Türklerin mizah seviyesi

Görmeyeceğiz hocam. Emin ol buna güzel günler dediğimiz şeyi asla görmeyeceğiz. Amerika gibi bir ülkeden bile 50 yıl gerideyiz. Onlar ileride biz geride mutlu olduğumu sanacağız.

Ya Türkiye ne ara böyle bir ülke oldu Allah aşkına anlayamıyorum. Annem bana bir gün 20 lira vermişti o parayla bakkala gidip 3 poşet doldurmuştum neden şimdi 20 liraya 3-4 tane çikolata anca alabiliyorum ben? Neden halk susuyor ayaklanmıyor anlam veremiyorum. Birilerinin destekçi olacağını bilsem hapse girme pahasına ben başlatacağım ayaklanmayı ama yok arkadaş millet evinde Kemal Sunal izlemekten o kadar memnun ki kimsenin umurumda olmayız böyle bir işe kalkışsak adım gibi eminim. Lafa gelince ne yapacağız ne edeceğiz derler.

Irkçı, cinsiyetçi, Adolf Hitler, SSCB, LGBT ile dalga geçmek gibi konular benim komiğime gidiyor açıkçası. Biraz kara mizah severim. En son olan women akımı da fena değil ama suyunu çıkarttılar, her kadına bu kelimeyi yapıştırmaları bitirdi. Bence 2010'dan bu yana mizah seviyesi olarak arşa çıkartan Aykut Elmas. O adamın esprilerini yapardık ama şimdi sadece kürt, konyalı, rizeli vb. var.

Çizgi film olarak Rick And Morty, South Park, Family guy espri olarak çok iyidir mesela. İnstagram üzerinden takip ediyorum, karşıma da çok çıkıyor.

Aslında pek mizah akımları takip eden birisi değilimdir, hatta biraz geriden gelirim. Açıkçası durum gerçekten vahimdir. Toksitlik yapıp komik olmaya çalışan insanlara çok sinir oluyorum, şöyle diyesim geliyor: "en toksiti en komiği sensin. " Bazen artık insanlar ironi yapınca bile ciddiye alabiliyorum çünkü artık suyunu çıkarttılar. Bu ciddi mi yoksa değil mi diye 5 dakika düşünüyorum.

Elimizden hiçbir şey gelmiyor maalesef.

Ben bunların tamamının TikTok ve benzeri saçmalığın açılımını videolu şekilde gösteren uygulamalar yüzünden çıktığını düşünüyorum. Türkiye'de doğduğum için yurt dışına kalıcı olarak gidene kadar kendimi AFK bıraktım. Hayatım buralardan uzaklaştıktan sonra başlayacak. Her gün bunun gibi saçma sapan şeyler çıkıyor, bir yer patlıyor biri hapse giriyor biri popo sallayarak milyonlar kazanıyor falan fistan hepsi ömrümü yedi artık. Şimdi de cu diyen adama gülüyorlar.

TikTok yurt dışında gayet iyi yönetilen amacı dışına çıkmayan bir uygulama. Bizim ülkemizde TikTok Türkiye yönetimi berbat ayrıca insanlara sunduğu hizmet maymun olan insanları daha da maymun hale getiriyor.

Nadiren güldüren şeyler çıkıyor ve onunda suyunu çıkarıyorlar. Ülke mizahta bile geriye gitti zaman içinde.

Maalesef hocam.

Ya Türkiye ne ara böyle bir ülke oldu Allah aşkına anlayamıyorum. Annem bana bir gün 20 lira vermişti o parayla bakkala gidip 3 poşet doldurmuştum neden şimdi 20 liraya 3-4 tane çikolata anca alabiliyorum ben? Neden halk susuyor ayaklanmıyor anlam veremiyorum. Birilerinin destekçi olacağını bilsem hapse girme pahasına ben başlatacağım ayaklanmayı ama yok arkadaş millet evinde Kemal Sunal izlemekten o kadar memnun ki kimsenin umurumda olmayız böyle bir işe kalkışsak adım gibi eminim. Lafa gelince ne yapacağız ne edeceğiz derler.

