Kan ve vahşet videolarını insanlar neden izler?

mannsdorf

Picopat
Daha fazla  
Telegram'da birçok hassas içeriklerin yer aldığı gruplar var. Birçok da katılımcısı var. Geçen bir arkadaşımın bana attığı video ile bir kanala girdim. İçerikleri az çok tahmin edebilirsiniz. Kan ve vahşet içerikleri işte. Sizce insanlar bu videoları neden izler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telegram'da birçok hassas içeriklerin yer aldığı gruplar var. Birçok da katılımcısı var. Geçen bir arkadaşımın bana attığı video ile bir kanala girdim. İçerikleri az çok tahmin edebilirsiniz. Kan ve vahşet içerikleri işte. Sizce insanlar bu videoları neden izler?

Bir ara internette peynir ekmek gibi vardı bu tarz videolar Telegram olmasa şu ana kökleri kazınmıştı bu videoların.

Aslında bu tarz oyunlarla, bu tarz videoları izleyenler arasında çok ciddi fark göremiyorum ki her oyunda benzer şeyler var. ben insanın evrimsel süreçte bu duygulara ihtiyacı kalmadığını düşünüyorum "zihinsel olarak bunu yaşamak istiyor" bilgisayar oyunlarında da bu tarz oyunlara ilginin kaynağı budur bana göre. yani "doğal" denilecek bir temeli yok.

Bana da arkadaşım ışid tecavüz videosu ışid adam yaktı tarzı videolar atıyor gerçekten korkunç ama bazıları seviyor işte kafaları normal mi diye sorarsan bence değil.

Aslında bu tarz oyunlarla, bu tarz videoları izleyenler arasında çok ciddi fark göremiyorum ki her oyunda benzer şeyler var. ben insanın evrimsel süreçte bu duygulara ihtiyacı kalmadığını düşünüyorum "zihinsel olarak bunu yaşamak istiyor" bilgisayar oyunlarında da bu tarz oyunlara ilginin kaynağı budur bana göre. yani "doğal" denilecek bir temeli yok.
Ben kısmen katılmıyorum hocam. Oyunlarda çoğu kişi hikayeye odaklanıyor. Rekabetçi oyunlarda bile kan vahşet hiç yok bence. Mesela cs de adam vurunca kan vahşet bunlar neredeyse yok. Rekabet olduğu için oynanıyor. Ha öyle kan vahşet içeren oyunlar var outlast gibi falan bunları şiddet vahşet görmek için oynayanlar olabilir. Ki ben de outlast oynadım ama tek hissettiğim korkuydu hatta öyle kanlı sahneler görünce midem bulanıyordu.

Hocam oyunlarda bir insana yapılan ile ki grafikler de genelde gerçekçi değil. Gerçek hayatta insana daha vahşice yapılanlar aynı şey değil gibi.

Bana da arkadaşım ışid tecavüz videosu ışid adam yaktı tarzı videolar atıyor gerçekten korkunç ama bazıları seviyor işte kafaları normal mi diye sorarsan bence değil.
Garip

Geri
Yukarı