KabloTV ve Uydu Alıcılı TV

tavukekmek

Kilopat
Şu an kullandığım televizyonda dahili uydu alıcı yok, HDMI bağlantısı ile KabloTV'nin kutusundan gelen görüntüyü televizyonda izliyorum. Dahili uydu alıcısı olan bir televizyon aldığım zaman KabloTV kutusuna gerek kalmadan aynı kanalları televizyonun kendi arayüzünden seyretme imkanım olacak mı? Pek bilgim yok ama KabloTV kutusuna takılan sim kartı benzeri bir şey var, onu televizyona falan mı takıyoruz? Bu konularda aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dahili uydu alıcısı olan bir TV aldığınızda herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Ne kablo ne başka bir şey. Uydu alıcısı direkt görüntü veriyor.

Dahili Uydu alıcı değil Conax modülü yuvası olan bir televizyon almanız gerek. Bir de conax modul alacaksınız. Kartı onun içine onu da televizyonda takacaksınız. Daha sonra eve gelen kabloyu normal kablo girişine takacaksınız. Digital kanal araması yapınca modul aktif olacak.

Dahili Uydu alıcı değil Conax modülü yuvası olan bir televizyon almanız gerek. Bir de conax modul alacaksınız. Kartı onun içine onu da televizyonda takacaksınız. Daha sonra eve gelen kabloyu normal kablo girişine takacaksınız. Digital kanal araması yapınca modul aktif olacak.
İstediğim cevap buydu teşekkürler. Sonradan bir siteye baktığımda daha ayrıntılı açıklamasını da buldum lazım olan olursa diye onu da aşağıya bırakıyorum;

1571421279781.png

Ekran görüntüsündeki site: TELEDÜNYA - Ana Sayfa

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı