Kadınlar mizah yapamaz

Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Bilimsel araştırmalara göre erkekler kadınlardan daha iyi mizah yapıyor ama kadınlar bunu asla kabul etmiyor. (İstisnalar var) Bizzat arkadaşımda denedim kadınlar mizah yapamaz diyen cahildir falan diyor. 😄 Bence erkekler daha iyi mizah yapıyor ama size de sorayım istedim. Sizce kadınlar mizah yapabilir mi? Yapmalı mı? Kadınlar ve mizah hakkında yapılan bilimsel araştırmalar doğru mu?

Madem mizah yapamıyorlar, bir araya gelince neden kahkaha atmadan duramıyorlar o zaman?
Mizah seviyeleri düşük insanlar her şeye gülebilir. Uçan sineğe bile...

Erkekler daha iyi bu konuda ama bizlerin bu konudaki sıkıntısı sürekli bel altı espri yapmamız. Bir de kadınların gülme eşiği daha düşük, bir espriyi erkek ortamında yaptığımda az reaksiyon alıyorken kadın ortamında yaptığımda daha yüksek reaksiyon alıyorum. Son olarak erkekler gülmeyi bilmiyor, kadınlar daha güzel gülüyor :D

Aslında bu biraz da doğal düzenle alakalı. Erkekler kadınlarla evlenebilmek için onların dikkatini çekmek ister. Şakalar ve komiklikler de buna ön ayak olur. Erkekler güldürmek için kadınlar da gülmek için yaratılmış gibi geliyor bana. Yoksa ben mi basit düşünüyorum?

Geri
Yukarı