Kali Linux internete bağlanılmıyor

Indona

Hectopat
Bağlanıyor gibi gözüküyor ancak bağlanma işlemi tamamlanmıyor. (Sanal makine kullanıyorum.)

1638620724910.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim masası > ağ ve internet > ağ ve paylaşım merkezi > bağdaştırıcı ayarlar sekmesine gelin.
Sonra VB'nin 'host only network'e girip ipv4 e tıkladıktan sonra dns adresi bölümünü silip kaydedin sonra tekrardan deneyin kaliden bağlanmayı, eğer işe yaramazsa dhclient.conf'u açıp bir ss ini atarsınız. Oradan düzeltmeye çalışırız.
Otomatik olarak bir IP adresi al. İşaretli

1- Prepend domain name servers adlı yerin başındaki kare # işaretini kaldırın öncelikle
2- 127.0.0.1'i silip dns sunucularını yazın örneğin cloud flare kullanacaksan şu şekilde "1.1.1.1, 1.0.0.1;" (tırnak işaretleri yok :D )
3- ctrl+o yapıp kaydedin
3- ctrl+x ile çıkın

Vpn için değiştiriyorsanız başka yöntemlerde var bu olmazsa dert etmeyin yani

"DNS ayarlarıyla oynadıktan sonra böyle oldu" demiştim işte o oynama işte tam da buydu :) daha sonra tekrar 127.0.0.1 yapmıştım.
Oynama yaptıktan sonra internet gözüküyordu ancak herhangi bir site açılmıyordu. Ancak şu an herhangi bir ağ bağlantısıda gözükmüyor.

1638624108119.png

"DNS ayarlarıyla oynadıktan sonra böyle oldu" demiştim işte o oynama işte tam da buydu :) daha sonra tekrar 127.0.0.1 yapmıştım.
Oynama yaptıktan sonra internet gözüküyordu ancak herhangi bir site açılmıyordu. Ancak şu an herhangi bir ağ bağlantısıda gözükmüyor.

Eki Görüntüle 1232932
Vpn için istiyorsanız resolv.conf'tan da değiştirebiliriz dns sunucularını. (dhclient.conf'u değiştirmek zaten eski bir yöntem)

Yeni konular

Geri
Yukarı