Kafayı yemek üzereyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yusufigit

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Arkadaşlar ciddi ciddi afakanlar bastı bana. 1 senede saçlarım bembeyaz oldu. Sinirden elim ayağım titriyor. Evde duvarı yumruklayasım var. Resmen kümeslik hayvan gibi sabah işe git akşam gel uyu. Başka da bir halt yok. Yeter be!

Kamera şakası falan mı bu? Arkadaş biz niye yaşıyoruz? Özgürlüğüm yoksa niye yaşayım! Biri de çıkıp isyan etmez mi? Biri de çıkıp ramazanda niye restorantlar kapalı demez mi? Kim gidiyor ramazanda yemek yemeye? İftar saati zaten sokağa çıkma yasağı var. Teravih serbest ama boş kafeye gitmek yasak öyle mi? Niye susuyorsunuz birader söyleyin hele derdinizi? Nasıl olur da otoriteye böyle kökten boyun eğersiniz?

Bana sakın salgın falan var demeyin. Aynı salgın her yerde var. Millet ABD'de konsere gidip maç izliyor be kardeşim! Günde ortalama 80 yaş üstü 90 kişi ölüyor, niye? 80 milyon insanı hapsetmek nasıl bir mantıktır? Trafiği de durdurun, insan ölüyor. Hadi buyurun görelim ne kadar samimisiniz.

Yani şu yasakların bir ötesi toplama kampıdır. Kimse milyonlarca işsizi, intihar edenleri, depresyona girenleri konuşmuyor. Bu lanet olsası aşı zaten aşırı riskli gruba yapılmadı mı arkadaş? Daha ne ya daha ne!

Ama insanlar ölüyor.
Günaydın. milyonlarca yıldır canlılar ölüyor günaydın be!

Ne düşünürseniz düşünün. Resmen akıl tutulması yaşanıyor. İnanılmaz feminen, histerik bir zihniyet yönetiyor memleketi. Yani şu herhangi bir avrupa ülkesinde yaşansa hükümeti devirmezler, yakarlar yakar!

Az diri olun. Bu kadar çabuk biat etmeyin. Alkol ile ne alakası var pandeminin. Ne kadar uysal korkak insanlarsınız siz ya! Dünyanın hangi ülkesinde açık alanda maske var. Yarın size kalkıp burnunuza mandal takın ama tahta mandal olacak deseler hepiniz züccaciyelere koşacaksınız. Şaka gibisiniz. Hepinizden utanıyorum.

Ne iş yapıyorsunuz? Maaşınızdan memnun musunuz?
Elektronik Teknisyeniyim. Maaşım iyi. Fakat 20.000 lira kazansam ne olacak? Gittim PS5 aldım, kitaplar aldım ama yeter. Nefes alamıyorum arkadaş.

Dostum açıl artık yurt dışına falan açıl çık şu konfor alanından benim de hedefim yurt dışına kaçmak bunun için para biriktiriyorum işe girdim yani en azından şirket açabilirsin bir şekilde bir yerlere gelebilirsin orada ama Türkiye de sabah gel akşam git 3K maaş ömür boyu ve böyle bir hayatı istemiyorum.

Dostum açıl artık yurt dışına falan açıl çık şu konfor alanından benim de hedefim yurt dışına kaçmak bunun için para biriktiriyorum işe girdim yani en azından şirket açabilirsin bir şekilde bir yerlere gelebilirsin orada ama Türkiye de sabah gel akşam git 3K maaş ömür boyu ve böyle bir hayatı istemiyorum.
Geçen sene geldim Türkiye'ye. Lanet olsun niye geldiysem. Hollanda'da ne maske ne yasak. İnsan gibi yaşıyordum

Maske zorunluluğu gerçekten saçmalıktan ibaret. Kimse gelip de pandemi vs. demesin. Bu insanların hava özgürlüğünü elinden almaktır. İsteyen canını sevdiğini önemsemek isteyen takar, istemeyen takmaz. Ancak ceza kesmek saçmalıktan başka bir şey değil. Derdiniz bu olsun diyen arkadaşlar gerçekten bu kadar umursamaz mı? Belki de en büyük 2 özgürlüğünüz temiz hava ve özgürce dolaşmak elimizden alınıyor korona bahane edilerek. Ayrıca başka hastalıklardan neredeyse hiçbir farkı yok. Sadece her gün vaka sayısı gösterilerek manipüle edilmeye çalışılıyor.

Aynısını düşünüyorum. Nerede bu muhalefet? İnsanlar neden ses çıkarmıyor? İki yıl içerisinde ülkeyi daha da batırmaya çalışacaklar, biz de seçimi bekleyeceğiz. İnsanlık mı bu? Onlarca tarikat boş mu duracak AKP giderken ki biz şimdi boş duruyoruz?

Yasakların artması gerekirken serbest kalınsın istiyorsunuz bu nasıl mantık ? Sen sıkıldın diye yasakları kaldıralım tamamdır. Haklı olduğun yerler ver ama dediğin mantıksız.
Maske zorunluluğu gerçekten saçmalıktan ibaret. Kimse gelip de pandemi vs. demesin. Bu insanların hava özgürlüğünü elinden almaktır. İsteyen canını sevdiğini önemsemek isteyen takar, istemeyen takmaz. Ancak ceza kesmek saçmalıktan başka bir şey değil. Derdiniz bu olsun diyen arkadaşlar gerçekten bu kadar umursamaz mı? Belki de en büyük 2 özgürlüğünüz temiz hava ve özgürce dolaşmak elimizden alınıyor korona bahane edilerek. Ayrıca başka hastalıklardan neredeyse hiçbir farkı yok. Sadece her gün vaka sayısı gösterilerek manipüle edilmeye çalışılıyor.
Aynen hocam Bill Gates maskelerin içine çip koymuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı