Kablosuz gamepad önerisi

Aynı fikirdeyim. Ben olsam bu ürünü alırdım. Bluetooth 5.0 diye satılan 30-40 liralık ürünler de var ama onlarla kopma yaşayacağın kesin. O yüzden bunun altındaki bir Dongle'ı alma kesinlikle.
Ben şu durumda bütçeni düşünerek kablolu G-Lab ya da Trust modeline yönelmeni isterim aslında. Belki bir de USB uzatma kablosu alırsın yine arkana yaslanır oynarsın ama bütçen yetiyorsa kablosuz daha keyifli tabii.

Hocam elimden gelse kablolu klavye ve kulaklığımı da kablosuz olarak değiştireceğim. Yeni yakınlarda kablosuz fareye geçtim dedim dünya varmış. Kesinlikle kablosuz alacağım.😀
- Logitech F710
- G-Lab K-Pad Thorium

Bütçeniz F710'u dolap, Letgo gibi uygulamalardan 2.el almaya yeter. G-Lab'i 2.el bulmanız zor. Bunlar dışında bütçenizle alabileceğiniz sıfır kablosuz tüm gamepadler kronik sorunlu, uzun süreli kullanamayacağınız gamepadler. Örneğin Monster Pusat, replika Xbox 360 kolları(orijinal sıfırı satılmıyor piyasadakilerin hepsi replika)

Bahsettiğiniz program gerektirmeme olayı Xinput özellikli kol anlamına geliyor. Örneğin F710 üzerinde bir düğme var onu X'e getirince bilgisayar Xbox kolu olarak görüyor ve tak çalıştır şekilde çalışıyor.

Hocam gamepad bugün elime ulaştı. Ve size iki şey sormak istiyorum. Birincisi Gamepad Steam dışı oyunları tanımadı. İlk Steam'den de tanımadı ama Steam ayarlardan bir şeyleri ayarlayınca düzeldi. Ama BF gibi Steam dışı oyunlarda şu an çalışmıyor. Sorun ne de oyun gamepadi görmüyor? Ayrıca bu gamepadin zr ve zl tuşları analog değil mi? Az önce FH5'e girdim. Zr ye bastığımda araba sanki klavye ile oynuyormuşum gibi tepki veriyor. Yavaş yavaş hızlanma değil de bir anda hızlanıyor.

Son düzenleme:
Hocam elimden gelse kablolu klavye ve kulaklığımı da kablosuz olarak değiştireceğim. Yeni yakınlarda kablosuz fareye geçtim dedim dünya varmış. Kesinlikle kablosuz alacağım.😀

Hocam gamepad bugün elime ulaştı. Ve size iki şey sormak istiyorum. Birincisi Gamepad Steam dışı oyunları tanımadı. İlk Steam'den de tanımadı ama Steam ayarlardan bir şeyleri ayarlayınca düzeldi. Ama BF gibi Steam dışı oyunlarda şu an çalışmıyor. Sorun ne de oyun gamepadi görmüyor? Ayrıca bu gamepadin zr ve zl tuşları analog değil mi? Az önce FH5'e girdim. Zr ye bastığımda araba sanki klavye ile oynuyormuşum gibi tepki veriyor. Yavaş yavaş hızlanma değil de bir anda hızlanıyor.
Kol xinput modunda mı? Home tuşuna 5 saniye basılı tutup xinput, dinput arasında geçiş yapabilirsiniz.

Basılı tuttuğumda kendini kapatıyor sanırım çünkü LED ışıkları sönüyor. Ayrıca bu gamepad in zl ve zr tuşları analog mu?
Hayır tetik onlar hassasiyete sahip yani. Joysticklerin yanyana olduğu modeli mi almıştınız?
G-Lab'in sitesinde PC için ''sadece kablolu'' yazıyormuş. PC'ye kablolu bağlarsanız sorun kalmayacaktır ama kablolu kullanım isteğinize uygun değil biliyorum. PC için böyle bir durum olduğunu bilmeden önermiştim, kusura bakmayın. İade edin isterseniz hocam.

Hayır tetik onlar hassasiyete sahip yani. Joysticklerin Yan yana olduğu modeli mi almıştınız?
G-Lab'in sitesinde PC için "sadece kablolu" yazıyormuş. PC'ye kablolu bağlarsanız sorun kalmayacaktır ama kablolu kullanım isteğinize uygun değil biliyorum. PC için böyle bir durum olduğunu bilmeden önermiştim, kusura bakmayın. İade edin isterseniz hocam.

Bunu aldım ve ne demek istediğinizi anlamadım hocam. X input için mi kablo ile bağlamam gerekiyor. Analog tetik için mi? Çünkü şu an o tetiklerde tuş gibi çalışıyor. FH5 de araba mesela bastığım kadar hızlanmıyor klavye misali bir noktadan sonra direk hızlanıyor. Ayrıca estağfurullah olacağı varmış.

Bunu aldım ve ne demek istediğinizi anlamadım hocam. X input için mi kablo ile bağlamam gerekiyor. Analog tetik için mi? Çünkü şu an o tetiklerde tuş gibi çalışıyor. FH5 de araba mesela bastığım kadar hızlanmıyor klavye misali bir noktadan sonra direk hızlanıyor. Ayrıca estağfurullah olacağı varmış.
Bu haliyle kablosuz şekilde klavyeden çok bir farkı olmaz dediğiniz gibi. Sitelerinde ve özellikle Amazon'da pek detay vermedikleri için nasıl bir kullanım imkanı verir şimdilik bilemiyorum. Şuan dinput bir kol gibi ve oyunlarla uyumsuz. Kabloyla bağlarsanız tam verim alırsınız ama bence direkt iade edin. O kadar para verdiniz aldığınız performans bu olmasın. Mahcup oldum valla hocam bilmeden konuşmayı hiç sevmem normalde ama kablolu versiyonu canavar gibi olduğundan kablosuzuna gözü kapalı güvendim ondan oldu.

Bu haliyle kablosuz şekilde klavyeden çok bir farkı olmaz dediğiniz gibi. Sitelerinde ve özellikle Amazon'da pek detay vermedikleri için nasıl bir kullanım imkanı verir şimdilik bilemiyorum. Şu an dinput bir kol gibi ve oyunlarla uyumsuz. Kabloyla bağlarsanız tam verim alırsınız ama bence direkt iade edin. O kadar para verdiniz aldığınız performans bu olmasın. Mahcup oldum vallahi hocam bilmeden konuşmayı hiç sevmem normalde ama kablolu versiyonu canavar gibi olduğundan kablosuzuna gözü kapalı güvendim ondan oldu.

Estağfurullah hocam dediğim gibi olacağı varmış. Dongle ile birlikte 700TL'ye yakın iade alacağım. Bugün yarında tekrardan konu açarım 700TL bütçe ile kablosuz gamepad önerisi diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı