Kafayı yemek üzereyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynısını düşünüyorum. Nerede bu muhalefet? İnsanlar neden ses çıkarmıyor? İki yıl içerisinde ülkeyi daha da batırmaya çalışacaklar, biz de seçimi bekleyeceğiz. İnsanlık mı bu? Onlarca tarikat boş mu duracak AKP giderken ki biz şimdi boş duruyoruz?
Muhalefet milletvekillerinin tamamı istifa etse yerel seçime gitmek zorunda ve şu anki cumhurbaşkanı aday olamaz. Sonuç olarak bunu yapabilirler. İnsanlar halen 80'lerdeki o sinmişlik ile yaşıyor ya ben ona yanıyorum.

Muhalefet milletvekillerinin tamamı istifa etse yerel seçime gitmek zorunda ve şu anki cumhurbaşkanı aday olamaz. Sonuç olarak bunu yapabilirler. İnsanlar halen 80'lerdeki o sinmişlik ile yaşıyor ya ben ona yanıyorum.
Böyle bir şey mi var. 😳

Ölmek istiyorum belki ben? Sanane?

Baskalarina bulastirmaman icin maske takiyorsun temelde, sana bulasmamasi icin degil.

Kucukken ogretmediler mi sunu sizlere -> Senin ozgurlugun, baskasinin ozgurlugunun basladigi yerde biter?

Senin maske takmama ozgurlugun benim hasta olma ihtimalimi arttiriyorsa artik o "senin" ozgurlugun degil.

"Aynen hocam Bill Gates maskelere çip koymuş"

Bu kadar sığ tartışma kapasitesine sahipsin işte. Ölmek istemiyor musun? Otur evinde. Ölmek istiyorum belki ben? Sanane?

Kardeşim sadece sen ölsen kimse için sıkıntı yok ama sen de kronik hastalara bulaştırma potansiyeline sahipsin. Çok bencilce bir yaklaşım. Vakalar 40 bine dayanmış.

İşte sorun orada sadece sen ölsen tamam ama maske takmayarak başkalarını da hasta yapıyorsun. Bir insan nasıl bu kadar bencil olur anlamıyorum.
Güzel kardeşim bak ne diyorum. Otur evinde?

İnsan ölüyormuş. Bak basit bir hesap.

15 ayda 30.000 kişi ölmüş. Günde 66 kişi.

DSÖ göre ölümlerin ezici çoğunluğu 80 yaş üstü. Yani bu sene olmasa seneye ölecek adamlar. Bu grup zaten aşılandı!

Geriye ne kaldı? Ortlama sağlığa sahip, genç ve orta yaş gurubu. Peki orda öldürme oranı nedir? Çin verilerine göre %0.02.

Yolda araba çarpma ihtimali daha düşük. Açık alanda hele hele virüs bulaşması uzmanlara göre neredeyse imkansız. Bu hükümetin akılcı, makul kararlar alacağını mı düşünüyorsun? Popülist, pragmatik herifler bunlar. Bir gerekçe olmasına bile gerek yok. Önlem alıyoruz demek için yapıyorlar. Gerçekten önemseler miting yapmazlardı.

Hollanda sağlık bakanı bile maskenin virüse karşı bilinen etkisi yok, biz bunu zorunlu yapamayız diyor. Ama yok siz herkes takacak diyorsunuz.

İnanılmaz...

Böyle bir şey mi var. 😳
Meclis bütünlüğü sağlanmadığından dolayı seçim zorunludur. Yapmayana askeri darbe yapılabilir. Artı olarak cumhurbaşkanının toplam görev süresi doldu daha seçime giremez.

Yasaklara gelirsek zeka seviyesi düşük insanlar yüzünden bu duruma geldik. Tamam sokağa çıkma yasağı aptalca. Sal gitsin insanlar ülke batmadan bir nefes alsın. Bu haftasonu bütün işlerimi halledip bir bisiklet sürerim demiştim ama nerede.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı