Çözüldü Kablosuz ağ 65Mbps olmasına rağmen en fazla 3Mbps gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KLRENT

Decapat
Kablolu bir şekilde bağlasam bile bilgisayarda en azından 35Mbps alıyorum.
Normal ağ hızım 65Mbps ve televizyona bağlı.
Kablosuz ağ yani telefonlarda internet hızı en fazla 3Mbps oluyor bu da anca YouTube'da gezmeye yarıyor.
İnternet sitelerinde siteler yüklenmiyor yüklense bile en az 5 dakika bekliyorum.
Ağ oturma odası dışından çekmediği için Xiaomi router Pro kullanıyorum ilk başta hata onda sanmıştım ama asıl ağ bile aynıydı.
Herhangi bir çözümünüz varsa yazarsanız sevinirim.
Ve ağ istikrarını sağlama yöntemi varsa onu da bekliyorum.
Bayağı uzun süredir bu sıkıntı var umarım bilen çıkar diyerek size emanetim diyorum.

Dosya Ekleri

• ağ.png
    ağ.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 56
Çözüm
Evet aynı sorunu yaşayanlar TP-Link gibi modem kullanıosanız değiştirmenizi tavsiye ederim.
ZyXEL VMG3625-T50b aldım router kullanıyordum artık ona bile ihtiyacım kalmadı.
Pahalı gelenler 2.el alabilir ama garantili alın ben öyle yaptım.
Kablolu bir şekilde bağlasam bile bilgisayarda en azından 35Mbps alıyorum.
Normal ağ hızım 65Mbps ve televizyona bağlı.
Kablosuz ağ yani telefonlarda internet hızı en fazla 3Mbps oluyor bu da anca YouTube'da gezmeye yarıyor.
İnternet sitelerinde siteler yüklenmiyor yüklense bile en az 5 dakika bekliyorum.
Ağ oturma odası dışından çekmediği için Xiaomi router Pro kullanıyorum ilk başta hata onda sanmıştım ama asıl ağ bile aynıydı.
Herhangi bir çözümünüz varsa yazarsanız sevinirim.
Ve ağ istikrarını sağlama yöntemi varsa onu da bekliyorum.
Bayağı uzun süredir bu sıkıntı var umarım bilen çıkar diyerek size emanetim diyorum.

Müşteri hizmetlerini arayın. Sıfırlasınlar sistemden.

65 Mbps paketin olabilir mi?

35 tanımlamışlardır hat yetersiz diye.

Modem içi zayıf bağlantı durumun için de kablosuzda kanal değiştirmeni önerebilirim başka pek önerim yok. Bu işe yaramazsa başka çözüm yok. Evinde sinyal taraması yap müsait bir kanala geç.
65 televizyonda çekiyor ve çalışıyor ama kablosuz sıkıntı dediğin gibi kanal değiştirmiştim daha önce ama deniyeceğim birazdan yeniden umarım düzelir.

İp çakışması gibi bir sorun yaşıyor olabilir misiniz? Ben yaşamıştım internetim çok hızlıydı ancak telefondan hiçbir şeye giremiyordum neredeyse. İP6 ya geçtiğimde düzelmişti sanırım.

Nasıl yapılıyor yazar mısın deneyeceğim belki düzelir. Şu anlık yeniden kanalları değiştirmeyi deneyeceğim.

Bu işte bir iş var.

Çok iş var kaç yıldır bu şekilde arada arayınca düzeliyordu az da olsa ama artık gına geldi önceden 25Mbps paket kullanıyorduk ve telefonda 4Mbps anca kullanıyordum. İnternet sağlayıcı değiştirdim. Umarım burada çözüm bulabilirim.

TTNET'ya da Türk Telekom altyapısı deyince her şey mantıksız olabilir.
TTNET'in/veya altyapısının akıl almaz... Problemlerini engel görmez isek aşağıdaki link pek çok açıdan şimdi ve/veya ileride size yardımcı olacak bilgiler içeriyor. Linkin altına sadece bir tavsiye yazacağım ama linki okumanızı her halükarda tavsiye ederim.

- Modem arayüzüne girerek kanal seçimi yapın.
Tercihen 11, 10, 9, 8'den biri olsun. (modemdeki varsayılan ayar otomatik kanal seçi midir?)

Daha önce okumuştum ve birkaç şey denedim ama şimdi yeniden kanal ayarı değiştirip belki çalışır diye deneyeceğim.

DSL istatistiklerinizi paylaşabilir misiniz? @KLRENT

Nasıl paylaşırım hangi istatikler yazar mısın?

Son düzenleme:
Nasıl paylaşırım hangi istatikler yazar mısın?
Modeme göre değişiklik gösteriyor. Modeminizin modeline göre internette nasıl bakacağınıza bakabilirsiniz.

Nasıl yapılıyor yazar mısın deneyeceğim belki düzelir. Şu anlık yeniden kanalları değiştirmeyi deneyeceğim.
Modeminizin destekliyor olması lazım sanırım. Ben modemi güncelleyip turknet online işlemlerden yapmıştın yada modem arayüzünden yada ikisinden de işlem yaptım hatırlamıyorum. Müşteri hizmetlerine bu konuda bilgi almak için danış

Modeme göre değişiklik gösteriyor. Modeminizin modeline göre internette nasıl bakacağınıza bakabilirsiniz.

Acaba dediğin istatistikler bunlar mı?
Kanal değiştiriyorum ama ertesi gün gine internet çöküyor ve sitelere girmiyor. Kablosuz ayarlarından bir şey yapmadan kaydet diyorum şu anlık düzeliyor ama her gün yapmak zorundayım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    17,1 KB · Görüntüleme: 10
Acaba dediğin istatistikler bunlar mı?
Kanal değiştiriyorum ama ertesi gün gine internet çöküyor ve sitelere girmiyor. Kablosuz ayarlarından bir şey yapmadan kaydet diyorum şu anlık düzeliyor ama her gün yapmak zorundayım.
1686689942626.png

Burada gördüğünüz SNR Margin, Attainable Net Data Rate gibi değerlerin olduğu kısmı olabildiğince detaylı şekilde paylaşın.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 15
TD-W9970 modem kullanıyorum galiba TP-Link bayağı sıkıntılı modemmiş.
Bilgilere bayağı baktım ama sadece bunlar var.
Eğer operatör kaynaklı bir problem yoksa ki zannetmiyorum sorun modemde diye tahmin ediyorum. Modemin yazılımını güncellemeyi veya öncesinde bir reset atmayı deneyin sonra güncelleyin. İmkanınız varsa başka bir modem deneyin derim. Amazon satıcısından alıp deneyip sonra iade edebilirsiniz.

Evet aynı sorunu yaşayanlar TP-Link gibi modem kullanıosanız değiştirmenizi tavsiye ederim.
ZyXEL VMG3625-T50b aldım router kullanıyordum artık ona bile ihtiyacım kalmadı.
Pahalı gelenler 2.el alabilir ama garantili alın ben öyle yaptım.

Çözüm

Geri
Yukarı