Kablosuz gamepad önerisi

- Logitech F710
- G-Lab K-Pad Thorium

Bütçeniz F710'u dolap, letgo gibi uygulamalardan 2.el almaya yeter. G-Lab'i 2.el bulmanız zor. Bunlar dışında bütçenizle alabileceğiniz sıfır kablosuz tüm gamepadler kronik sorunlu, uzun süreli kullanamayacağınız gamepadler. Örneğin monster pusat, replika xbox 360 kolları(Orjinal sıfırı satılmıyor piyasadakilerin hepsi replika)

Bahsettiğiniz program gerektirmeme olayı xinput özellikli kol anlamına geliyor. Örneğin F710 üzerinde bir düğme var onu X'e getirince bilgisayar xbox kolu olarak görüyor ve tak çalıştır şekilde çalışıyor.

Son düzenleme:

- Logitech F710
- G-Lab K-Pad Thorium

Bütçeniz F710'u dolap, Letgo gibi uygulamalardan 2.el almaya yeter. G-Lab'i 2.el bulmanız zor. Bunlar dışında bütçenizle alabileceğiniz sıfır kablosuz tüm gamepadler kronik sorunlu, uzun süreli kullanamayacağınız gamepadler. Örneğin Monster Pusat, replika Xbox 360 kolları(orijinal sıfırı satılmıyor piyasadakilerin hepsi replika)

Bahsettiğiniz program gerektirmeme olayı Xinput özellikli kol anlamına geliyor. Örneğin F710 üzerinde bir düğme var onu X'e getirince bilgisayar Xbox kolu olarak görüyor ve tak çalıştır şekilde çalışıyor.

Dediğiniz gamepad bu mu?
Ayrıca aklıma takıldı hocam. PC im masaüstü. Wi-Fi veya Bluetooth Barındırmıyor. Ben herhangi bir gamepad alırsam PC'ye nasıl bağlayacağım?
Ayrıca The G Lab ilk defa duyduğum bir marka. Kalite olarak nasıl bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:

Dediğiniz gamepad bu mu?
Ayrıca aklıma takıldı hocam. PC im masaüstü. Wi-Fi veya Bluetooth Barındırmıyor. Ben herhangi bir gamepad alırsam PC'ye nasıl bağlayacağım?
Ayrıca The G Lab ilk defa duyduğum bir marka. Kalite olarak nasıl bir bilginiz var mı?
Evet ama sol analog ps kollarındaki gibi konumlarılmamış.
Ürünü deneyimlemedim ama uzun bir araştırmadan sonra kablosuz olarak Logitech F710 hariç alınabilecek tek marka ve model olduğu kanısına vardım. F710'u almadan önce görseydim kesin alırdım. Ürün yorumlarını ve youtube incelemelerini izlersiniz zaten.

USB bluetooth dongle ya da PCI-E bluetooth adaptörü alabilirsiniz.

Kablolu bir ürün alacak olursanız;
- Logitech F310
- G-Lab Thorium
- Trust 20712 GXT 540 (G-Lab Thorium ile aynı platform sadece markalama yerli olduğu için garanti durumları için tercih edilebilir)

Şu ürün ve önceki modelleri bile kronik sorunlarla dolu o yüzden uygun fiyata, kaliteli ve uzun süre kullanılabilecek bir gamepad bulmak kolay değil. Orjinal xbox kolu alınmayacaksa alınabilecek kablosuz 2 ürün F710 ve G-Lab Thorium. Tamamen şahsi fikrim tabi.

Evet ama sol analog PS kollarındaki gibi konumlarılmamış.
Ürünü deneyimlemedim ama uzun bir araştırmadan sonra kablosuz olarak Logitech F710 hariç alınabilecek tek marka ve model olduğu kanısına vardım. F710'u almadan önce görseydim kesin alırdım. Ürün yorumlarını ve YouTube incelemelerini izlersiniz zaten.

USB Bluetooth dongle ya da PCI-e Bluetooth adaptörü alabilirsiniz.

Kablolu bir ürün alacak olursanız;
- Logitech F310
- G-Lab Thorium
- Trust 20712 GXT 540 (G-Lab Thorium ile aynı platform sadece markalama yerli olduğu için garanti durumları için tercih edilebilir)

Şu ürün ve önceki modelleri bile kronik sorunlarla dolu o yüzden uygun fiyata, kaliteli ve uzun süre kullanılabilecek bir gamepad bulmak kolay değil. Orijinal Xbox kolu alınmayacaksa alınabilecek kablosuz 2 ürün F710 ve G-Lab Thorium. Tamamen şahsi fikrim tabii.

