Kalan 72 gün ve kalan konularım

Biyolojide çok ezber var haklısın ama sosyalde belirli şeyleri bilmen yeter coğrafya dışında. Günde en az 1 tane sosyal denemesi çözmeni tavsiye ederim, oradan öğrendiklerinde bile bayağı yeterli çıkarırsın.

Mayısa kadar istediğiniz kısımları bitirseniz bile sonrasında biraz biyoloji bakmanızı tavsiye ederim. Kalıtım ve 9 biyolojisi bilerek 4 veya 5 net çıkarırsınız zaten TYT'de, AYT'ye de faydası olabilir ayrıca.
Hocam sosyalde 5 felsefe yorum soruyorlar 5 de din kültürü zaten gündelik hayat. 1 tane de tarihten yorum sorarlar, 1 tane de genel kültürümle yaparım 12 soru etti. 8 soru için o kadar ezberle uğraşmayayım diyorum, zaman kaybı olur. Ayrıca sosyal denemesi çözmemi tavsiye eder misin? Tarih coğrafyadan hiçbir konuya bakmadım, bu şekilde denemelerden öğrenebilir miyim?

AYT biyoloji sadece 11 ve 12 konularını içermiyor mu? 9'daki hücre, kalıtım vb. sorarlar mı?

Hocam sosyalde 5 felsefe yorum soruyorlar 5 de din kültürü zaten gündelik hayat. 1 tane de tarihten yorum sorarlar, 1 tane de genel kültürümle yaparım 12 soru etti. 8 soru için o kadar ezberle uğraşmayayım diyorum, zaman kaybı olur. Ayrıca sosyal denemesi çözmemi tavsiye eder misin? Tarih coğrafyadan hiçbir konuya bakmadım, bu şekilde denemelerden öğrenebilir miyim?
Tarihte sebep sonuç olarak soruyorlar, birazcık tarih dinlediysen ve birkaç terimi biliyorsan rahat yaparsın. Coğrafyada ise bilmeden yapamazsın ama iklimler veya yağış rejimleri falan çok basit konular, 2 saat sürmez çoğunu öğrenmen. Ben sosyalimi 9-10-11 temelinin üstüne deneme çözerek geliştirdim ( coğrafya hariç ). Martta 14-17 net yaparken 50-60 tane branş denemesi çözmüşümdür sınava kadar, son aylarda 18'in altında yapmıyordum. Sınavda da bir tane felsefe sorusunu salladım, bir tane tarih bilgi sorusunu da genelge sıralarını ve o zamanlardaki tarihi bildiğim için yaptım ama çok hakim değildim. Onlar tuttuğu için 20 net geldi.
AYT biyoloji sadece 11 ve 12 konularını içermiyor mu? 9'daki hücre, kalıtım vb. sorarlar mı?
Ekoloji ve üreme dışında ortak konu yok, yani sormazlar. Yine de 9 biyolojisi birçok temel terimi içerdiği için önemli. Atıyorum osmotik basıncı tam olarak anladıysan dolaşım ve boşaltım sistemlerinde, bitkide iletimde falan faydası olur; enzimleri biliyorsan sindirim sisteminde faydalı olur.

Geri
Yukarı