Kahve Nasıl Hazırlanmalı?

ByEnder

Hectopat
Merhaba. Nescafe Gold hazırlayacağım şimdi ama kahve yapmanın püf noktalarını pek bilmiyorum. Tarif ya da sizin nasıl yaptığınız hakkında bilgi verir misiniz?

2 tatlı kaşığı kahve ve 2 tatlı kaşığı şekeri 1 tatlı kaşığı sıcak suyla karıştır. Üzerine kahveyi, 3/4 fincan soğuk suyu ve 1/4 fincan sütü ilave et.

Merhaba. Nescafe Gold hazırlayacağım şimdi ama kahve yapmanın püf noktalarını pek bilmiyorum. Tarif ya da sizin nasıl yaptığınız hakkında bilgi verir misiniz?
Yukarıda önerilen şekerli ve çok koyu kahve.
Sade kahvede 2 çay kaşığı (tepeleme olabilir) kahve bir fincana (200-250 ml) konulur, üzerine kaynamış ama fokur fokur olmayan su yavaş dökülürken kaşıkla karıştırılır.
Şeker isteniyorsa o da damak tadına göre eklenir, karıştırılır.

Eğer sütlü isteniyorsa azıcık (1-2 tatlı kaşığı kadar, göz kararı dökülür) eklenir.
Beyazlatıcı kimseye önermem. sağlıksızdan öte zehirdir, 3'ü 1 aradayı sırf o beyazlatıcı yüzünden içmeyin. Süt kullanın ya da kaşığın ucuyla tereyağ ekleyebilirsiniz, 10 kat lezzetli olur.

Bir kupaya 2-3 çay kaşığı nescafe gold ve üzerine sıcak su koyup karıştır. Tercihe göre şeker veya süt ile de yapabilirsin. Ama ben yazdığım şekilde tercih ediyorum. Sana kalmış tamamen.

eğer kupada yapacaksan 1 tatlı kaşığı kahveye 2 tatlı kaşığı şeker koy. sonra toz karışım eriyecek kadar sıcak su koy. geri kalanı süt ile tamamla. mükemmel denge👍

Geri
Yukarı