 8mbit bağlantıda en fazla 1000kb/s hıza erişebilmen lazım, 500-600 kb/s hız biraz düşük. Çevrende uydunet kullanan arkadaşların varsa araştır çünkü uydunet'in performansı şehirden şehire değişiyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı