Kalkıp geri gelen musallat.exe smss.exe virüsü

artifactr

Kilopat
Daha fazla  
Musallat silici ile kaldırıyorum. Bilgisayardan gidiyor. 1 gün sonra bilgisayarı açıyorum, kullanıyorum. Saatler sonra birden bilgisayar uyarı veriyor. Smms exe beevry virüsü tespit edildiğinden ve Defender tarafından trojan Win32 qhost. Afes virüsü tespit ediliyor. Kaç kez kaldırdım, kaç kez geri geldi hiçbir ekstra USB vs takmamama rağmen.
Virüs tespit ediliyor uyarısı verdikten sonra gene her klasörün içine klasörde dosyalar.exe gibi dosyalar oluşuyor bu arada.

Malware bit antimalware, adw cleaner, reguekiller, Hitman Pro(en etkilisilerindendir) bir tarama ile sistemi tertemiz yapabilirsiniz.

Malwarebyte denedim adw cleaner denedim 360 Security Rogue Killer ve Hitman deniyorum.
Avast kullanıyosanız her virüsü engellemiyor.

Hayır kullanmıyorum.
N

Kullandığın bir uygulama geri getiriyor olabilir?

Nasıl anlayabilirim?
Basit bir virüs, Kaspersky kaldırıyor sanırım. Pek önermiyorum ama virüsü çıkaran adamın çıkarmış olduğu anti-virüs var. Güvensiz kesinlikle ama son çare olarak düşünebiliriz.
zaten yaptım kalkıyor fakat yeniden geliyor bir gün sonra.Kaspersky denemedim lisans yok diye
Başlangıçta çalışan dosyalari kontrol ettiniz mi? Virüsü etkin hale getireni bulup engellemeniz sonra da spybot ile tarama yapıp kaldırmaniz gerekiyor.

Başlangıçta çalışanlarda görev yöneticisinde kendi kullandığım uygulamalar dışında garip bir şey yok.

Musallat.exe'yi silmenin yolu bilgisayarı güvenli modda açtıktan sonra Regedit'ten "Musallat.exe ve ÖZEL DOSYALAR" adıyla aratıp regeditten silmektir. Yalnız bunun için güvenli modda başlattıktan sonra Musallat.exe'nin devre dışı bıraktığı regedit ve görev yöneticisini Gpedit.msc'den etkinleştirmeniz gerekiyor. Virüs tarafından oluşturulan Windows XP iconlu sahte klasörlere merak edip tıklamanız virüsü sisteme daha fazla dağıtır o yüzden .exe uzantılı sahte klasörlere çift tıklamayın. Dediğim adımları yaparsanız sisteminiz normale döner ama size tavsiyem başka bir bilgisayarda format USB'si veya DVD'si oluşturup bilgisayarınızı formatlayın. Formatlama ekranında diskleri silip tekrar oluşturun.Temiz kurulum sonrası virüs tamamen ortadan kalkacaktır.Bu virüsle zamanında çok uğraşmıştım,umarım işinize yarar,iyi forumlar.

Son düzenleme:
Nasıl anlayabilirim?

En son yüklediğin programları tek tek aç görev yöneticisinden izle hangi programları açıyor diye hatta direkt bilgisayar yeniden başlatıp dene. Eğer birisi bulaştırıyorsa ortaya çıkacaktır. Eskiden kalma programlara dikkat et

Musallat.exe'yi silmenin yolu bilgisayarı güvenli modda açtıktan sonra Regedit'ten "Musallat.exe ve özel dosyalar" adıyla aratıp regeditten silmektir. Yalnız bunun için güvenli modda başlattıktan sonra Musallat.exe'nin devre dışı bıraktığı regedit ve görev yöneticisini Gpedit.msc'den etkinleştirmeniz gerekiyor. Virüs tarafından oluşturulan Windows XP iconlu sahte klasörlere merak edip tıklamanız virüsü sisteme daha fazla dağıtır o yüzden .exe uzantılı sahte klasörlere çift tıklamayın. Dediğim adımları yaparsanız sisteminiz normale döner ama size tavsiyem başka bir bilgisayarda format USB'si veya DVD'si oluşturup bilgisayarınızı formatlayın. Formatlama ekranında diskleri silip tekrar oluşturun.temiz kurulum sonrası virüs tamamen ortadan kalkacaktır.bu virüsle zamanında çok uğraşmıştım,umarım işinize yarar,iyi forumlar.

Musallat tam olmamış sanırım çünkü gpedit.msc hizmetler görev yöneticisi regedit hepsi çalışıyor sıkıntısız.sadece dosyalar.exeler var.
Hitmanpro testi bitti Malwarebytes bitti 360 Total Security 2 saat 46 dakikadır devam ediyor ve şu anda 26170 tehdit buldu bile :D
Daha Kaspersky yapacağım çözülmezse.
Virüs USB bellekten girdi ilk başta tam 3 gün önce. MP3 converter dışında bir program yüklemedim o günden beri onu da şimdi sildim bakalım.

Musallat tam olmamış sanırım çünkü gpedit.msc hizmetler görev yöneticisi regedit hepsi çalışıyor sıkıntısız.sadece dosyalar.exeler var.
Hitmanpro testi bitti Malwarebytes bitti 360 Total Security 2 saat 46 dakikadır devam ediyor ve şu anda 26170 tehdit buldu bile :D
Daha Kaspersky yapacağım çözülmezse.
Virüs USB bellekten girdi ilk başta tam 3 gün önce. MP3 converter dışında bir program yüklemedim o günden beri onu da şimdi sildim bakalım.
Çözüldü mü sorununuz?

Geri
Yukarı