Kablonet GPON fiber hız limiti

withbrs

Hectopat
Merhaba dostlar, bir hafta önce evime 500/50 Kablonet fiber internet bağlattım. Her şey harika, indirme hızı muazzam. Fakat bir süre kullanınca bir sorunla karşılaştım. Sunucu fark etmeksizin tam olarak 10 GB kesintisiz download yaptığımda download hızım 0'a düşüyor daha sonrasında ise 10-15 dakika boyunca 0-10 Mbit aralarında takılıyor düzelmiyor. Sadece download hızı düşüyor upload hızına herhangi bir şey olmuyor. Aynı sorunu yaşayan ya da bir bilgisi olan var mı? @Disty
Normal internet ve indirme hızım.

InkedScreenshot_4.jpg

Screenshot_4.png

10 GB veri indirdikten sonra aynı test sonuçları.

InkedScreenshot_2.jpg

Screenshot_3.png

Bu normal değil, müşteri hizmetlerini arayın.
Sadece dosya indirme hızı böyle düşseydi HDD yüzünden derdim ama bütün internet hızınız düşüyor anladığım kadarıyla.
Bilgisayarda kullanılan RAM miktarında ekstra 10 GB gözükmüyor değil mi?

Bu normal değil, müşteri hizmetlerini arayın.
Sadece dosya indirme hızı böyle düşseydi HDD yüzünden derdim ama bütün internet hızınız düşüyor anladığım kadarıyla.
Bilgisayarda kullanılan RAM miktarında ekstra 10 GB gözükmüyor değil mi?
Hayır zaten bilgisayarım kötü bir bilgisayar değil birebir aynı sorun kablonet fiber aynı paketi kullanan kuzenimde de mevcut. Eve ekip geldi fakat ne yapacaklar tam anlamadım mail attıklarını söylediler durumla alakalı. Bu sorun çözülmezse sözleşme fesih edebilir miyim acaba. Superonline altyapısı da binaya kuruluyor.

10 GB yerine şu an 15 GB olarak değiştirildi galiba, bende aylardır aynı sorundan muzdaribim.

Dostum ben bu durumu sürekli şikayet ettim. Eve ekip geldi ona canlı olarak gösterdim sorunu. Daha sonra bilgisayar ile eve ekip geldi uzaktan bağlanıp download yaptılar. Adam 60-70 GB indirme yaptı internet hızı düşmedi. Download yaptığı sunucu da tele2 sunucuları ben aynı sunucudan indirme yapayım hız şak diye düşüyor. Anlamadım gitti. Çok şikayetçiyim. Adamlar nasıl bir kuruluşsa BTK şikayet kaydını bile siliyorlar.

Verdikleri hizmet inanılmaz gerçekten. 2 Yıl bu arkadaşların altyapıyı aktif etmesini bekledim 5-6 aydır da bu sorunu yaşıyorum. Şimdi taahhütümüzü iptal ettirmek istesek dünya para isterler.

Verdikleri hizmet inanılmaz gerçekten. 2 Yıl bu arkadaşların altyapıyı aktif etmesini bekledim 5-6 aydır da bu sorunu yaşıyorum. Şimdi taahhütümüzü iptal ettirmek istesek dünya para isterler.
ben ekip çağırdım ekip sorunu gördü ama uzaktan bağlanan adamlar sorunu görmedi tekrardan çağıracağım sorunu gördüklerini ya sorunu çözdüreceğim ya da taahüt iptali. Bu arada statik ip satın alınca sorun düzeliyor.

Bir problem var mı şu an? Kablonete geçmeyi düşünüyorum.
Halen devam ediyor hocam ama artık çok kasmıyorum. İnternet muazzam ne kopma var ne takılma. Sadece indirme yapacağım zaman karın ağrıları giriyor. Boşuna 500 lük kullanıyorum diyorum kendi kendime. Alıcaksan 200 lük al kafan rahat olsun 500 lük statik ip olmadan kaldırmıyor indirmeyi.

Halen devam ediyor hocam ama artık çok kasmıyorum. İnternet muazzam ne kopma var ne takılma. Sadece indirme yapacağım zaman karın ağrıları giriyor. Boşuna 500 lük kullanıyorum diyorum kendi kendime. Alıcaksan 200 lük al kafan rahat olsun 500 lük statik ip olmadan kaldırmıyor indirmeyi.
Geçmeye karar verirsen özelden ulaşırsan bir ay bedava davet için yardımcı olurum.

Kablonet 1000'lik GPON'a dün geçiş yaptım. Statik IP yanında zorunlu olarak almam gerektiğini söylediler.

Geri
Yukarı