Kalp hastası biri için diyet önerisi

Burak İncehasan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kalp hastası olduğum için spor yapamıyorum veya kendimi zorlayamıyorum, bu durumdaki biri nasıl yağ yakabilir ? 113 kilolardan 100 kiloya kadar geldim ama 1-1.5 aydır yerimde sayıyorum, hala 100 kiloyum, buradan sonra nasıl ilerlemeliyim ? Genelde gün içerisinde 1500 kalori civarı alıyorum, ortalama 100-200 gram arası karbonhidrat ve 100 gram civarı ise protein alıyorum.

Diyetisyene git.

Hiç kimse de akıl vermesin rica edersem. Kalp hastalığı oyuncak değil.

Burada bilgisiz bir arkadaşın yorumu konu sahibi olan arkadaşımızın aramızdan ayrılmasına kadar gider.

Kim der ki, benim diplomam var, ben yardımcı olurum ve bir şey olması durumunda ben sorumluyum der ise o zaman okeyim.

Bende aynı hastalığı yaşadım ve yaşıyorum da hala. Ben net bir çözüme sahip değilim. Sadece kendimi olabildiğince ritimde tutmaya çalışıyorum ve gereksiz yormamaya çalışıyorum. Ama bu konu için doktor ile görüşüp yönlendirme alman daha mantıklı ve sağlıklı bence. Pek üzerinde deney yapılacak bir konu değil.

Diyetisyene git.

Hiç kimse de akıl vermesin rica edersem. Kalp hastalığı oyuncak değil.

Burada bilgisiz bir arkadaşın yorumu konu sahibi olan arkadaşımızın aramızdan ayrılmasına kadar gider.

Kim der ki, benim diplomam var, ben yardımcı olurum ve bir şey olması durumunda ben sorumluyum der ise o zaman okeyim.
Pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum, ayrıca diyetisyene gittim pek bir şey yapmıyorlar, bir liste verip gönderdi.

Ben üstteki arkadaşa hak veriyorum. Neticesinde haklı. Bunu bizzat yaşamış biri olarak sana doktorundan egzersiz tavsiyesi almanı öneriyorum. Eskiden doktorumun bana önerdiği egzersizi dahi söyleyemem sana çünkü doğru değil bence. Yanlış yönlendirme olmasından çekinirim. Hastalık benzer olabilir ama ne biz aynıyızdır ne de hastalığımızın derecesi.

Şuan fark ettim, moderatör arkadaş kalp hastası biri için diye özelleştirmiş, hastalığa özel bir diyet gerekmiyor, sadece spor yapamadığımı belirtmek için söyledim, normal birine önereceğiniz şeyleri önerseniz yeter benim için, teşekkürler şimdiden.

Pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum, ayrıca diyetisyene gittim pek bir şey yapmıyorlar, bir liste verip gönderdi.

Bırak o diyetisyeni.

Diyetisyen senin yemeni içmeni takip de eder. Sorar sana ilerleme var mı diye. İyi bir diyetisyenin yapacağı bu.

Geri
Yukarı