Kalp hızını yavaşlatmak için öneriler

Dakikada 240 kere attığına emin misin? Kalp döngüsünü 0,25 saniyeye indirmek kalp yetmezliğine sebep olur muhtemelen. Ve göğsün patlayacakmış gibi hissedersin.
Evet, ağır bir yük taşırken oldu. Özellikle de yokuş yukarıya doğru. Zaten o olaydan sonra daha ağır yük kaldırmadım.

Senin sorunun kardiyolojide çözülmediyse psikiyatriye gitmelisin. Anksiyete ve panik atak sorunu yaşıyor olman yüksek. Sürekli kendini dinliyorsun, aklından çıkarıp günlük hayata devam etmelisin.
Sana tavsiyem iyi bir psikiyatriste gitmen.

Senin sorunun kardiyolojide çözülmediyse psikiyatriye gitmelisin. Anksiyete ve panik atak sorunu yaşıyor olman yüksek. Sürekli kendini dinliyorsun, aklından çıkarıp günlük hayata devam etmelisin.
Sana tavsiyem iyi bir psikiyatriste gitmen.
Bir insan panik atak olduğunu anlamıyor mu?
240 olduğunu sanmıyorum ama gerçekten de öyleyse 45-50 yaşı geçemezsin muhtemelen.
Üzdün. Bir ara makine alırsam ölçerim. Sağlık merkezinde 150-160 arası çıkmıştı.

Olay panik atakla başlayıp takıntı haline gelmiş olabilir büyük ihtimal. Yalnız kalp atışı sayış şeklini söylediğinde pek güvenemedim sana. Doğru yöntem boynundan nabzı bulup 30 saniye sayıp 2 ye çarpmandır. Saniyelik atıştan dakikalık hesap yanlış çıkıyor olabilir.

Olay panik atakla başlayıp takıntı haline gelmiş olabilir büyük ihtimal. Yalnız kalp atışı sayış şeklini söylediğinde pek güvenemedim sana. Doğru yöntem boynundan nabzı bulup 30 saniye sayıp 2 ye çarpmandır. Saniyelik atıştan dakikalık hesap yanlış çıkıyor olabilir.
Neden kalp değil de nabız üzerinden ölçülüyor?

Panik atak değil de obsesif kompulsif bozukluk var.

Geri
Yukarı