Kadir Şeker tahliye oluyor

@ÖzkanK benim tarafım belli Özkan. Ben katilleri savunmuyorum! Bir insan sabıkalı suçlu diye de ölümü hak etmiyor. Sen önce bir tarafını seç, kendi yazdıklarınla çelişiyorsun sürekli. O zaman Türkiye'deki cezaevindeki tüm suçluları öldürelim yahu. Cezaevine ne gerek var Özkan?
Hocam bulaşmayın çıkamazsınız içinden.

Kendisi Amerika'nın en pahalı şehri Manhattan'da yurt yapılmasını savunuyor, Muhammed Ali'nin çiftliğinin alınıp çocuklara verileceğini falan sanıyor. İsterseniz ferman çıkartın önüne koyun, yine aynı.

Ya ülkede ki medyanın %90'ı iktidara ait.
%10'u muhalefete ait.
Şimdi bu kadir şekerin salınmasını
hem iktidar medyası hem de muhalefet medyası talep etti kadın hakları üzerinden burda kim kime kumpas kuruyor nasıl bir bataklıktır. Sanki tüm siyasiler kendi kendine kumpas kuruyor gibi geliyor bana.

Öldürülen adamın geçmişine bakıyorum kadının geçmişine ve sabıka kaydına bakıyorum. Bir de Kadir'e bakıyorum kendi terazim de tartıyorum ve Kadir'i haklı buluyorum.

Direk tahliye olmaz büyük ihtimal olmamalı da zaten. Ne olursa olsun bir ceza almalı. Benim adalet çerçevemden bakarak keşke serbest kalsa ama kalmaz.

Lakin suçlu asın vurun 12 yıl az bile diyenlere tepkiliyim. Kadın çünkü evli çocuklarını bırakıp bu adama kaçmış. Üstüne uyuşturucu bağımlısı uyuşturucu taşırken yakalanıyor. Ölen adam desen Kadir'in yaşından fazla sabıkası var. İkisi de suç makinesi. Diğer tarafta Doktor olmak isteyen sınavlara hazırlanan bir genç var.
Kadın ile adam neden sokak ortasında kavga ediyor? Kadın neden bağırıp çağırıyor yardım istiyor. Üstüne ilk ifadesi başka sonra ki ifadesi başka kadının. Lakin Kadir'in hatası bu kadar büyük bıçak taşıması yanın da. Ve istemeyerek bile olsa adamı öldürmesi. Makul bir ceza ile yırtsa keşke.
Ya Özkan hadi senin mantıkla bakmaya çalışalım olaya. Bu adamın 19 suç kaydı içerisinde cinayetten daha ağır veya cinayete eşit bir suç var mı?

Kadir Şeker'in önceden sabıka kaydı olmamasının tek nedeni yakalanmamış olması zaten, 23 santimlik sustalı komando bıçağıyla sokakta polise denk gel de bak bakalım polis ne yapıyor. "Tespih gibi çekmek için aldım abi, yoksa kimsenin kalbini deşmeyeceğim bu bıçakla" demenle serbest bırakmazlar.

@ÖzkanK benim tarafım belli Özkan. Ben katilleri savunmuyorum! Bir insan sabıkalı suçlu diye de ölümü hak etmiyor. Sen önce bir tarafını seç, kendi yazdıklarınla çelişiyorsun sürekli. O zaman Türkiye'deki cezaevindeki tüm suçluları öldürelim yahu. Cezaevine ne gerek var Özkan?

Sen demagoji ve laf kalabalığı yapmaya devam et. Bir anlık cahillik ile katil oldu diye şerefsiz olmaz insan.

Olayı yaşanma şekline göre değerlendirmek lazım. Herkes kendi penceresinden bakıyor. Ben kendi penceremden masum görüyorum çocuğu. Bu kadar basit. Sen istersen suçlu gör BANANE. Ben seni etiketleyip neden böyle düşünüyon sen neden böyle diyon sen zaten CHP'lisin yok sen zaten daha önce de bunu demiştin flan demem sizin gibi.

Şimdi linçlemeyin. Birini korurken kazayla olmuş diyorlardı.
Adam kadını dövüyormuş kadını korumak için atılmış arbedede adam bıçaklanmış ölmüş.
Adam yanında bıçak taşıyor. Bu bile suç. Demek ki başka bir olaya kapılsa o tartıştığını kesecek.
İmkan olsa katana, Zülfikar kılıcı taşıyacak demek.

@ÖzkanK evet bir anlık cahillik ile adamın kalbine meyve bıçağını sapladı :D Katiller de mahkemede hakim abi bir anlık cahillik ile katil oldum, lütfen bana ceza verme desin artık. Cinayetin savunulacak hiçbir tarafı yok Özkan, merak etme ben de senin gibi değilim. Katilleri savunmam, savunamam da o kadar düşemem istesem de.

Sen demagoji ve laf kalabalığı yapmaya devam et. Bir anlık cahillik ile katil oldu diye şerefsiz olmaz insan.

Olayı yaşanma şekline göre değerlendirmek lazım. Herkes kendi penceresinden bakıyor. Ben kendi penceremden masum görüyorum çocuğu. Bu kadar basit. Sen istersen suçlu gör BANANE. Ben seni etiketleyip neden böyle düşünüyon sen neden böyle diyon sen zaten CHP'lisin yok sen zaten daha önce de bunu demiştin flan demem sizin gibi.
Sen bu kafayla pek fazla barınamazsın burda dikkat et.

Geri
Yukarı