Türkiye her zaman böyle bir ülkeydi zaten. Alım gücümüz düştü. Biz hep dolara karşı yenilmiştik enflasyon %200 {resmi verilere göre %70 ama yalan olduğu ispatlandı %200} Amerika'da oy kullanmayanlar biden yüzünden %3 enflasyon artışını görünce ayaklanıp seçime gittiler. Seçim oranı 5 kat arttı. Biz ise hala "uzun adam uzun adam" diye dolaşıyoruz. Komik.

Irkçı, cinsiyetçi, adolf Hitler, SSCB, LGBT ile dalga geçmek gibi konular benim komiğime gidiyor açıkçası. Biraz kara mizah severim. En son olan women akımı da fena değil ama suyunu çıkarttılar, her kadına bu kelimeyi yapıştırmaları bitirdi. Bence 2010'dan bu yana mizah seviyesi olarak arşa çıkartan Aykut Elmas. O adamın esprilerini yapardık ama şimdi sadece kürt, Konyalı, rizeli vb. var.

Çizgi film olarak Rick and Morty, south park, family guy espri olarak çok iyidir mesela. Instagram üzerinden takip ediyorum, karşıma da çok çıkıyor.

Aslında pek mizah akımları takip eden birisi değilimdir, hatta biraz geriden gelirim. Açıkçası durum gerçekten vahimdir. Toksitlik yapıp komik olmaya çalışan insanlara çok sinir oluyorum, şöyle diyesim geliyor: "en toksiti en komiği sensin. " bazen artık insanlar ironi yapınca bile ciddiye alabiliyorum çünkü artık suyunu çıkarttılar. Bu ciddi mi yoksa değil mi diye 5 dakika düşünüyorum.

Elimizden hiçbir şey gelmiyor maalesef.

O ilk yazdığınız cümle "ırkçı cinsiyetçi vs ile dalga geçmek" ile başlayan cümle çok haklı. Bende severim o tarz mizahlar fakat ülkenin kapasitesi belli. Bazıları o mizahı yanlış yere çekip tamamen kullanış amacını değiştirebiliyor. Bu da akımı değiştiriyor doğal haliyle.
Örnek obayana mizahı orada siyahilerle dalga geçenleri eleştiren bir mizah Türkiye'de siyahilerlerle dalga geçmek amacıyla kullanılabiliyor. Yazık.

Son düzenleme:
Konyalı, max ... , women, aynaya yansıyan görüntüm gibi anlamsız suyu çıkmış esprileri ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar. Geçen bir yorum gördüm, birisi "Türkiyenin mizah seviyesini shitpost sayfaları ve shitpost fanları yükseltiyor." diye. Onunla iyi dalga geçtim ama 😀. Bu sadece espri için de değil, mesela reelslarda önüme sürekli Eminem'in Mockingbird şarkısı çıkıyor. Gerçekten sinir bozucu olmaya başladı.

Çok fazla ekmek yiyen 2 taneden fazla yiyen var boş ve küçülmüş beyaz ekmeği 4~10 tane yiyorlar. Tabii düşer beyin kapasitesinde azalma var. TikTok düşmanı tipler artıyor neden acaba?

Konyalı, Max... Women, aynaya yansıyan görüntüm gibi anlamsız suyu çıkmış esprileri ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar. Geçen bir yorum gördüm, birisi "Türkiye'nin mizah seviyesini shitpost sayfaları ve shitpost fanları yükseltiyor." diye. Onunla iyi dalga geçtim ama 😀. Bu sadece espri için de değil, mesela Reels'larda önüme sürekli Eminem'in mockingbird şarkısı çıkıyor. Gerçekten sinir bozucu olmaya başladı.

Sıktı gerçekten.

Çok fazla ekmek yiyen 2 taneden fazla yiyen var boş ve küçülmüş beyaz ekmeği 4~10 tane yiyorlar. Tabii düşer beyin kapasitesinde azalma var. TikTok düşmanı tipler artıyor neden acaba?

Neden acaba? :D

Geri
Yukarı