Logitech F serisini almam hocam. Çok kötü tasarımları var. Dongle dediğiniz şey bildiğim kadarıyla Daha önce kablosuz farelerde gördüğüm küçük USB doğru mu? Öyle ise g lab in bu modeli ile uyumlu bir tane atar mısınız? Tercihen Amazon'dan olursa iyi olur. İki ürünü de Amazon'dan almayı planlıyorum. Kalitesini falan beğenmez isem Amazon'dan aldığım için iade de uğraşmam çünkü. Artık analoglar da farklı yerlerde olsun. Yukarıdaki bir arkadaş gamepad deneyimin yoksa alışmakta zorluk çekmezsin analoglara demişti. Muhtemelen haklı. Bir de bu alacağım gamepad bütün oyunları tanıyor değil mi? Ekstra yazılım falan kullanamama gerek yok? Kendim araştırmaya çalıştım gamepadi ama içeriklerinin çoğu İngilizce bile değil.

Logitech F serisini almam hocam. Çok kötü tasarımları var. Dongle dediğiniz şey bildiğim kadarıyla Daha önce kablosuz farelerde gördüğüm küçük USB doğru mu? Öyle ise g lab in bu modeli ile uyumlu bir tane atar mısınız? Tercihen Amazon'dan olursa iyi olur. İki ürünü de Amazon'dan almayı planlıyorum. Kalitesini falan beğenmez isem Amazon'dan aldığım için iade de uğraşmam çünkü. Artık analoglar da farklı yerlerde olsun. Yukarıdaki bir arkadaş gamepad deneyimin yoksa alışmakta zorluk çekmezsin analoglara demişti. Muhtemelen haklı. Bir de bu alacağım gamepad bütün oyunları tanıyor değil mi? Ekstra yazılım falan kullanamama gerek yok? Kendim araştırmaya çalıştım gamepadi ama içeriklerinin çoğu İngilizce bile değil.
Ben de hiç gamepad kullanmamıştım neredeyse ve ps kolu gibi analoglar yanyana bir model aldım ama elim sol analog'u üstte aradı nedense. Xbox tasarımı daha ergonomik sanırım. O yüzden ben de o arkadaşa katılıyorum zaten bir alışkanlığınız yok xbox konumlandırmasına alışın derim.

Hayır ekstra yazılıma gerek yok. Xinput destekli bir gamepad yani xinput modundayken bilgisayar xbox kolu olarak görüyor.

Ürün yurtdışı ürünü olduğu için fiyatlandırması şu şekilde ödeme adımında fiyata eklendiği için görmemişsinizdir belki diye atıyorum;
glab.png

Ben de hiç gamepad kullanmamıştım neredeyse ve PS kolu gibi analoglar Yan yana bir model aldım ama elim sol Analog'u üstte aradı nedense. Xbox tasarımı daha ergonomik sanırım. O yüzden ben de o arkadaşa katılıyorum zaten bir alışkanlığınız yok Xbox konumlandırmasına alışın derim.

Hayır ekstra yazılıma gerek yok. Xinput destekli bir gamepad yani Xinput modundayken bilgisayar Xbox kolu olarak görüyor.

Ürün yurt dışı ürünü olduğu için fiyatlandırması şu şekilde ödeme adımında fiyata eklendiği için görmemişsinizdir belki diye atıyorum;
Eki Görüntüle 1314559

Evet şimdi fark ettim ama yapacak bir şey yok. Fiyatına kanıp başka gamepad alıp iki gün sonra da elimde kalmasını istemiyorum. Yine oyunlarda uyumluluk sorunu çıkarmasını da istemiyorum. Bir de hocam üstte belirttiğim gibi buna bir dongle önerir misiniz uyumlu çalışacak. O çok pahalı olmasa iyi olur. Zaten kasa ile oynayacağım yer arası 2-3m uzaklıkta olacak birbirine.

Evet şimdi fark ettim ama yapacak bir şey yok. Fiyatına kanıp başka gamepad alıp iki gün sonra da elimde kalmasını istemiyorum. Yine oyunlarda uyumluluk sorunu çıkarmasını da istemiyorum. Bir de hocam üstte belirttiğim gibi buna bir dongle önerir misiniz uyumlu çalışacak. O çok pahalı olmasa iyi olur. Zaten kasa ile oynayacağım yer arası 2-3m uzaklıkta olacak birbirine.
Aynı fikirdeyim. Ben olsam bu ürünü alırdım. Bluetooth 5.0 diye satılan 30-40 liralık ürünler de var ama onlarla kopma yaşayacağın kesin. O yüzden bunun altındaki bir dongle'ı alma kesinlikle.
Ben şu durumda bütçeni düşünerek kablolu G-Lab ya da Trust modeline yönelmeni isterim aslında. Belki bir de USB uzatma kablosu alırsın yine arkana yaslanır oynarsın ama bütçen yetiyorsa kablosuz daha keyifli tabii.

Geri
Yukarı