Kablonet yerine TurkNet'e geçilmeli mi?

mehmet12342

Decapat
Daha fazla  
Ben şu an da TTNET'teyim ve 6Mbps alıyorum. TurkNet altyapı sorgulatınca Max 62 Mbps alıyorum. Hangisi doğrudur? Bir de TurkNet TTNET'in altyapısını kullanıyor ya hani. TTNET'teki iğrenç pingi TurkNet'e geçersem de alacak mıyım? Kablonet'te fiber altyapım var fakat modemleri çok kötüymüş. Odamda modeme uzak olduğundan sizce Kablonet'ten vazgeçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonet eğer ethernet üzerinden kullanacaksanız en iyi hızı sağlar. Ben 100Mbps'lik hattımda ethernetten tam hız, Wi-Fi üzerinden 50Mbps alabiliyorum. (Wi-Fi üzerindeki hız sıkıntısı modemden kaynaklı olabilir)

Bende TTNET kullanıcısıydım, sonra TurkNet'e geçtim. Her oyunda çok ciddi ping sorunu yaşıyor, yavaş internetle uğraşıyordum. Şimdi TurkNet'e geçtim. Ve yeni bir modem aldım. Günün hiçbir şekilde hiçbir saatinde ping problemi ile karşılaşmadım. TurkNet TTNET altyapısı kullanıyor bu doğru. Fakat TTNET sana sunabileceği maksimum hızı sunmuyor. ya da çok pahalı sunuyor. TurkNet burada devreye giriyor. TurkNet'i tavsiye ediyorum! - eğer Ethernet kablosu kullanacaksan Kablonet daha iyi bir seçenek olabilir. Kablosuz ise, türknnet.

Kablonet eğer ethernet üzerinden kullanacaksanız en iyi hızı sağlar. Ben 100Mbps'lik hattımda ethernetten tam hız, Wi-Fi üzerinden 50Mbps alabiliyorum. (Wi-Fi üzerindeki hız sıkıntısı modemden kaynaklı olabilir)
yyok kanka kablosuz kullancam 50 bile iyi benm icin 6 dan geçiyorum sonuçta
TurkNet'e geçebilirsin bende 1 ay önce falan Türk Telekom kullanıyordum 8 Mbps 6 Mbps net alıyordum TurkNet'e geçince şu an 97 Mbps net alıyorum.
ohhh mis
Bende TTNET kullanıcısıydım, sonra TurkNet'e geçtim. Her oyunda çok ciddi ping sorunu yaşıyor, yavaş internetle uğraşıyordum. Şimdi TurkNet'e geçtim. Ve yeni bir modem aldım. Günün hiçbir şekilde hiçbir saatinde ping problemi ile karşılaşmadım. TurkNet TTNET altyapısı kullanıyor bu doğru. Fakat TTNET sana sunabileceği maksimum hızı sunmuyor. ya da çok pahalı sunuyor. TurkNet burada devreye giriyor. TurkNet'i tavsiye ediyorum! - eğer Ethernet kablosu kullanacaksan Kablonet daha iyi bir seçenek olabilir. Kablosuz ise, türknnet.
kablosuz olduğu için türknet ozaman içimi rahatlattınız valla
VDSL yerine Kablonet altyapısını almak daha mantıklı.
ama modem le odam arasında duvarlar falan olcak ve modem çok kötüymüş aşırı pingim olursa??

Hocam Turknete geçmediğiniz hergün pişman olacaksınız

Benden size tavsiye öyle bir imkanınız varsa geçin.

Dostum kablonetin üstüne ISS yok. Her şey hız da değildir ayrıca. İnternetin stabil olması düşük ping olması da gerekli. Modemi kötüleyenlere de gül geç. Diğer sağlayıcılar dandik altyapı kablolarına muhtaç. Hız yüksek olabilir ama paket kaybı ve ping ile zaten yine isyan edersiniz. Kablonet üzerinde bunları yaşamazsınız. Garanti vermiyorum. Ben yaşamadım, yaşayan da görmedim.

Ben şu an da TTNET'teyim ve 6Mbps alıyorum. TurkNet altyapı sorgulatınca Max 62 Mbps alıyorum. Hangisi doğrudur? Bir de TurkNet TTNET'in altyapısını kullanıyor ya hani. TTNET'teki iğrenç pingi TurkNet'e geçersem de alacak mıyım? Kablonet'te fiber altyapım var fakat modemleri çok kötüymüş. Odamda modeme uzak olduğundan sizce Kablonet'ten vazgeçmeli miyim?
Kablonet'ten vazgeçmeyin, router alırsınız odanıza yakın bir yere konumlandırıp kullanırsınız. Fakat Kablonet'te de şöyle bir sıkıntı var ki, 19-24 arası eğer atıyorum 100 Mbps hız alıyorsanız hızınızı 24 Mbps'e sabitliyor. Bildiğim kadarıyla 19-24 arası hız sınırı olmayan paketler de var ancak aşırı pahalı diye biliyorum. Yine de tercih sizin fakat şahsen bana gelip prime time'da hız kısıtlayan bir ISS kullanır mısınız deseler, kesinlikle kullanmam derdim. Zira interneti asıl kullandığımız ana zaman dilimi zaten o saatlere denk geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı