Kablosuz ağ kabloludan daha az ping veriyor

Mamaqiyus

Hectopat
Makaleler
2
PowerLine adaptör (Ethernet) ile internete bağlanıyorum. Kabloluyla 80 kablosuz ile 60 ping alıyorum. PowerLine Ethernet kablolarından biri CAT 7 diğeri CAT 5. iki kabloyu da CAT 7 yaparsam sorun düzelir mi? DNS ayarlarımı otomatik yaparsam ping azalır mı artar mı? Sürücülerim güncel.

Google DNS'ya da OpenDNS kullanman kafi olur. Kabloda problem olabilir. Kablosuzun daha stabil olması normal değil yani.
Google DNS kullanıyorum bir şey değişmedi. Yeni kablo gelince tekrar bakacağım ama eskiden böyle bir sorun yoktu. Yeni oldu.

Ayrıca Speedtest.net'de 15, Millenicom hız testi sitesinde 70 Mbps hız alıyorum. ISS'im Millenicom. Kabloluda daha yavaş internet kullanıyor olmam yetmemiş gibi bir de bu gizem çıktı.

Sürücüleri kaldırdım tekrar kurdum, yeni kablo denedim ve ethernet kablosunu modem üzerindeki diğer girişlerde denedim. Sorun devam ediyor. Sorun power line adaptörden diyeceğim de şimdiye kadar bir sorun yoktu. Yapabileceğim başka bir şey var mı ? Bilgisayarı kablosuzda kullanmak istemiyorum cidden.
Düzenleme: Power line adaptörü başka bir pc de test ettim sorun adaptörde mi diye. Değimiş. İşin garip tarafı adaptörü tekrar kendi pcime taktığımda sorun da nedense düzeldi. Keşke bu kadar uğraşmamış olsaydım. :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı