Kan tutması yaşayan var mı?

Galiba, akşam çok az yemek yediğim günün sabahı aç karnına 3 tüp kan vermeye gittim. Kan alınırken izledim ve bir dakika içerisinde bayılmanın eşiğine geldim. Hemşirenin birisi erkenden anladı bu gidici dedi (swh) kolonya vs getirdi hafifçe tokatlıyorlar falan. Hani uzun süre oturduktan sonra hızlıca ayağa kalkınca göz kararır ya, öyle oldu ancak dramatik bir şekilde kararmaya devam etti. Görüşüm kaybolduktan sonra hissizleştim, öleceksem böyle öleyim ulan hiç bir şey hissetmiyorum derken (o anda öleceğimi sanmadım, başka zaman ölürsem diye) kahraman hemşire ağzıma yan odadaki çayların yanından getirdiği kesme şekeri attı, ufak bir şok gibi hemen etki gösterdi ve bayılmam engellendi. 20dk falan ayaklarım yüksekte uzandım sonra hastaneden çıkıp yemek yedim. Dost Kayaoğlu'nun 8 veya 11 tüp kan verdiğini öğrenene kadar 3 tüp gözümde fazla geliyor, başıma gelene sebep sanıyordum ancak sanırım kan tutmuş.

Bende eskiden çok vardı böyle kol damarından kan alma videolarını izlerken direkt aşırı şekilde üşüme ve ardından titreme geliyordu. Özellikle kan içme ve kan alma videolarında gidiyordum. Şimdi o videoları izleye izleye tutmayı yendim gibi üstüne gitmek gerçekten işe yarıyormuş.

Başkasının kanı beni tutar ruhum çekilir resmen kendi bir yerim kanasa emerim sıkıntı olmaz hastaneye hiç gitmem ölülerin arasındaymışım gibi hissediyorum kan hiç vermedim.

Çocukluktan öyle alışmışım hocam, normal olmadığını biliyorum ancak toplumun bu davranışı tolere edeceğinden şüphem olmadığı için davranışımı değiştirmedim.

Çocukluktan kalma hareket aynı kan fazla olunca pil tadı geliyor başkasına bir şey olsun ruhum havaya uçuyor. :D
Bir yeriniz kanasa emiyor musunuz ? Niye hocam kanınızda zehir mi var 😂
arkadaşın dediği gibi çocukluktan kalma şeyler pil tadı ful. :D

Aç olunca çok tutuyor ve çok fazla bakınca.
Bundan yıllar önce RE2 Remake'in 1.5 saatlik gameplay videosu izledikten sonra bayıldığımı.
Ve internet kafede Serious Sam 3 oynarkende kusma evresine geldiğimi hatırlıyorum.
Kan verdikten sonra hep bayılırm.
Ama bu sene kurban keserken fazla rahatsız olmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı