Kali Linux'ta Wi-Fi ağ bulamadığını söylüyor

Lezydeli

Femtopat
Daha fazla  
Kali Linux'u WSL2 üzerinden Win-kex ile çalıştırıyorum fakat Wi-Fi'yi çalıştırdıgımda airmon-ng hiçbir kablosuz ag bulamadıgını söylüyor ve Kali Linux'da da böyle gözüküyor. Nasıl düzeltirim bilmiyorum. Bir çözemedim. 1 haftadır ama internete girebiliyorum.

kali.png

kali2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi kartınız gözükmüyor sürücüsü varsa kurun.

Anladığım kadarıyla Windows subsytem for Linux ile Kali kurmuşsunuz, internete girebiliyorsunuz çünkü Windows'tan köprü olarak alıyorsunuz.

Airmon-ng için monitör moda girmeniz lazım köprü olarak kullanırken bunu yapamazsınız, işletim sisteminin Wi-Fi bağdaştırıcısı üzerinde kontrolünün olması lazım. Aynı zamanda Wi-Fi bağdaştırıcısının monitör mod desteklemesi gerekiyor buna terminale iw list yazarak bakabilirsiniz fakat bağdaştırıcı gözükmediği için büyük ihtimalle hata verir.

Sanal makine kursanız işiniz daha kolay olabilir.

Son düzenleme:

Anladığım kadarıyla Windows subsytem for Linux ile Kali kurmuşsunuz, internete girebiliyorsunuz çünkü Windows'tan köprü olarak alıyorsunuz.

Airmon-ng için monitör moda girmeniz lazım köprü olarak kullanırken bunu yapamazsınız, işletim sisteminin Wi-Fi bağdaştırıcısı üzerinde kontrolünün olması lazım. Aynı zamanda Wi-Fi bağdaştırıcısının monitör mod desteklemesi gerekiyor buna terminale iw list yazarak bakabilirsiniz fakat bağdaştırıcı gözükmediği için büyük ihtimalle hata verir.

Yani benim Wifite kulanmam için VirtualBox'a 15-20 GB olan Kali Linux'su kurmam gerek. Ona gore 15-20 GB olan Kali'yi yükleyecegim.

Yani benim Wifite kulanmam için VirtualBox'a 15-20 GB olan Kali Linux'su kurmam gerek. Ona gore 15-20 GB olan Kali'yi yükleyecegim.
Merhaba. wifite kurmak için 15-20 Gb olan gerekli değildir. Live sürüm olması yeterlidir.
Kali'nin çalışması için wifi kartınızın Atheros, Ralink, Realtek,Broadcom vs. chipset destekli olması gerekiyor. Monitoring ve wardrawing için

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-17 232515.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-17 232515.png
    402,1 KB · Görüntüleme: 9
Şöyle bir sorunum var şimdi SSID'ler gözükmüyor.
1710783408318.png

Merhaba. wifite kurmak için 15-20 Gb olan gerekli değildir. Live sürüm olması yeterlidir.
Kali'nin çalışması için wifi kartınızın Atheros, Ralink, Realtek,Broadcom vs. chipset destekli olması gerekiyor. Monitoring ve wardrawing için
1710783408318.png

1710783408318.png

Şöyle bir sorunum var şimdi SSID'ler gözükmüyor.Eki Görüntüle 2144306

Eki Görüntüle 2144309

Eki Görüntüle 2144311
wifite --kill
iwconfig
airmon-ng start wlan0
sudo wifite
sırasıyla terminalde deneyin
ayrıca usb wriless adaptör kullansanız daha iyi tp link tl-wn722n versiyon 1 veya 2 olacak,kalide direkt çalışıyor

wifite --kill
iwconfig
airmon-ng start wlan0
sudo wifite
sırasıyla terminalde deneyin
ayrıca usb wriless adaptör kullansanız daha iyi tp link tl-wn722n versiyon 1 veya 2 olacak,kalide direkt çalışıyor

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-18 205257.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-18 205257.png
    731,3 KB · Görüntüleme: 6
Wi-Fi'te --kill
İwconfig.
Airmon-ng start WLAN0.
Sudo Wi-Fi'te
Sırasıyla terminalde deneyin.
Ayrıca USB wriless adaptör kullansanız daha iyi TP-Link TL-WN722n versiyon 1 veya 2 olacak, Kali'de direkt çalışıyor.

Ders calisip deneyecegim zaten Realtek'in Wireless dunglesini kullanıyorum birazdan denerim olursa soylerim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-18 210021.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-18 210021.png
    566,5 KB · Görüntüleme: 4
  • Ekran görüntüsü 2024-03-18 210341.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-18 210341.png
    610,7 KB · Görüntüleme: 7
Eki Görüntüle 2144381

Hocam olmadı yani Realtek'i destekliyor ama Wi-Fi'leri görmüyor ltf bulun çözümünü.

TeamViewer'le uzaktan kontrolde verebilirim olmsassa ama o son çare.
Hocam normal görünüyor,biraz bekleyin bu ekran fotosu gönderdiğiniz şekilde

Hocam normal görünüyor,biraz bekleyin bu ekran fotosu gönderdiğiniz şekilde
Ben wmware kullanıyorum,sizde wirtualbox sanırım acaba bir fonksiyon mu ayarlamalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı