Kaliteli PSU nasıl anlaşılır?

Listede son sıralar alınmaması gerekenler.

Benim de merak ettiğim bu işte bu PSU neden kalitesiz? Kalitesiz yapan ne?

Her an bir şey olabilir PSU'ya ve bütün sistemin PSU'ya bağladığın için şanslı değilsen bütün sistemin yanabilir ya da şanslıysan sadece PSU'n yanar, patlar.
O yüzden kendini ispat etmemiş firmaların PSU'larını tavsiye etmiyoruz ama sen dersen ben hayatımda heyecan arıyorum. PC'yi her açtığımda acaba patlar mı diye tetikte olup heyecanlanıyorum o zaman kalitesiz PSU alabilirsin.

Ben bu PSU'yu aldığımda anlattıklarınızı %100 yaşar mıyım?

Teknoloji şans işidir belki hiçbirini yaşamazsın. Ama yaşamam diye de ihmal etmeye gerek yok. En yakın zamanda kaliteli bir PSU alın. Aigo markası henüz güvenilir yada güvenilir değil diyebileceğimiz bir marka değil diye düşünüyorum.

Benimde merak ettiğim bu işte bu PSU neden kalitesiz ? Kalitesiz yapan ne ?
İçerisinde kullanılan malzemelerin kalitesi, soğutma potansiyeli, verimliliği, sessizliği, bir PSU' yu kaliteli yapan şeyler. Malesef iyi ve bilindik bir marka olması da kurtarmıyor, iyi markalar dahi ucuz ürün çıkarabilmek adına kalitesiz ürünler de sürüyor piyasaya. İyi bir seçim yapmanın en sağlıklı yolu forumlar ve incelemeleri takip etmek. PSU Tier List diye aratarak büyük çaplı bir listeye ulaşabilirsiniz. Yabancı kurtarmıyorsa burada da bütçenize göre yardımcı olacaklardır. Tavsiyem ucuza kaçmamanız, sizi üzmeyecek uzun ömürlü bir PSU şu anki fiyatlarla en az 400-500 TL olmalı.

GameGaraj'ın söyledikleri:
(2yıl garantisi de varmış)

Opera Anlık Görüntü_2020-07-17_143540_www.gamegaraj.com.png

Kapasitör kalitesi. (En iyisi japon malları diye biliyorum.)
Aktif akım koruması.
12V kanalından verdiği watt değeri.
Soğutması.
Sertifikası ve doğruluğu.
Kullanıcı memnuniyeti.

Genelde bunların hepsi kaliteli markalarda olur. O yüzden Cooler Master, Corsair, Silver Stone vs. öneriyoruz.
Gamegaraj zaten güvenilir. Rahatlıkla alabilirsiniz. Garanti vs. var.

Yeni konular

Geri
Yukarı