Kafayı yemek üzereyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O insanların ölmesi o kadar da sorun değil zaten, peki yanlarında götürdükleri canlar ne olacak?

Bizim anlatmak istediğimiz şu: Kişinin maske takıp takmaması, önlem alıp almaması önemli değil. Ve inan ki onun yaşayıp yaşamaması da umrumuzda değil. Fakat biz ne kadar önlem alsak da o adam geçip bizi riske atacaksa yasaklar gereklidir.

Bunun yanı sıra devletin tamamen saçma yasaklar koyması ve bunların sadece göstermelik olması ayrı bir mesele.
Hocam ben sizi anlıyorum ama ben evde durdukça başka sağlık problemleri yaşamaya başladım. Ruhen zaten çöküşü yaşadım. Kilo problemi olan bir birey olduğum için stresli olunca baya kilo kaybediyorum. Zaten karaciğer yetmezliğim var ve Covid-19 için verilen ilaçlarada alerjim var. Annem Covid-19 geçirdi, ben de geçirdim ama artık olmuyor. İnsan kafayı yiyor. Ben artık bırak 3-5 yıl ilerisini, yarını bile düşünmek istemiyorum. Her şeyi geçtim ülkemde son günlerimi güzel geçireyim. Zaten battık gittik.

Arkadaşlar ciddi ciddi afakanlar bastı bana. 1 senede saçlarım bembeyaz oldu. Sinirden elim ayağım titriyor. Evde duvarı yumruklayasım var. Resmen kümeslik hayvan gibi sabah işe git akşam gel uyu. Başka da bir halt yok. Yeter be!

Kamera şakası falan mı bu? Arkadaş biz niye yaşıyoruz? Özgürlüğüm yoksa niye yaşayım! Biri de çıkıp isyan etmez mi? Biri de çıkıp ramazanda niye restorantlar kapalı demez mi? Kim gidiyor ramazanda yemek yemeye? İftar saati zaten sokağa çıkma yasağı var. Teravih serbest ama boş kafeye gitmek yasak öyle mi? Niye susuyorsunuz birader söyleyin hele derdinizi? Nasıl olur da otoriteye böyle kökten boyun eğersiniz?

Bana sakın salgın falan var demeyin. Aynı salgın her yerde var. Millet ABD'de konsere gidip maç izliyor be kardeşim! Günde ortalama 80 yaş üstü 90 kişi ölüyor, niye? 80 milyon insanı hapsetmek nasıl bir mantıktır? Trafiği de durdurun, insan ölüyor. Hadi buyurun görelim ne kadar samimisiniz.

Yani şu yasakların bir ötesi toplama kampıdır. Kimse milyonlarca işsizi, intihar edenleri, depresyona girenleri konuşmuyor. Bu lanet olsası aşı zaten aşırı riskli gruba yapılmadı mı arkadaş? Daha ne ya daha ne!

Ama insanlar ölüyor.
Günaydın. milyonlarca yıldır canlılar ölüyor günaydın be!

Ne düşünürseniz düşünün. Resmen akıl tutulması yaşanıyor. İnanılmaz feminen, histerik bir zihniyet yönetiyor memleketi. Yani şu herhangi bir avrupa ülkesinde yaşansa hükümeti devirmezler, yakarlar yakar!

Az diri olun. Bu kadar çabuk biat etmeyin. Alkol ile ne alakası var pandeminin. Ne kadar uysal korkak insanlarsınız siz ya! Dünyanın hangi ülkesinde açık alanda maske var. Yarın size kalkıp burnunuza mandal takın ama tahta mandal olacak deseler hepiniz züccaciyelere koşacaksınız. Şaka gibisiniz. Hepinizden utanıyorum.
Bu milletten bir beklentin olmasın benim yok artık, güce tapan, düşünmeyen, sorgulamayan bir toplum canını da sıkma boşver hayatını yaşa en iyi şekilde.

Hamam böceği gibi çoğalan bu türüz pandemi buna engel olamaz.
O türler ürediği için zaten bu durumdayız ya. Aklı başında olanlar çiftleşmiyecek. Sonra iyice afedersiniz ama salak bir nesil yetişecek. Eğitim konusuna hiç girmiyorum.

Ç*n'e savaş açılması gereken durumda hiçbir devletin bu duruma sesini çıkarmaması da beni delirtiyor.

Bir ülkeye savaş açmak kolay değildir. Özellikle süpergüç olma yolunda bir ulkeye. Ve çok saçma bir düşünce bu. Dünya ekonomisinin önemli bir bölümünü kapsıyor bu ülke. Nüfusu söylemiyorum zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı