Kalkıp geri gelen musallat.exe smss.exe virüsü

artifactr

Kilopat
Daha fazla  
Musallat silici ile kaldırıyorum. Bilgisayardan gidiyor. 1 gün sonra bilgisayarı açıyorum, kullanıyorum. Saatler sonra birden bilgisayar uyarı veriyor. Smms exe beevry virüsü tespit edildiğinden ve Defender tarafından trojan Win32 qhost. Afes virüsü tespit ediliyor. Kaç kez kaldırdım, kaç kez geri geldi hiçbir ekstra USB vs takmamama rağmen.
Virüs tespit ediliyor uyarısı verdikten sonra gene her klasörün içine klasörde dosyalar.exe gibi dosyalar oluşuyor bu arada.

Kullandığın bir uygulama geri getiriyor olabilir?

Musallat silici ile kaldırıyorum. Bilgisayardan gidiyor. 1 gün sonra bilgisayarı açıyorum, kullanıyorum. Saatler sonra birden bilgisayar uyarı veriyor. Smms exe beevry virüsü tespit edildiğinden ve Defender tarafından trojan Win32 qhost. Afes virüsü tespit ediliyor. Kaç kez kaldırdım, kaç kez geri geldi hiçbir ekstra USB vs takmamama rağmen.
Virüs tespit ediliyor uyarısı verdikten sonra gene her klasörün içine klasörde dosyalar.exe gibi dosyalar oluşuyor bu arada.
Kaspersky ile tam tarama yapın, olmazsa da temiz kurulum yapın.

Başlangıçta çalışan dosyalari kontrol ettiniz mi? Virüsü etkin hale getireni bulup engellemeniz sonra da SpyBot ile tarama yapıp kaldırmaniz gerekiyor.

Eski bilgisayarım da bana da bulaşmıştı. Virüsü yapan adam kaldıramazsınız bana ulaşın falan demişti öyle hatırlıyorum.

Geri
Yukarı