Kafayı yemek üzereyim

İşin daha da komik kısmı tek yaptığı ders çalışmak ve Instagram'da dolaşmak olan kişileri örnek gösteriyorlar bana.

Biraz daha devam edersen şizofren olduğumu düşüneceğim.
Nutkum tutuldu hocam çünkü tamamen aynıyız.

İşin daha da komik kısmı tek yaptığı ders çalışmak ve Instagram'da dolaşmak olan kişileri örnek gösteriyorlar bana.

Özenti olup olmamak umurumda değil. Özenti olsam sadece popüler olan şeyleri severim. Ancak bana fark etmez popüler olsun olmasın eğer bir şeyden hoşlandıysam onu severim.

İşte bugün kafaya takmadım bilgisayar oynarken başımda dikildiler klavyeye tuşlara bastılar saçma sapan davranışlar yaptılar en sonunda sinirden saçımı yoldum(mecazi anlamda değil) duvara yumruk attım.
Ailenize tek para kazanma kaynağının üniversite okumak olmadığını öğretmeniz gerekiyor bu zamanda askeri maaşla çalışmak için 4 yılını veriyorsun çalışıyosun emek veriyorsun yılların yine feda oluyor fakat sanayide çalışan, kendi işini kuran, berber açan, market açan insanlar sizden 2 hatta 3 kat para kazanıyor ve hiçbiri üniversite okumadan yapıyor bunları. Bazı insanlar okuyamaz beceremez herkes okumak zorunda değil para kazanmanın bir sürü yolu var. (Okumaktan sakın vazgecmeyin ben okul hayatı başarısız olan insanlar için söyledim)
Arkadaşı kısmi olarak destekliyorum,okul size paranın kölesi olmanızı sağlıyor.Önemli olan okul değil önemli olan EĞİTİM bunu unutmayın lütfen.

Bunu yapan annen baban ise saygıda kusur etme kapat kapını. Eğer akrabaların, kuzenin falan ise hayatında bazı değişikler yapman gerekiyor dostum.

Aile. Kapıyı kapadımı olacaklar(tecrübeyle sabit):
İnternet kapanır.
Bilgisayara el konur.
Spor salonu üyeliği iptal etme ile tehdit edilir(parasını kendim çalışıp ödemiş olsam bile).
Akrabalara olabildiğince umursamamaya çalışıyorum ancak bayram tatil vs sürekli görüşmek zorunda kalıyorum.

Ailenize tek para kazanma kaynağının üniversite okumak olmadığını öğretmeniz gerekiyor bu zamanda askeri maaşla çalışmak için 4 yılını veriyorsun çalışıyosun emek veriyorsun yılların yine feda oluyor fakat sanayide çalışan, kendi işini kuran, berber açan, market açan insanlar sizden 2 hatta 3 kat para kazanıyor ve hiçbiri üniversite okumadan yapıyor bunları. Bazı insanlar okuyamaz beceremez herkes okumak zorunda değil para kazanmanın bir sürü yolu var. (okumaktan sakın vazgecmeyin ben okul hayatı başarısız olan insanlar için söyledim)

Ailemle düzgünce konuştum. İş olarak yapabileceğim bir sürü şey var. Dede tarafında çiftçilik mesleğini devam ettirebilirim. Diğer dedem tarafında torna dükkanı var onu devam ettirebilirim. Kuyumculuk tecrübem var. Ancak ailem anlamıyor.Açığa geçip meslek öğreniyim diyorum kabul etmiyorlar.

Yaş kaç?
Çevre bir yere kadar fakat aile bir yerden sonra problem olmaya başlıyor, karşınıza oturtun ciddi bir üslup ile burada ne anlattıysanız onlara da anlatın.

15.konuştumu olmuyor ki. Anlamıyorlar.

İnternet kapanır.
Bilgisayara el konur.
Spor salonu üyeliği iptal etme ile tehdit edilir(parasını kendim çalışıp ödemiş olsam bile).
Akrabalara olabildiğince umursamamaya çalışıyorum ancak bayram tatil vs sürekli görüşmek zorunda kalıyorum.

Ailemle düzgünce konuştum. İş olarak yapabileceğim bir sürü şey var. Dede tarafında çiftçilik mesleğini devam ettirebilirim. Diğer dedem tarafında torna dükkanı var onu devam ettirebilirim. Kuyumculuk tecrübem var. Ancak ailem anlamıyor.

yaş kaç bilmiyorum daa eğer üniversite sınavına yakınsan sıkı çalış istediğin şehiri kazan,kendi evinde kendi hayatını yaşa.

İnternet kapanır.
Bilgisayara el konur.

Ailemle düzgünce konuştum. İş olarak yapabileceğim bir sürü şey var. Dede tarafında çiftçilik mesleğini devam ettirebilirim. Diğer dedem tarafında torna dükkanı var onu devam ettirebilirim. Kuyumculuk tecrübem var. Ancak ailem anlamıyor.Açığa geçip meslek öğreniyim diyorum kabul etmiyorlar.

o zaman evden kurtulmaya çalış başka pek çare kalmıyor gibi bunuda üniversiteyi şehir dışında okumak istiyorum vs. diyerek yapabilirsin

Yaş kaç bilmiyorum daa eğer üniversite sınavına yakınsan sıkı çalış istediğin şehiri kazan, kendi evinde kendi hayatını yaşa.
10. sınıfım. Hiç ders çalışma alışkanlığım yok. Hatta LGS'ye bile çalışmayarak girdim. Ancak belki üniversiteye motivasyon olur diye dedim şehir dışında okucam hayatta olmaz dediler.
O zaman evden kurtulmaya çalış başka pek çare kalmıyor gibi bunu da üniversiteyi şehir dışında okumak istiyorum vs. diyerek yapabilirsin.
Sürekli böyle değiller bazen darlıyorlar sonra rahat bırakıyorlar sebebini anlamadım.Ancak bu döngüden artık sıkılmaya başladım.

10. sınıfım. Hiç ders çalışma alışkanlığım yok. Hatta LGS'ye bile çalışmayarak girdim. Ancak belki üniversiteye motivasyon olur diye dedim şehir dışında okucam hayatta olmaz dediler.

Sürekli böyle değiller bazen darlıyorlar sonra rahat bırakıyorlar sebebini anlamadım.Ancak bu döngüden artık sıkılmaya başladım.
bak şimdi hayallerin hakkkında bi fikrim yok ama eğer üniversiteyi başka şehirde okumak istiyorsan buna kimse karışamaz.Ayrıca sana para kazandıracak bir özelliğin yoksa dersleerine çalış.Ama işin sonunda ölüm yok bunu unutma.

Bak şimdi hayallerin hakkkında bir fikrim yok ama eğer üniversiteyi başka şehirde okumak istiyorsan buna kimse karışamaz. Ayrıca sana para kazandıracak bir özelliğin yoksa dersleerine çalış. Ama işin sonunda ölüm yok bunu unutma.
İOKBS bursu ile okul masrafımı kendim karşılayabiliyorum şükür. Para kazandıracak özellik olarak ise bilmiyorum belki kuyumculuk üzerinden giderim belki başka bir meslek üzerinden. Normalde hayalim yazılımcı olmaktı ancak ondanda bıktırdılar beni.

Tipik Türk ailesi desek yanlış olmaz, elinizden gelmiyor ise biraz sularına gitmeniz gerekiyor.
Denediniz mi?

Geri
Yukarı