Kaby Lake üst Düzey Oyun Sistemi Toplama

bahadirh

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle elimdeki sistemi yazmak istiyorum.

i7 2600k işlemci
GTX 970 directcu 2 ASUS
16 GB 1600 MHz DDR3 RAM'ler.

Gördüğünüz gibi hala 2. nesil bir işlemci kullanıyorum ve render işlerim olduğu için artık bana bu sistem yetmiyor.

Toplamak istediğim sistem burada.

r6bQVV.jpg

Ancak ekran kartımı ucuz fiyata yok pahasına satmak istemiyorum. Bu sebepten bir tane daha aynısından 970 alıp SLI olarak kullanma peşindeyim.
Asıl soru yukarıdaki parçalar hakkında fikirleriniz nelerdir daha iyi öneriler var mı ?
Bir diğer sorumda SLI söz konusu olunca haswell refresh mi yoksa kaby lake de yeterli olur mu ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Konu güncel, cevaplarınızı bekliyorum.

Monitörünüzü belirtmemişsiniz lakin 1080p'de kullanılıyorsa bu sistem, güncel AAA oyunları ultrada oynamak için yeterli bir sistem. Yine render için de oldukça sağlam i7 2600k'nız var.
Çok çok ağır render işleriniz yoksa bence upgrade için 1-2 sene daha bekleyin.

Monitörünüzü belirtmemişsiniz lakin 1080p'de kullanılıyorsa bu sistem, güncel AAA oyunları ultrada oynamak için yeterli bir sistem. Yine render için de oldukça sağlam i7 2600k'nız var.
Çok çok ağır render işleriniz yoksa bence upgrade için 1-2 sene daha bekleyin.

Cevap için teşekkür ederim, 144fps monitörüm var.
Açık söylemek gerekirse 144 fps veya 4k oyun oynamak gibi bir derdim yok.
Asıl beni pc almaya iten şey ise dolar piyasasının sürekli artıyor olması şu an çok ihtiyacım olmadığının ben de farkındayım ancak ihtiyacım olduğunda dolar 6 lira da olmasın.
Yani 5 sene önce oyuncu bilgisayarı dediğimiz zaman 3500 liradan fazlası gereksizdi. Şimdi 5000 tl ye ortalama bir şey ortaya çıkıyor.

Türkiye'de yaşıyorsunuz. Her şey olabilir.
Sabah bir kalkmışsınız Euro 8 lira, ekonomi çökmüş. Bir daha kalkmışsınız Euro 1,25 olmuş yazarkasalar falan atılıyor. Değişik ülke. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı