PSU Arızası Nasıl Anlaşılır?

Evimizdeki elektrik süpürgesi çalıtığı an bilgisyarım aynı şekilde reset attığı için PSU'da sorun olabileceğini söylemişlerdi.Bende kesin olarak nasıl anlayabilirim onu merak ediyorum.
Şimdi birde stres testi uygulamaya çalışcam bakalım ne olacak.

Bilgisayarcıya giderek PSU testi yapabilirsin ücretsiz yapıyorlar bence öyle yap yada sadece PSU'nu söküp götür test ettir.

Arkadaşlar 30 dk boyunca stres testi yaptım bilgisayar reset atmadı.
2OOJz0.png

Bu programla beraber takip ettirdim bir sıkıntı çıkmadı şuana kadar.

Süpürge çalıştığında reset atıyor demişsiniz, muhtemelen PSU dalgalanmaları kaldıramıyor.
Muhtemelen binada aniden elektrik kullanımı yükselince oluyordur, sorun çok yüksek ihtimal PSU da.

Arkadaşa katılıyorum bina tesisatı eskiyse bu tarz sıkıntılar olabiliyor. Ayrıca masraftan kaçınmak için evin birçok yerinde tek linye kullanılmış olabilir elektrik tesisatı döşenirken böyle durumlarda da bu tarz sıkıntılar ortaya çıkabiliyor.
Süpürge çalıştığında reset atıyor demişsiniz, muhtemelen PSU dalgalanmaları kaldıramıyor.
Muhtemelen binada aniden elektrik kullanımı yükselince oluyordur, sorun çok yüksek ihtimal PSU da.

Arkadaşlar bundan birkaç yıl önce kendim bir sistem topladım. Son 1-2 aya kadar bir sıkıntı yoktu fakat son 1-2 aydır bilgisayarım oyunlarda kendi kendine reset atıyor. Kimi zaman oyuna girerken kimi oyun oynadıktan 1 saat sonra reset atıyor. Kasanın içini temizledim, termal macunu yeniledim, format attım fakat sorun düzelmedi. Biraz araştırdım PSU'nun arızalı olabileceğini öğrendim. Fakat emin değilim. Deneyebileceğim başka PSU yok. Acaba PSU'nun sorunlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

İşlemici: i5 7400
Ekran kartı: GTX 1060 3 GB
RAM: Corseir 8 GB
Anakart: MSİ B250M GAMING PRO
PSU: Thermaltskr Smart 650W 80 Plus
Multimetre ile kontrol et.

Arkadaşlar 1 yıl geçmiş ama yazayım dedim belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlar vardır. PSU'yu garantiye gönderdim yenisini gönderdiler. 1 senedir sorunsuz PC'mi kullanıyorum.
Hocam aynı durum bendede mevcut şubat ayında topladım sistemi pc kendi kendine kendini kapatıyor arada ve bazen kendi kendine bu bilgisayar müzik uygulaması ses açıp kapama gibi şeyler kendi kendine açılıyor sendede bu durumlar oldumu.

Yeni konular

Geri
Yukarı