Kalori açığım fazla olursa ne olur?

berkanrekt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 200cm 114-118kg arasında gidip geliyorum. Yaklaşık 1 yıldır spor yapıyorum 163 kilodan düştüm. L-karnitin ve pre-workout kullanıyorum. Günlük ortalama yediğim yemekler 2500 kalori oluyor. Ara öğünler ile maksimum 2800-3000'e dayanıyordur. Normalde almam gereken kalori 3900 kalori 900 kalori gibi bir açık var. Bu açıktan dolayı metabolizma yavaşlamış olabilir mi? Gün içerisinde su içmem bayağı düştü son zamanlarda dikkat edemiyorum eskisi kadar dediğim gibi 50 kiloya yakın bir kilo verdim. 15 kilo daha vermek istiyorum az yiyor olabilir miyim? Açlık gibi bir durumum olmuyor ama metabolizma ne durumdadır.

Açık fazla olursa kaslarda etkilenir bu durumdan kas kaybıda yaşarsınız.

Fitness ve basketbol ile ilgileniyorum. Kas kaybı yaşayacağımı sanmıyorum ki vücudum şekillenir gittikçe sadece yağ yakmam gerekiyor biraz o yüzden sordum aslında. Bu iki sporla beraber kas kaybı olur mu? Kas kaybı olmasa diyelim başka ne tür zararı olabilir.

Kas kaybı yaşamak gibi bir durumu kafana takmıyor sadece fazla kilolarından kurtulmak istiyorsan zaten vücudu aç bırakman gerekiyor. Mevcut kalori açığı senin kilo kaybetmene devam etmeni sağlayacak.
Ek olarak metabolizman oldukça yavaşlar, bilinçsiz bir şekilde o açık oluşturuluyorsa yorgunluk, halsizlik yapabilir üstüne bağışıklık sistemini zayıflatabilir.

Kas kaybı yaşamak gibi bir durumu kafana takmıyor sadece fazla kilolarından kurtulmak istiyorsan zaten vücudu aç bırakman gerekiyor. Mevcut kalori açığı senin kilo kaybetmene devam etmeni sağlayacak.
Ek olarak metabolizman oldukça yavaşlar, bilinçsiz bir şekilde o açık oluşturuluyorsa yorgunluk, halsizlik yapabilir üstüne bağışıklık sistemini zayıflatabilir.

800-900 kalori gibi bir açık oluyor ve üst mesajda söylediğim gibi 2 farklı sporla ilgileniyorum. Kas kaybı olacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı