Kablonet fibere geçilir mi?

TBTURK

Hectopat
Yer
Konya
Merhaba, binamda 100Mbps Kablonet fiber gözüküyor. Şu an Türk Telekom 24Mbps kullanıyorum. Koaksiyel kablo ile verecekler galiba interneti koaksiyel kablo ile verdiklerinde çok ping olduğunu duydum. Kablonet altyapı sorgulama yaptığımda aşağıdaki sonucunu gösteriyor. Daha önce kullanan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.

Dosya Ekleri

• IMG_20221210_092443.jpg
    IMG_20221210_092443.jpg
    120,8 KB · Görüntüleme: 51
Ben 2012'den beridir Türksat Kablonet kullanıyorum. Benim bulunduğum altyapı en fazla 100Mbps destekliyor yani dediğiniz gibi koaksiyel olabilir daha önce araştırmadım. Ping değerlerinde bir sıkıntı yaşamadım. LoL ve Valorant'ta Max 25 ping alıyorum. Tek sıkıntım upload hızı, 5Mbps upload hızı nedir yahu?

Sürekli kopmalar vs. yaşamak istiyorsan geçebilirsin. Daha sinir bozucu bir ISS görmedim, aile baskısı olmasa direk bugün değiştiririm. (2015'ten beri kullanıyorum.)

Ben 2012'den beridir Türksat Kablonet kullanıyorum. Benim bulunduğum altyapı en fazla 100Mbps destekliyor yani dediğiniz gibi koaksiyel olabilir daha önce araştırmadım. Ping değerlerinde bir sıkıntı yaşamadım. LoL ve Valorant'ta Max 25 ping alıyorum. Tek sıkıntım upload hızı, 5Mbps upload hızı nedir yahu?

5Mbps upload biraz az ama şu an için bana yeterli. Zaten 2-3Mbps gibi bir şey alıyorum şu anki internetimde.

Sürekli kopmalar vs. yaşamak istiyorsan geçebilirsin. Daha sinir bozucu bir ISS görmedim, aile baskısı olmasa direk bugün değiştiririm. (2015'ten beri kullanıyorum.)

Bunu daha önce duymamıştım binamızım çoğu Kablonet kullanıyor onlarda herhangi bir kopmadan bahsetmediler. Sizin altyapınız ile ilgili olabilir mi?

Yakınlarım da kopma şikayetinden muzdarip. Yine de iyi araştırmakta fayda var ama kesinlikle tavsiye etmiyorum. Rocket League gibi oyunlarda ping 125 altına inmiyor.

5Mbps upload biraz az ama şu an için bana yeterli. Zaten 2-3Mbps gibi bir şey alıyorum şu anki internetimde.

Bunu daha önce duymamıştım binamızım çoğu Kablonet kullanıyor onlarda herhangi bir kopmadan bahsetmediler. Sizin altyapınız ile ilgili olabilir mi?
En sağlıklısı bina sakinlerine sormak olacaktır. Benim de 2012 de geçerken kablonet seçme nedenim altyapısının olması ve diğer bina sakinlerinde sıkıntı olmamasıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı