Kali Linux'da Windows 10 kurulum USB hazırlamak

Lexuryyy

Hectopat
Kali Linux kullanıyorum, Windows 10 kuracağım bilgisayara neyle kuracağımı bilmiyorum wobusb kurarken hata veriyor, balenaetcher ile USB'ye yazdırdım fakat bu seferde format için USB'den başlattığımda reboot and select proper Boot device hatası alıyorum. Çözümleriniz nelerdir?

Kali Linux kullanıyorum, Windows 10 kuracağım bilgisayara neyle kuracağımı bilmiyorum wobusb kurarken hata veriyor, balenaetcher ile USB'ye yazdırdım fakat bu seferde format için USB'den başlattığımda reboot and select proper Boot device hatası alıyorum. Çözümleriniz nelerdir?
Rufus veya ALENA Etcher ile tekrar yazdırın.

USB cihazınız ne olarak gözüküyor? /dev/sdb mi? Ben /dev/sdb olarak varsayıyorum.
USB'yi FAT32 olarak biçimlendirin. Daha sonra şu komutu terminal'e girin: sudo dd if=/iso/dosyanızın/konumu of=dev/sdb/
"/iso/dosyanızın/konumu" yazdığım yere ISO dosyanızın tam konumunu girin. Arada boşluk varsa o konumu tırnak işareti içinde girin.

Rufus'u Wine ile çalıştırdım fakat USB'yi görmüyor.
USB cihazınız ne olarak gözüküyor? /dev/sdb mi? Ben /dev/sdb olarak varsayıyorum.
USB'yi FAT32 olarak biçimlendirin. Daha sonra şu komutu Terminal'e girin: sudo dd if=/iso/dosyanızın/konumu of=dev/sdb/
"/iso/dosyanızın/konumu" yazdığım yere ISO dosyanızın tam konumunu girin. Arada boşluk varsa o konumu tırnak işareti içinde girin.
evet dev/sdb olarak gözüküyor. Kali Linuxda daha yeniyim USB formatlama nasıl oluyor.

Son düzenleme:
Ventoy kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı