Kablonet'ten TurkNet'e geçiş

CryCasher

Kilopat
Makaleler
2
Kablonet'ten TurkNet'e geçeceğim sizce değer mi 85 TL ödüyoruz 100 Mbit 4.77 uploada tam hız alıyorum. Fakat saat 7/12 arası internet hızı düşüyor akşam 19.00 24.00 arası yani o yüzden hem ping daha düşük diyorlar LoL'de falan Artvin'de oturan arkadaş 9 ping alıyor LoL oyununda bende ona geçmek istiyorum. Tekirdağa yakın bir yerde oturup Artvin İstanbul gibi bir yerde ya da Tekirdağ'ın yakın bir yerinde de olur yani kısacası TurkNet kullananlar cevap verirse iyi olur. İnternet alt yapım 100 Mbit 8 upload VDSL desteği yazıyor özgür iletişim 100.

3 gün önce bende kablonetten türknete geçiş yaptım. Fiber alt yapı var bende. Şuan için memnunum. Erzurumda kablo net gündüz 31 akşamları 100 civarı ping oluyordu. şimdi 28-35 arasında ping oluyor.

Valla kardeş 4 sene türknet kullandım şuan üniv nedeniyle ankaradayım türknet öneririm ama benim pingim 45 felandı lolde. Bence senin kullandığın tarife güzel türknette de bazen hız problemi olabiliyor bu genel altyapı ile alakalı hepsi türk telekom altyapısını kullanıyor. Eğer hızın çok düşmüyorsa ben önermem.

3 gün önce bende Kablonet'ten TurkNet'e geçiş yaptım. Fiber altyapı var bende. Şu an için memnunum. Erzurum'da kablo net gündüz 31 akşamları 100 civarı ping oluyordu. Şimdi 28-35 arasında ping oluyor.

31 anladım peki bende fiber altyapı yok VDSL var 100 Mbit 8 upload VDSL diyor bir sorun çıkarır mı LoL'de 19 ping sabit alıyorum düşer mi artar mı durum ne olur?
Vallahi kardeş 4 sene TurkNet kullandım şu an üniv nedeniyle ankaradayım TurkNet öneririm ama benim pingim 45 falandı LoL'de. Bence senin kullandığın tarife güzel TurkNet'te de bazen hız problemi olabiliyor bu genel altyapı ile alakalı hepsi Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Eğer hızın çok düşmüyorsa ben önermem.

100'den 24'e düşüyor

Kablonet'ten TurkNet'e geçeceğim sizce değer mi 85 TL ödüyoruz 100 Mbit 4.77 uploada tam hız alıyorum. Fakat saat 7/12 arası internet hızı düşüyor akşam 19.00 24.00 arası yani o yüzden hem ping daha düşük diyorlar LoL'de falan Artvin'de oturan arkadaş 9 ping alıyor LoL oyununda bende ona geçmek istiyorum. Tekirdağa yakın bir yerde oturup Artvin İstanbul gibi bir yerde ya da Tekirdağ'ın yakın bir yerinde de olur yani kısacası TurkNet kullananlar cevap verirse iyi olur. İnternet alt yapım 100 Mbit 8 upload VDSL desteği yazıyor özgür iletişim 100.
Artvin den 9 ms imkansız hocam. İstanbul sunucusuna gidiş süresi bile 25-29 ms arası Artvin için. Ben Rize den o değerleri alamıyorum. Eğer ki düşük ping istiyorsanız Türk Telekom tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü diğer firmalara nazaran Türk Telekom daha büyük bir firma ve buna orantılı olarak kullandığı teknoloji ve sunucu yönlendirmeleri daha iyi.

Artvin'den 9 ms imkansız hocam. İstanbul sunucusuna gidiş süresi bile 25-29 ms arası Artvin için. Ben Rize'den o değerleri alamıyorum. Eğer ki düşük ping istiyorsanız Türk Telekom tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü diğer firmalara nazaran Türk Telekom daha büyük bir firma ve buna orantılı olarak kullandığı teknoloji ve sunucu yönlendirmeleri daha iyi.

Türk Telekom TTNET falan deme bana XDd.

Şimdi geçilir mi geçilmez mi ne yapmalıyım 19.00 24 00 arası internet hızı düşmesi beni rahatsız ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı