Kablonet vs Superonline

Anadolu

Hectopat
Merhaba,

Teledünya kullanıyorum. Üst paket ve 25Mbit internetli. Taahhüdüm doluyor. Kablonet sürekli arıyor yenileyelim diye ama Superonline fiber de sürekli geldi gitti kazanmak için. Gönlüm fiberden yana aslında. Hız düşmesi ve dalgalanma olmadığından uploadun yüksek olması nedeniyle. Ama fiber faturamı 20-30 artırıyor. Fikir verirseniz bugün sonlandırmak istiyorum.
Ağırlıklı Netflix izlerim, YouTube izleriz ve akşamları 1-2 saat Online oyun oynarım.

KabloTV için şartlar:

50Mbit akıllı kotalı (akşam 19:00-00:00 arası hız 20Mbit), upload 5Mbit.
Teledünya üst paket, tüm belgeseller açık ve sinema paketi)
76 TL+3TL modül yuvarlak 80TL

100Mbit akıllık kotalı (akşam 19:00-00:00 arası hız 25Mbit) upload 5Bit.
81TL+3TL modül yuvarlak 85TL

Superonline Fiber:

35Mbit kotasız, sinema paketi ve tüm belgeseller, upload 20Mbit, seç izle ve kayıt imkanı.
99 TL

50Mbit kotasız, sinema ve belgeseller, upload 20Mbit, seç izle ve kayıt imkanı.
110 TL

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Teledünya kullanıyorum. Üst paket ve 25Mbit internetli. Taahhüdüm doluyor. Kablonet sürekli arıyor yenileyelim diye ama Superonline fiber de sürekli geldi gitti kazanmak için. Gönlüm fiberden yana aslında. Hız düşmesi ve dalgalanma olmadığından uploadun yüksek olması nedeniyle. Ama fiber faturamı 20-30 artırıyor. Fikir verirseniz bugün sonlandırmak istiyorum.
Ağırlıklı Netflix izlerim, YouTube izleriz ve akşamları 1-2 saat Online oyun oynarım.

KabloTV için şartlar:

50Mbit akıllı kotalı (akşam 19:00-00:00 arası hız 20Mbit), upload 5Mbit.
76 TL+3TL modül yuvarlak 80TL

100Mbit akıllık kotalı (akşam 19:00-00:00 arası hız 25Mbit) upload 5Bit.
81TL+3TL modül yuvarlak 85TL

Superonline Fiber:

35Mbit kotasız, sinema paketi ve tüm belgeseller, upload 20Mbit, seç izle ve kayıt imkanı.
99 TL

50Mbit kotasız, sinema ve belgeseller, upload 20Mbit, seç izle ve kayıt imkanı.
110 TL

Teşekkürler.
Geceleri kullanıyosan bütçen de sıkıntılı değilse 50 Mbit superonline geç derim. Ama bence mantıklı olan 100 Mbit. Öğlenleri 100 Mbit'de indir filmini dizini izle gece. 25 Mbit yeterli oyun için

Kesinlikle Kablonet'i tercih et. Kendimde 2 yıldır kullanıyorum ve ne bir hız düşmesi ne de bir sorunla karşılaştım. Kablonet'ten önce Superonline kullandığım zamanlar eve yılda en az 2-3 kez teknik servis çapırmak zorunda kalıyordum. Kablonet hem ucuz hem de kaliteli. Altyapını bilmiyorum ama 100TL'ye 100Mbit sınırsız paketi var. Kendim de bu paketi kullanıyorum. Kalite mükemmel. Diğer servisler tamamen boş.

Kablo-netin 16mbit paketini kullanıyordum. Daha sonra süperonline 35mbit paketine geçtim. İkisinde de bir sorun yaşamadım. Bu ay süperonline doluyor, eğer daha iyi bir teklif çıkmaz ise bende kablo-netin 100Mbit akıllı kotalı paketine geçeceğim.

@Cagat_ay

Allah var hiç sorun yaşamadım Kablonet'te. Fakat online oyunlarda ping 80-90 altına inmiyor. Superonline'da daha stabil olur diye düşünüyorum. Ayrıca Turksat'ın hızımı en çok kullandığım 19:00 - 00:00 saatleri arasında 20'ye indirmesi hoş olmuyor.
Buradaki soru, 25 lira fazla verip sabit hız mı yoksa 85 liradan ara ara 25 megabit ara ara 100 megabit mi?

Be
@Cagat_ay

Allah var hiç sorun yaşamadım Kablonet'te. Fakat online oyunlarda ping 80-90 altına inmiyor. Superonline'da daha stabil olur diye düşünüyorum. Ayrıca Turksat'ın hızımı en çok kullandığım 19:00 - 00:00 saatleri arasında 20'ye indirmesi hoş olmuyor.
Buradaki soru, 25 lira fazla verip sabit hız mı yoksa 85 liradan ara ara 25 megabit ara ara 100 megabit mi?
İnternetinizi başkası kullanıyor olabilir mi? Ben de ne CSGO'da ne de PUBG'de 55 ping üstünü görmedim.

Geri
Yukarı