Kalori açığı ve koşu ile kilo verme

Yağı vücut yakmak istemez. Çünkü yakılması çok zordur. Çok büyüktür molekülleri ve açığa çok da enerji çıkarmaz.

Ama protein de vücut için daha değerli, kısa süreli sporda protein yakmaz. Belli bir aşamaya kadar protein yakar, daha sonra yağ parçalamaya başlar.

Ayrıca o verdiğin şey kilo değil, yağların arasındaki su molekülleri. Ödem. Ter yolu ile atılıyor.
Yani şimdi ben kaslarımı mı yakıyorum ? Yağsız vücut ağırlığımın 2 katı protein alıyorum , her sabah cardio ve haftada 3 gün ağırlık antrenmanı yapıyorum.
Günlük kalori ihtiyacının 2800 olduğunu düşünmüyorum. Bence en fazla 2400 civarıdır o da bütün gün aktif bir yaşam şekline sahipsen yani.
2700-2800 kaloride vücut ağırlığımı koruyorum 3000 ve üzerinde ise kilo alımı başlıyor.2500 ve aşağısında ise kilo kaybı diye gösteriliyor internet sitesinde.

Ben 1900 kalori alıyorum. 2 Ay oldu. Bi 8 9 kilo vermişimdir. Sabahları: 2 yumurta, peynir, salata, 3 adet kepekli ekmek. Akşam; tavuk göğsü, kıymalı makarna vs.
Metabolizmaya ve yaşına göre de değişir.Daha önceden 30 kilo vermiştim. Oldukça sağlıksızdı ve tekrar hızlıcana aldım o kiloları. Sağlıklı vermeye çalış mutlaka.

140gr proteinden mi bahsediyorsun?
Evet 140GR protein.
Ben 1900 kalori alıyorum. 2 Ay oldu. Bi 8 9 kilo vermişimdir. Sabahları: 2 yumurta, peynir, salata, 3 adet kepekli ekmek. Akşam; tavuk göğsü, kıymalı makarna vs.
Metabolizmaya ve yaşına göre de değişir.Daha önceden 30 kilo vermiştim. Oldukça sağlıksızdı ve tekrar hızlıcana aldım o kiloları. Sağlıklı vermeye çalış mutlaka.
Şu anda kaç kilosunuz ? Kaç yaşındasınız ? Ne kadar yağ kaybettiniz ? Ne kadar kas kaybettiniz ?

Yani şimdi ben kaslarımı mı yakıyorum ? Yağsız vücut ağırlığımın 2 katı protein alıyorum , her sabah cardio ve haftada 3 gün ağırlık antrenmanı yapıyorum.

2700-2800 kaloride vücut ağırlığımı koruyorum 3000 ve üzerinde ise kilo alımı başlıyor.2500 ve aşağısında ise kilo kaybı diye gösteriliyor internet sitesinde.
Lisede size bu eğitimi vermiş olmaları gerek. Almadın mı?

Hücrelerin, kasların enerji ihtiyaçları bakımından yakılan enerji kaynakları, yöntemi, oksijenli/oksijensiz solunum türleri falan. Öğrenmediniz mi?

Kalkıp burada size tüm bunları anlatacak halim yok. Detaylıca araştrmanız lazım.

Ayrıca bu dediğiniz şeyleri profesyonel diyetisyenlere sor, burada kimsenin dediğini hemen uygulama. Herkesin vücudu aynı değil, aynı spora herkesin vücudu aynı tepki vermeyebilir, herkesin metabolizması aynı değil, direnci aynı değil.

Burada dediklerini uygulama, ama kulak arkası da etme. Git diyetisyene, otur konuş.

Ayrıca "Bön kölö vöröcöğöm" diyip at gibi koşturma. Doktor, diyetisyenler sizden kan alarak kan değerlerinize göre besin programı ayarlıyor.

Yani artık "Göndö 999 tönö yömörtö yöyöyörsön, kös föşköröyör" diyenlerin devri bitti, 1 gram aklın varsa yarın diyetisyene, doktora gidip profesyonel destek alman daha bilinçli spor yapmanı sağlar.

Son düzenleme:
Lisede size bu eğitimi vermiş olmaları gerek. Almadın mı?

Hücrelerin, kasların enerji ihtiyaçları bakımından yakılan enerji kaynakları, yöntemi, oksijenli/oksijensiz solunum türleri falan. Öğrenmediniz mi?

Kalkıp burada size tüm bunları anlatacak halim yok. Detaylıca araştrmanız lazım.
Ama ben bunları kast etmiyorum :) Ne kadar kas kaybına uğrayacağımı ve bunu minimuma indirmek için neler yapacağımı aynı zamanda aldığım makroları neye göre düzenleyeceğimi ve her gün cardio'nun ne türlü sonuçlar çıkaracağını öğrenmeye çalışıyorum.

Ama ben bunları kast etmiyorum :) Ne kadar kas kaybına uğrayacağımı ve bunu minimuma indirmek için neler yapacağımı aynı zamanda aldığım makroları neye göre düzenleyeceğimi ve her gün cardio'nun ne türlü sonuçlar çıkaracağını öğrenmeye çalışıyorum.
Mesajımı tekrar oku, düzenledim.

Ayrıca bunu sen öğrenebileceğine inanıyor musun? Bu dediğin şeyin ne olduğu hakkında bilgin var mı?

Katılıyorum ben de sağlıksız bir şekilde kilo verdim hızlı bir şekilde ve kısa zamanda 8 kilo aldım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı