Yalaka ve laubali insanlar neden seviliyor?

İnsanlarla konuşurken duvar gibi ciddi de olmamak lazım, sulu sulu hareketler de yapmamak lazım.
Doğru tespit.

Laubali olanları bilmem ama kendisine yalalık yapılması insanların hoşuna gidiyor sanırım.

Benim hayatımda hep az arkadaşım, dostum oldu. Az olsun, öz olsun. Hem çok olan şey değersiz olur.

İnsanlarla iletişime geçerken beş karış surata sahip olmak demek oluyor. Karşında komutan yok, kasmana ve askeri nizama girmeye gerek yok. Rahat bir şekilde, mimik ve jest kullanarak, gülümseyerek iletişime geçmek lazım. 5 karış suratla meymenetsiz şekilde gezenlere duvar gibi insan derler bizim orada :)
Birisiyle iletişim kurarken güleryüzlü olmaya çalışıyorum mümkün olduğunca, mesafe koymam gereken birisiyle de muhatap olmam. Ama ne bileyim, çevremdekilerin arkadaşlık ilişkilerine vesaire bakınca işlerin pek de öyle yürümediğini düşünmeye başlıyorum. Bir öneriniz var mı hocam?

Yalaka insanların tuhaf bir şekilde güldürme yeteneği falan oluyor, ya da karşı tarafı güldürecek şeyleri biliyorlar, emin değilim.

Ailemin yanında, kantinde çalışırken dikkatimi çekti. Annem, ablam falan yalaka insanları daha çok seviyor, sebebi de stresli bir iş olması. Çocuk yalaka birisi mesela, onları güldürüyor, eğlendiriyor, o yoğun iş arasında insanın birden kanı kaynıyor, ısınıyor ona. Öğretmenlerin de sevme nedeni çoğunlukla o oluyor. Bir önceki derste sinirleniyor, sizin sınıfınıza gelip, çocuk onu güldürünce keyfi düzeliyor ya da kafası dağılıyor.

Yalaka insanların tuhaf bir şekilde güldürme yeteneği falan oluyor, ya da karşı tarafı güldürecek şeyleri biliyorlar, emin değilim.

Ailemin yanında, kantinde çalışırken dikkatimi çekti. Annem, ablam falan yalaka insanları daha çok seviyor, sebebi de stresli bir iş olması. Çocuk yalaka birisi mesela, onları güldürüyor, eğlendiriyor, o yoğun iş arasında insanın birden kanı kaynıyor, ısınıyor ona. Öğretmenlerin de sevme nedeni çoğunlukla o oluyor. Bir önceki derste sinirleniyor, sizin sınıfınıza gelip, çocuk onu güldürünce keyfi düzeliyor ya da kafası dağılıyor.
Sanırım bu konuda biraz haklısınız, bazı insanlar kendisine saygısızlık yapılmasından hoşlanıyor.
Sert mizaca sahip birisi olmadığımı düşünüyorum ama biraz daha yumuşamaya çalışacağım bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı