TürkNet VDSL'e Geçiş

pinkmamba

Hectopat
Öncelikle selam.
Ben yurt dışında olduğum zaman diliminde ablam eve Türk Telekom'dan 4Mbit 25GB AKN gibi saçma bir tarifeyi eve 24 aylık bir taahhüt ile bağlatmış. Ben başka operatöre geçmek için taahhüdün bitmesi bekledim ve mart ayında taahhüdümüz bitti. Ufak bir araştırma sonucunda Türk.net'e geçme kararı aldım. Aklıma takılan soruları şöyle sıralayacağım;
1. Türk Telekom'da kullandığım hat ADSL'di fakat altyapım VDSL destekliyor. TürkNet'e geçtiğim zaman VDSL olarak mı bağlanacak? Yoksa ADSL mi?
2. Eski internetimiz ankastre kutusuna çakılı iki adet kablo ile modeme bağlanıyordu VDSL'e geçersem bu kabloyu değiştirmeme gerek var mı?
3. Şu anda herhangi bir DSL bağlantım olmadığı için hat değerlerini komşumdan istedim.

değerler.png

Muhtemelen bizimki de onunkiyle aynı olacaktır. Bu değerlere göre VDSL geçişinde tahmini ne kadar hız alırım?

değerler.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 2 yıl önce TürkNet'e geçtim evim ADSL destekli dediler fakat TürkNet'ten 100 Mbps'e kadar destekli hızı alabiliyorum genelde 78-85 arasım değişiyor hızım. Sana da TürkNet büyük ihtimalle VDSL bağlantı sağlayacaktır. Ankastre kutusuna bağlı kablom vardı benim de fakat 2 yıl önce TürkNet'e bağlı TT çalışanları kablomu ankastre kutusuna kadar çekip öylece bıraktılar ben elektrikçi çağırıp yaptırdım. Şimdi sanırsam 30 TL'ye kurulum desteği sunuyorlar.

1-Aldığınız pakete göre VDSL destekleniyorsa VDSL bağlanacaktır.
2-O konuda bilgim yok ama teknik ekip onları kendileri halletmekte.
3-Ne kadar hız alabileceğinizi ADSL2+ olduğu için anlamamız imkansız buradan maksimum ne kadar hız alabileceğinizi sorgulayabilirsiniz.

Tavsiyem NetSpeed yönündedir. TurkNet kullandım ve tecrübe ettim. Sorun olduğu zaman müşteri hizmetleri yok. Sistemden kayıt açıyorsunuz ve sorun çözülmemesine rağmen sorun çözüldü diyerek geri dönüyorlar sistemden. Daha sonra sinir krizleri geçire geçire bir hal oluyorsunuz.

NetSpeed müşteri memnuniyeti odaklı bir firma.

63 liraya 35 Mbit paket kullanıyorum 200GB kota var. SMART paket olarak geçiyor. 200GB'dan sonra maksimum fatura 76 lira olacak şekilde GB başına 50 kuruş alıyor. Zaten 76 liraya aynı paketin tamamen sınırsız olanı var. Fazladan 13 lira vermeye gerek yok dedim. Bazen geçiyorum 200GB kotayı. Bu aralar evde olduğumuz için geçtik mesela ama normalde 200 bana yetiyor. Fazladan para vermeye gerek yok.

Tavsiyem NetSpeed yönündedir. TürkNet kullandım ve tecrübe ettim. Sorun olduğu zaman müşteri hizmetleri yok. Sistemden kayıt açıyorsunuz ve sorun çözülmemesine rağmen sorun çözüldü diyerek geri dönüyorlar sistemden. Daha sonra sinir krizleri geçire geçire bir hal oluyorsunuz.

NetSpeed müşteri memnuniyeti odaklı bir firma.

63 liraya 35 Mbit paket kullanıyorum 200GB kota var. Smart paket olarak geçiyor. 200GB'dan sonra maksimum fatura 76 lira olacak şekilde GB başına 50 kuruş alıyor. Zaten 76 liraya aynı paketin tamamen sınırsız olanı var. Fazladan 13 lira vermeye gerek yok dedim. Bazen geçiyorum 200GB kotayı. Bu aralar evde olduğumuz için geçtik mesela ama normalde 200 bana yetiyor. Fazladan para vermeye gerek yok.

Bulunduğum lokasyonda sadece Türk Telekom'un altyapısı olduğu için NetSpeed ya da TürkNet arasında çok bir fark olmayacağını düşünüyorum. Sonuçta altyapı Türk Telekom'a ait olduğu için her şey onlarda bitiyor.

Bulunduğum lokasyonda sadece Türk Telekom'un altyapısı olduğu için NetSpeed ya da TürkNet arasında çok bir fark olmayacağını düşünüyorum. Sonuçta altyapı Türk Telekom'a ait olduğu için her şey onlarda bitiyor.
TürkNet paket özellikleri ve taahhüt'ün olmaması ile baya avantajlı bence.

Arkadaşlar hattın adsl veya vdsl hangisini desteklediğini nerden öğrenecegiz ?
Bide şunu söyleyeyim türknete gecersen hocam en az 2-3 hafta beklersin bide müsteri hizmetleri berbat yeni gectim ordan biliyorum.

Arkadaşlar hattın adsl veya vdsl hangisini desteklediğini nerden öğrenecegiz ?
Bide şunu söyleyeyim türknete gecersen hocam en az 2-3 hafta beklersin bide müsteri hizmetleri berbat yeni gectim ordan biliyorum.
Sen geçişini sıfırdan mı yaptın? yoksa başka operatörden mi?
Hattının ADSL yada VDSL olduğunu Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın buradan öğrenebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı