Kablonet eve kadar GPON kablo ile getiremezler mi?

Charrins07

Kilopat
Daha fazla  
Evet apartmanın içine kadar gördüğüm kadarıyla GPON kablo geliyor ama evime anten kablosuyla getirip bağladılar ve ping değerleri her ne kadar stabil olsa da yüksek alıyorum bunu evime direk GPON olarak getirte biliyor muyum yoksa böyle bir şey mümkün değil mi?
Bir de 2. fotoğraftaki kabloların bağlanığı yerdeki DB'ler bir fark oluşturuyor mu benimki 18.5 dB de bağalı olan.

WhatsApp Image 2022-08-21 at 19.33.46.jpeg

WhatsApp Image 2022-08-21 at 19.33.47.jpeg

KabloNet biraz farklı. Sizdeki anten kablosu ile olan altyapı. Bazı yerlerde ise tam fiber olanlar da varmış.

Kablonet biraz farklı. Sizdeki anten kablosu ile olan altyapı. Bazı yerlerde ise tam fiber olanlar da varmış.

Bu gelen sarı kablonun fiberle alakası yok yani o zaman şundan dolayı peşine düştüm bunun bizim dükkana da bağladılar ve orada direk sarı kablo geldi modeme kadar hız testinde de 10 ms daha düşük alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu gelen sarı kablonun fiberle alakası yok yani o zaman şundan dolayı peşine düştüm bunun bizim dükkana da bağladılar ve orada direk sarı kablo geldi modeme kadar hız testinde de 10 ms daha düşük alıyor.
Sarı kablo fiber aslında.

Bizim binada da aynı durum var; arayıp sorduğumda, böyle bir hizmetlerinin olmadığını söylediler. Uğraşıp değiştirtirseniz bana da heber verin lütfen.

O sarı kablo fiber. Burası doğru fakat dağıtım kablosu olan bildiğimiz anten kablosu. Dediğim gibi eve kadar gelenler de var fakat her yerde yok. Bazı Türk Telekom hatları da bu mantıkla oluyor. Binaya fiber geliyor ve onlarda ise CAT6 ile evlere veriliyor.

O sarı kablo fiber. Burası doğru fakat dağıtım kablosu olan bildiğimiz anten kablosu. Dediğim gibi eve kadar gelenler de var fakat her yerde yok. Bazı Türk Telekom hatları da bu mantıkla oluyor. Binaya fiber geliyor ve onlarda ise CAT6 ile evlere veriliyor.
Eskiden koaksiyel kabloyla altyapı dağıtıyorlardı, sonradan fibere döndüler ama eski yerlere fiber çekmek gibi bir hevesleri yok. Değiştirten birileri olsa biz de uğraşsak ama galiba herkese yok diyorlar...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı