Kali Linux 2020.4 sürümü internete bağlanmıyor

Tool yazmayı nereden öğrenebilirim bu konu hakkında sanırım bilginiz var imzanızdan gördüğüm kadarıyla

İlk önce bir yazılım dilini öğren bu iş için en iyisi C++ ve C ikilisidir. C'den başla yavaşça C++'ı öğrenmek zorunda kalacaksın zaten. Bu ikisini öğrendikçe yavaş yavaş kendini geliştir hafıza yönetimi driver yazmaya kadar gelebilirsen bu toolları yazabilecek kıvama yavaş yavaş gelebilirsin.
Adam daha emeklemeye çalışırken sen ondan koşmasını bekliyorsun. Bırak tool kullanmayı öğrensin, eninde sonunda yeterli gelmeyecek kendisi yazmak isteyecek bir şeyler. Bu durumda yapması gereken araştırmak, benden bir ipucu olsun Python öğrenebilir script için :).
@pixiss Kablolu bağlanmayı dener misin?
Bu işlerden anlamadığın belli. Tool kullanımı profesyonel kişiler tarafından işler kolaylaştırılsın diye kullanılır zaten bu kişiler bu toolları yazabilecek seviyede olduğu için hata veya spesifik bir durumlarda ne yapılması gerektiğini bilirler.

Asıl ben ondan sürünmesini istiyorum sürünmeden emeklemeyi, emeklemeden koşmayı öğrenemez. Mantığını bilmeden anlamadan tool kullanmanın mantığı yoktur en fazla script kiddie lamer olarak takılır durursunuz kendinizi geliştiremezsiniz.

Udemyde ki eğitimler bu arada hiç bir işe yaramaz çok çöp boş kurslardır çoğu insanın aklı bu şekilde boş bilgilerle doldurulmakta.

Son düzenleme:
@Zer0Malware Kali veya parrot bu sorunlar her dağıtımda olabilir. Nereden biliyorsunuz Parrot'un sıkıntı çıkarmayacağını? İki sistemide uzun süre kullandım ve ikisinin arasında hiçbir fark yok. İkisi de Debian testing tabanlı, ikisi de siber güvenlik için geliştirilen dağıtımlar. Masaüstü ortamı dışında farkları yok.

Bu işlerden anlamadığın belli. Tool kullanımı profesyonel kişiler tarafından işler kolaylaştırılsın diye kullanılır zaten bu kişiler bu toolları yazabilecek seviyede olduğu için hata veya spesifik bir durumlarda ne yapılması gerektiğini bilirler.

Asıl ben ondan sürünmesini istiyorum sürünmeden emeklemeyi, emeklemeden koşmayı öğrenemez. Mantığını bilmeden anlamadan tool kullanmanın mantığı yoktur en fazla script kiddie lamer olarak takılır durursunuz kendinizi geliştiremezsiniz.

Udemyde ki eğitimler bu arada hiç bir işe yaramaz çok çöp boş kurslardır çoğu insanın aklı bu şekilde boş bilgilerle doldurulmakta.
Bu işlerden anlayıp anlamadığımı nereden çıkardın acaba? Öncelikle bir kişi ethical hacking ile ilgilenecekse tool kullanma evresinden her türlü geçicek, herkes en başında birilerinin hazırladığı subdomain searcher, exploit ve hash cracker toollarını kullanır. Bu bir işe başlarken önce emeklediğin adımlardır, bakarsın neler var neler yapılmış etrafta diye. Senin durumunu bilmiyorum ama sen de bir zamanlar bir scipt kiddie idin veya hala script kiddie'sin, script kiddie olmaktan kaçış yok, zamanla kendi tool'larını yazacak hale geliyorsun ama bunu herkes tırnaklarıyla kazıya kazıya en zor yoldan yapacak diye bir şey yok. Birine ilk olarak C ve C++ öğretmeye çalışırsan bu adam zaten yazılımcı olur gidip security ile uğraşmaz. Udemy'de başlangıç için yarar sağlayabileceğini gördüğüm en iyi kurs Heath Adams'ınkidir, onu da zorla kimseye aldırtmam, illa ki video doküman isteniyorsa tercih edilebilir.

@Zer0Malware Kali veya parrot bu sorunlar her dağıtımda olabilir. Nereden biliyorsunuz Parrot'un sıkıntı çıkarmayacağını? İki sistemide uzun süre kullandım ve ikisinin arasında hiçbir fark yok. İkisi de Debian testing tabanlı, ikisi de siber güvenlik için geliştirilen dağıtımlar. Masaüstü ortamı dışında farkları yok.

İkisini bende uzun süre kullandım. Parrot, Kaliye oranla daha stabil. Kalinin bir çok sıkıntısı mevcut bunlardan en basiti driver problemi ancak Parrot burada daha stabil çökme donma veya tepkisiz kalma durumları Parrotta yok denecek kadar az.

Kalide ise siz en ufak bir şey yapmaya kalkarsanız sistem tepkisiz hale gelmekte ve basit bir driver kurulumunda bile çökebilmekte bu yüzden Kaliyi uzmanlar bile önermemekte.
Bu işlerden anlayıp anlamadığımı nereden çıkardın acaba? Öncelikle bir kişi ethical hacking ile ilgilenecekse tool kullanma evresinden her türlü geçicek, herkes en başında birilerinin hazırladığı subdomain searcher, exploit ve hash cracker toollarını kullanır. Bu bir işe başlarken önce emeklediğin adımlardır, bakarsın neler var neler yapılmış etrafta diye. Senin durumunu bilmiyorum ama sen de bir zamanlar bir scipt kiddie idin veya hala script kiddie'sin, script kiddie olmaktan kaçış yok, zamanla kendi tool'larını yazacak hale geliyorsun ama bunu herkes tırnaklarıyla kazıya kazıya en zor yoldan yapacak diye bir şey yok. Birine ilk olarak C ve C++ öğretmeye çalışırsan bu adam zaten yazılımcı olur gidip security ile uğraşmaz. Udemy'de başlangıç için yarar sağlayabileceğini gördüğüm en iyi kurs Heath Adams'ınkidir, onu da zorla kimseye aldırtmam, illa ki video doküman isteniyorsa tercih edilebilir.
Yahu dostum yazdıklarından cahillik akıyor ben seninle daha tartışmayacağım Udemy'ye siber güvenlik için yararlı kaynaklar var dedin ya cidden 1 gram yorum yazasım gelmedi.

Tamam kardeşim sen git Udemyden 30 TL felan bayıl sonra o bilgilerin hiç bir işe yaramayacağını gör sonra gel bana yaz tamam mı güzel kardeşim? OWASP, Cybrary, OSCE dururken Udemy ne Allah aşkına? Udemy dediğin yer gazetelerin clickbait mantığını alıp çoğu kursu bilgisi az kişiler tarafından para emikleme amacıyla çalışan bir yer.

Başlıklar genelde şu olur 0'dan ileri seviye ethical hacking aynen kardeşim bana gidip kalide generator ile trojan yapımını göster hiç bir işe yaramayan...

Çoluk çocuk bunlara kanıyor sonrada herkes siber güvenlik uzmanıyım diye takılıyor geçiniz.

Bir kere sen siber güvenliğe gireceksen mecburen yazılım bileceksin! Matematik bileceksin! Fizik bileceksin! Siber güvenlik uzmanı / etik hacking dediğin iki SQL injection atmak veya fixleme olmuyor güzel kardeşim anlatabiliyor muyum?

1980'lerde KGB sadece ses geçirmez odalardan telgraf ve konuşmaları lamba titreşimi ve prizlerde ki elektrik sinyalleri ile çoğu şekilde çalmayı başardı. Yani iş orada bitmiyor öğreneceksin öğreneceksin öğreneceksin patlayacaksın yeri gelince öğreneceksin. Bu iş bitmeyen askerlik gibidir her şey disiplin disiplin başka kaçarı yok.

Kısacası sen siber güvenlikle uğraşacaksan yok ben onu öğrenmeyeyim yok o öyle zorlar diyeceksen zaten bu işe kafa yorma. Her siber güvenlik uzmanı zaten bir yazılımcıdır bunu bilemeyecek kadar cahil olmayın.

Bloğunu bastım hayırlı olsun!

Son düzenleme:
Yahu dostum yazdıklarından cahillik akıyor ben seninle daha tartışmayacağım Udemy'ye siber güvenlik için yararlı kaynaklar var dedin ya cidden 1 gram yorum yazasım gelmedi.
Hmm, bilgim üzerine itibarsızlaştırmaya devam.
Tamam kardeşim sen git Udemyden 30 TL felan bayıl sonra o bilgilerin hiç bir işe yaramayacağını gör sonra gel bana yaz tamam mı güzel kardeşim? OWASP, Cybrary, OSCE dururken Udemy ne Allah aşkına? Udemy dediğin yer gazetelerin clickbait mantığını alıp çoğu kursu bilgisi az kişiler tarafından para emikleme amacıyla çalışan bir yer.
Bunu yazarak cımbızlama yapmışsın bir güzel, yazdığım cümleyi tam olarak okursan diye bak buraya yazıyorum "Udemy'de başlangıç için yarar sağlayabileceğini gördüğüm en iyi kurs Heath Adams'ınkidir, onu da zorla kimseye aldırtmam, illa ki video doküman isteniyorsa tercih edilebilir."
Bir kere sen siber güvenliğe gireceksen mecburen yazılım bileceksin! Matematik bileceksin! Fizik bileceksin! Siber güvenlik uzmanı / etik hacking dediğin iki SQL injection atmak veya fixleme olmuyor güzel kardeşim anlatabiliyor muyum?
Yine bir cımbızlama daha, yazılım öğrenmemesi gerektiğini söylediğim yeri gösterirsen sevinirim zira ben öyle bir şey yazmadım. Eleştirdiğim nokta senin daha işin başında bile olmayan birine direkt olarak C ve C++ öğrenmesini tavsiye etmen oldu, bu dillerin ne kadar geniş olduğunu biliyorsundur umarım, ben cahilimdir ya hani sen daha iyi bilirsin dedim :D.
Ek olarak fizik bilmeye gerek yok, matematik konusunda da spesifik alanlar yeterli, lise düzeyi cebir bilen biri rahatlıkla gereksinimleri karşılıyor zaten.
1980'lerde KGB sadece ses geçirmez odalardan telgraf ve konuşmaları lamba titreşimi ve prizlerde ki elektrik sinyalleri ile çoğu şekilde çalmayı başardı. Yani iş orada bitmiyor öğreneceksin öğreneceksin öğreneceksin patlayacaksın yeri gelince öğreneceksin. Bu iş bitmeyen askerlik gibidir her şey disiplin disiplin başka kaçarı yok.
Sen kendini böyle bir mentaliteye soktuysan kendin bilirsin, açıkçası siber güvenlik alanında çalışan veya öğrenmek isteyen birinin deli gibi çalışmasına gerek olduğunu düşünmüyorum. Düzenli ve yeterli sürede çalışan biri çabasının meyvesini eninde sonunda alacaktır.
Ben bu boş söylemlerin üzerine bloğu basacağım zaten rahat ol bir daha hiç görüşmeyiz. Kullandığın dil çok irite edici ve sözlerimin üzerinden cımbızlama safsatası yapıyorsun sürekli, bu gibi bir şeye maruz kalan herhangi insan seninle tartışmaya girmek istemeyip engelleyecektir zaten. Bir konuda başkalarına üstünlük taslamak yerine kişiye doğrusunu söylemeyi akıl edebilirsin mesela değil mi? Sayonara!

Hmm, bilgim üzerine itibarsızlaştırmaya devam.

Bunu yazarak cımbızlama yapmışsın bir güzel, yazdığım cümleyi tam olarak okursan diye bak buraya yazıyorum "Udemy'de başlangıç için yarar sağlayabileceğini gördüğüm en iyi kurs Heath Adams'ınkidir, onu da zorla kimseye aldırtmam, illa ki video doküman isteniyorsa tercih edilebilir."
Bende diyorum ki başlangıç için bile bakılmaması gereken bir yer. Onun yerine OWASP'a başlangıç için bak manuellere ne ne değildir ilk baştan başlayan bir insanın kafasında zaten az çok kültür oluşur. Video desteği isteniyorsa Cybrary en kaliteli içeriğe sahip yer asıl video üzerinde sıfırdan ileri düzeye eğitim verilmekte şayet para verirsen mentör desteğide verilmekte.

Yine bir cımbızlama daha, yazılım öğrenmemesi gerektiğini söylediğim yeri gösterirsen sevinirim zira ben öyle bir şey yazmadım. Eleştirdiğim nokta senin daha işin başında bile olmayan birine direkt olarak C ve C++ öğrenmesini tavsiye etmen oldu, bu dillerin ne kadar geniş olduğunu biliyorsundur umarım, ben cahilimdir ya hani sen daha iyi bilirsin dedim :D.

C ve C++'ın geniş olduğunu zaten biliyorum ve zaten bu yüzden öneriyorum. İşin başında olsun veya olmasın ilerisini düşünüyorsa C ve C++ işini fazlası ile görecektir. Ben burada sen yazılım öğrenmesi gerekip gerekmediğini söylediğinden değil bu durumu zaten bilmesi gerektiğini söylüyorum. Siber güvenlik alanında uzmanlaşacak bir kişinin yazılım geliştirebilecek bir donanım ve alt yapıya sahip olması gerektiğini söylüyorum.

Tool yazmak için en uygun bu iki dildir ve ağ, zararlı yazılım, işletim sistemleri gibi kavramlarda çok işe yarayacak yapılara sahip ve algoritmayı pekiştirebilecek en güzel pratiklerin yapılacağı bu iki dildir.

Bu dilleri öğrenirken zaten yeni şeyler keşif edecek asıl amaç keşif etmek sen ne dedin yukarıda ki mesajında?

Bu işlerden anlayıp anlamadığımı nereden çıkardın acaba? Öncelikle bir kişi ethical hacking ile ilgilenecekse tool kullanma evresinden her türlü geçicek, herkes en başında birilerinin hazırladığı subdomain searcher, exploit ve hash cracker toollarını kullanır. Bu bir işe başlarken önce emeklediğin adımlardır, bakarsın neler var neler yapılmış etrafta diye.

Bak burada yazmışsın güzel güzel ama sorun şurada bu tooların nasıl çalıştığını mantığını bilmeden arka planı görmeden tool kullanması sağlıklı değil diyorum. Geliştirsin alışsın diyorum yahu bu TCP/IP ile nasıl iki bilgisayarı konuştururum? Bunların güvenliğini nasıl sağlarım? Konuşturmak için Client server/server to server gibi çeşitli topolojik yapıları nasıl yazarım diye düşünmeli.

Ek olarak fizik bilmeye gerek yok, matematik konusunda da spesifik alanlar yeterli, lise düzeyi cebir bilen biri rahatlıkla gereksinimleri karşılıyor zaten.
Fizik nasıl gerek yok bana söyler misin? Çin kuantum mekaniği ile alakalı güvenlik anahtarı protokolleri geliştiriyor uydular için? Bu mevzu şu an uydular için gelişen bir teknoloji ileride bu kullandığımız SHA-1-2-3 yerine yeni nesil kuantum mekaniğini kullanan anahtarlı şifreleme protokolleri kullanılacak burada fizikde öğrenmek zorunda kalınacak kusura bakma.

Sen kendini böyle bir mentaliteye soktuysan kendin bilirsin, açıkçası siber güvenlik alanında çalışan veya öğrenmek isteyen birinin deli gibi çalışmasına gerek olduğunu düşünmüyorum. Düzenli ve yeterli sürede çalışan biri çabasının meyvesini eninde sonunda alacaktır.
Öğrenmek zorundasın istesende istemesende çünkü sürekli teknoloji ilerliyor ve yeni nesil ihtiyaçlara yeni nesil güvenlik ihtiyacı doğmakta.

Ben bu boş söylemlerin üzerine bloğu basacağım zaten rahat ol bir daha hiç görüşmeyiz. Kullandığın dil çok irite edici ve sözlerimin üzerinden cımbızlama safsatası yapıyorsun sürekli, bu gibi bir şeye maruz kalan herhangi insan seninle tartışmaya girmek istemeyip engelleyecektir zaten. Bir konuda başkalarına üstünlük taslamak yerine kişiye doğrusunu söylemeyi akıl edebilirsin mesela değil mi? Sayonara!

Bu kadar boş konuşup saçma sapan algı kasarak ne elde etmeye çalışıyorsun anlam veremiyorum. Yani adama doğru bir yol çiziyorum zor ama yapacak bir şey yok. Gülü seven dikenine katlanır. Kendini geliştirmezsen sonuç olarak aynı şeyleri yapar durursun.

Boş boş konuşanlara gıcık oluyorum sadece normalde insanlara bilgi vermeyi seven birisiyim üstünlük kurma veya taslama gibi bir çabam neden olsun algı kasıp durma. Sadece ben şuna kızıyorum genç insanların Udemy gibi platformlarda kalın puntolarla 0'DAN İLERİYE ETHICAL HACKING gibi clickbait başlıklarla çocuklara bu gazın verilmesi.

Eğitimlerde genelde kali kullanılır ve içi boş boş bilgiler verilir. Aynen ya biz zaten trojani virüsü jeneratörden yapacağız... Thread nedir , proses nedir, Operating system concepts nedir bilmeden bu tip şeylerin gösterilmesi saçmadır. Bunların mimarileri var daha buraya girmedim bile.

Buraya harcanacak vakit israftan başka bir şey değildir onun yerine bir dil öğrenilir ve uygulama geliştirir güvenliğini sağlamak için araştırma yaparsın baktın sarıyor güzel güzel araştırmalara devam eder yeni şeyler keşif edersin.

İlerisi için çok çalışmazsan kafanı vurursun bu kadar basit hadi sayanora!

İkisini bende uzun süre kullandım. Parrot, kaliye oranla daha stabil. Kalinin birçok sıkıntısı mevcut bunlardan en basiti driver problemi ancak parrot burada daha stabil çökme donma veya tepkisiz kalma durumları parrotta yok denecek kadar az.

Kalide ise siz en ufak bir şey yapmaya kalkarsanız sistem tepkisiz hale gelmekte ve basit bir driver kurulumunda bile çökebilmekte bu yüzden kaliyi uzmanlar bile önermemekte.

Tamam kardeşim sen git Udemy'den 30 TL falan bayıl sonra o bilgilerin hiçbir işe yaramayacağını gör sonra gel bana yaz tamam mı güzel kardeşim? Owasp, cybrary, osce dururken Udemy ne Allah aşkına? Udemy dediğin yer gazetelerin clickbait mantığını alıp çoğu kursu bilgisi az kişiler tarafından para emikleme amacıyla çalışan bir yer.

Başlıklar genelde şu olur 0'dan ileri seviye ethical hacking aynen kardeşim bana gidip kalide generator ile trojan yapımını göster hiçbir işe yaramayan...

Çoluk çocuk bunlara kanıyor sonrada herkes siber güvenlik uzmanıyım diye takılıyor geçiniz.

1980'lerde kgb sadece ses geçirmez odalardan telgraf ve konuşmaları lamba titreşimi ve prizlerde ki elektrik sinyalleri ile çoğu şekilde çalmayı başardı. Yani iş orada bitmiyor öğreneceksin öğreneceksin öğreneceksin patlayacaksın yeri gelince öğreneceksin. Bu iş bitmeyen askerlik gibidir her şey disiplin disiplin başka kaçarı yok.

Kısacası sen siber güvenlikle uğraşacaksan yok ben onu öğrenmeyeyim yok o öyle zorlar diyeceksen zaten bu işe kafa yorma. Her siber güvenlik uzmanı zaten bir yazılımcıdır bunu bilemeyecek kadar cahil olmayın.

Farklı önerebileceğiniz Türkçe kaynak var mı İngilizcem yok denecek kadar az olduğu için bir Yarar alamıyorum maalesef.

Farklı önerebileceğiniz Türkçe kaynak var mı İngilizcem yok denecek kadar az olduğu için bir Yarar alamıyorum maalesef.
İngilizce öğrenmekle başlayabilirsin, okulda dahi ilkokuldan beri İngilizce öğretilmeye başlanıyor. Yazılım vb. alanlarda İngilizce'niz olması gerekiyor çünkü bu alandaki kaynakların %90'ı İngilizce. Mesela yukarıdaki arkadaş gibi "Kuantum Fiziği" öğrenmene gerek yok çünkü sen Çin'de değilsin veya hiçbir iş kolunda değilsin, teorik bilgini kullanabileceğin hiçbir yer yok. Evde kendi başına yapabileceğinin en iyisini yap, İngilizce öğren.

İngilizce öğrenmekle başlayabilirsin, okulda dahi ilkokuldan beri İngilizce öğretilmeye başlanıyor. Yazılım vb. alanlarda İngilizce'niz olması gerekiyor çünkü bu alandaki kaynakların %90'ı İngilizce. Mesela yukarıdaki arkadaş gibi "Kuantum Fiziği" öğrenmene gerek yok çünkü sen Çin'de değilsin veya hiçbir iş kolunda değilsin, teorik bilgini kullanabileceğin hiçbir yer yok. Evde kendi başına yapabileceğinin en iyisini yap, İngilizce öğren.
İngilizce öğrenmeye başlıyorum aynı zamanda Python öğrenip Parrot OS da çalışmalarıma da Devam edeceğim.

İngilizce öğrenmeniz şart, siz bu kuantum fiziği öğrenmeye gerek yok diyen arkadaşa bakmayın gram bir şey bildiği yok algı kasıp duruyor boş boşta konuşuyor.

Dünyada şu an kuantum programlama yaygınlaşan bir alan ve buna göre kuantum fiziğine dayanan programlama teknikleri geliştiriliyor maksimum 5 sene içerisinde ciddi anlamda Dünyada yaygın hale gelecektir. Aslında yaygın ancak Türkiyede bunun daha esamesi okunmuyor bu arkadaşta bu skaladan baktığı için dar bir bakış açısı ile algı kasıp duruyor bir halt bildiği yok kısaca.

Önemli olan bir vizyondur ne yapmak istiyorum sorusudur ve bu soruya yönelik ne yapacağım sorusudur? Bu yol beni nasıl bir şekilde şekillendirecek? Bilinen şeyleri öğrenirsiniz zaten asıl amacınız kendinizi bilinmeyenlerde geliştirmek olsun yeni bir şeyler keşif edecek kapasiteye çıkarmak olsun vizyonunuz.

Gelecekte yani 2030'lara geldiğimizde ki 9 sene var şurada 9 sene içerisinde uydu interneti kavramı çok daha farklı bir boyuta gelecek yani bildiğimiz internet zaten değişecek buna göre hazırlığınızı yapın. Yeni şeyler bilmez iseniz ileride çok sıkıntılar çekersiniz.

Ancak başlangıç için fizik bilmenize gerek yok ilerleyen zamanlarda bunlara bakabilirsiniz şu an İngilizce ilk hedef olsun sonra 2. adım olarak önce C ve sonrada iyice geliştikten sonra C++ öğrenip yavaş yavaş algoritma temellerinizi oturtun. Matematik çalışın Calculus derecesine kadar bilseniz şimdilik yeterli olacaktır ilerleyen durumlarda geliştirirsiniz.

Türkçe kaynaklar ne yazık ki çok yanlış bilgilendirmeler ve eksik bilgilere sahipler o yüzden yabancı kaynaklara bakmanızı tavsiye ediyorum.

Bu arada zaten siber güvenliğe girecekseniz yabancı kitaplar, referanslar okumanız gerekli.

Ben size ileriye dönük bir yol haritası belirlemeye çalışıyorum muhtemelen 20-15 yaş arasındasınız. Zamanınız bol ve bu bol süreyi verimli kullanabilmeniz için gelecek için ufak notlar geçiyorum.

Bir iş kolunda olmamanız kendinizi geliştirmenize engel değildir. Aksine daha iyidir çünkü seçeceğiniz alanlar buna göre şekillenecektir elinizde bir yol rehberi yoksa uğraşlarınız sonucunda pes edebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğim kaynaklar size ufak bir fikir ve kültür verecektir bu iş için yukarıda ki arkadaş gibi Udemy'yi referans alacaksanız elinize hiç bir şey geçmeyecektir ve tekrar başa döneceksiniz.

C ve C++ için Youtube'da gırla ücretsiz bedava çok güzel tutorial serileri var Google üzerinde bulabileceğiniz çok güzel kitaplar var. C ve C++ öğrenmek kolay değil ancak zaten uzmanlaşmanız gerekecek bu tip şeylerde.

Pythonda öğrenebilirsiniz ama ben yinede yazılıma yeni başlayan kişilere Pythonu önermiyorum sebebi ise C ve C++ gibi geniş değil. Bilgisayar için neredeyse tüm yazılım kalıplarının atalarını C ve C++ içinde görebilirsiniz.

Misal siz Class yazıyorsunuz ancak Classın nasıl oluştuğunu bilmiyorsunuzdur bunları bilmek yarar sağlar fayda sağlar. C'de Class yoktur mesela object oriented değildir ancak Structure ve pointer ile Classlar, objeler üretilebilmekte.

Çoğu kişi C'de OOP yok desede fonksiyonel programlama ile bu tip yapıları yazmak mümkündür. Ancak kolay değil onu belirteyim yani baya bir efor sarf etmeniz lazım düzenli olarak çalışmanız lazım yeni şeyler öğrenmek için Stackoverflow, github, bitbucket, MSDN, ve yazılım dillerinin kendi sayfalarında ki referansları takip etmenizi öneririm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı