Kali Linux'ta NVIDIA kullanma

Wen SN

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Hp Victus 16
Sistem: Windows 11
İşlemci: Intel 13. Nesil i7-13700H
Ekran Kartı: Nvidia RTX 4060 120W
Depolama: 1 TB M2 SSD
Ram: 32GB DDR5
Meslek
Öğrenci | Dijital Oyun Tasarımı
Arkadaşlar PC'ye tek işletim sistemi olarak Kali kurdum (bu seçimim değil konu niye Kali kurdun falan yazacaklar yazmasın). Bir şekilde NVIDIA driverlarını kurdum, ya da ben öyle sanıyorum. Steam'den ETS 2 yükledim ve aşırı kasıyor normalde NVIDIA da açsa kasma yapmaması lazım. NVIDIA driverlarını kurduğumu nasıl kontrol edebilirim, kurmadıysam nasıl kurabilirim ve oyunu nasıl NVIDIA ile açabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar PC'ye tek işletim sistemi olarak Kali kurdum (bu seçimim değil konu niye Kali kurdun falan yazacaklar yazmasın). Bir şekilde NVIDIA driverlarını kurdum, ya da ben öyle sanıyorum. Steam'den ETS 2 yükledim ve aşırı kasıyor normalde NVIDIA da açsa kasma yapmaması lazım. NVIDIA driverlarını kurduğumu nasıl kontrol edebilirim, kurmadıysam nasıl kurabilirim ve oyunu nasıl NVIDIA ile açabilirim?

Ekran kartı nedir?

1. Sistemin ne?
  2. Nvidia sitesinden kuruyorsun.

Sistem derken PC özellikleri sordum.
Casper Nirvana CSD Laptop
İşlemci: İntel i7-4712MQ
Ekran Kartı: Nvidia GT840M
Ram: 8GB DDR2
Anakart: Hiç bir fikrim yok
Ekleme:
Kod:
lspci -k | grep -A 2 -i "VGA"
konsola bunu yazınca Nvidia kartım görünmüyor. Çıkan sonuç ise şöyle

Kod:
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 4th Gen Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 06)
        Subsystem: Pegatron 4th Gen Core Processor Integrated Graphics Controller
        Kernel driver in use: i915

Yeni konular

Geri
Yukarı