Kablonet'te IPv6'dan nasıl yararlanırım?

10 senelik modemde de IPv6 desteği mevcuttur. Önemli olan bağlanmak istediğiniz sunucuların IPv6 adreslerine olan optimizasyonu. Şu an da stabil şekilde IPv6 adreslerine stabil hizmet veren sunucuların sayısı yok denecek kadar az.
Yine de IPv6 adresiyle internete çıkmak istiyorsanız Kablonet'in desteği var ise müşteri hizmetlerini aradığınızda yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum.

10 senelik modemde de IPv6 desteği mevcuttur. Önemli olan bağlanmak istediğiniz sunucuların IPv6 adreslerine olan optimizasyonu. Şu an da stabil şekilde IPv6 adreslerine stabil hizmet veren sunucuların sayısı yok denecek kadar az.
Yine de IPv6 adresiyle internete çıkmak istiyorsanız Kablonet'in desteği var ise müşteri hizmetlerini aradığınızda yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum.
Oyunlar ve bazı büyük siteler (Twitter, Twitch dışında desteklemeyen görmedim) harici girdiğim tüm websiteleri IPv6 destekliyor ve tüm bağlantımı IPv6 ile sağlıyorum. Gayet stabil çalışıyor.

Oyunlar ve bazı büyük siteler (Twitter, Twitch dışında desteklemeyen görmedim) harici girdiğim tüm web siteleri IPv6 destekliyor ve tüm bağlantımı IPv6 ile sağlıyorum. Gayet stabil çalışıyor.

Hocam her halükarda internete girersiniz ama IPv6'ya geçişin ana sebeplerinden birisi CGNAT ile bir IP adresi reusage sebebi ile yoğun saatlerde Online oyunlar için pingin yükselmesidir. Mevzu surfing değil yani.

Kablonet bölgesel olarak IPv6 hizmeti vermeye başlamış, en azından Türksat'a mail ile başvurduğunuzda ya da talep oluşturduğunuzda IPv6'nın bölge bölge aktif edildiğine dair bir bilgilendirme sağlıyorlar. Tabii bunlar hangi bölgeler nasıl bir çalışma planları var, bilemiyoruz. Yaklaşık 6 aydır aktif ettirmek için başvuru yapıyorum. Sürekli aynı cevabı veriyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
1672854438089.png

Kablonet kullanıyorum. Desteklemesi beni şaşırttı. Modeminizle ilgili bir durum veya size IPv6 atanmamış olabilir. Hangi modemi kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı