Kanal tedavisi acıtır mı?

Yarın bende kanal tedavisine gideceğim hayatımda ilk defa
28 yaşındayım bu kadar heyecanlandığımı ve korktuğumu hatırlamıyorum :(
Geçmiş olsun hocam. Bana 2 defa yapıldı, korkunun faydası yok, zaten birkaç noktadan uyuşturucu iğne yapacak. İşlem boyunca sadece birkaç yerde ağrı hissedeceksiniz. Doktorun rahat çalışabilmesi için ağız açıklığınıza dikkat edin, ister istemez kapatıyorsunuz her seferinde doktor iyice aç diyor falan süreç uzuyor.

Geçmiş olsun hocam. Bana 2 defa yapıldı, korkunun faydası yok, zaten birkaç noktadan uyuşturucu iğne yapacak. İşlem boyunca sadece birkaç yerde ağrı hissedeceksiniz. Doktorun rahat çalışabilmesi için ağız açıklığınıza dikkat edin, ister istemez kapatıyorsunuz her seferinde doktor iyice aç diyor falan süreç uzuyor.

Hocam işlem uzun sürüyor mu ben ağzımı çok fazla açık tutunca bademciklerime ağrı giriyor ve refleks olarak ağzımı kapatmaya çalışıyorum.

Hocam işlem uzun sürüyor mu ben ağzımı çok fazla açık tutunca bademciklerime ağrı giriyor ve refleks olarak ağzımı kapatmaya çalışıyorum.
Valla dişin durumuna bağlı hocam, benimki çok sıkıntılı bir dişti, doktor çok zorlandı o yüzden uzadı. Normalde o kadar uzun sürmüyor.

En kötü ihtimal doktora işaret yaparsın birazcık durur sonra devam eder.

Vallahi dişin durumuna bağlı hocam, benimki çok sıkıntılı bir dişti, doktor çok zorlandı o yüzden uzadı. Normalde o kadar uzun sürmüyor.

En kötü ihtimal doktora işaret yaparsın birazcık durur sonra devam eder.

Vallahi hocam sol üst taraftaki dişimin içi 1 seneden fazladır boş ama gariptir ki hiçbir şekilde ağrı ya da sızı hissetmiyorum bir keresinde diş çektirmeye gittiğimde doktor kanal tedavisi yapılması gerekiyor demişti.
Emin ol boştan yere heyecan ve korku yaşıyorsun. Anestezi altında yapılan bir işlemde canın acımaz. :)

Hadi inşallah yarın öğlen gideceğim bakalım.

Yarın bende kanal tedavisine gideceğim hayatımda ilk defa.
28 yaşındayım bu kadar heyecanlandığımı ve korktuğumu hatırlamıyorum :(

Hocam ben 11-12 Aralık arasında yaptırdım ilk başta doktor işlem yaptığında ağrıdı ne yalan söyleyeyim doktora ağrıdığını belirttim birkaç uyuşturucu daha yaptı ondan sonra ağzımı bile hissetmiyordum uykum geldi o ışık olmasaydı uyuya kalırdım büyük ihtimal.

Hocam en az 30-40 dakika sürmüştü benim işlemim ama çok zor bir diş olduğunu söylemişti.

Hocam ben 11-12 Aralık arasında yaptırdım ilk başta doktor işlem yaptığında ağrıdı ne yalan söyleyeyim doktora ağrıdığını belirttim birkaç uyuşturucu daha yaptı ondan sonra ağzımı bile hissetmiyordum uykum geldi o ışık olmasaydı uyuya kalırdım büyük ihtimal.

Hocam en az 30-40 dakika sürmüştü benim işlemim ama çok zor bir diş olduğunu söylemişti.

Bakalım yarın göreceğiz ben açıkçası sedasyon(yatıştırıcı sakinleştirici) tarzı bir şey isteyeceğim çünkü dişçi koltuğunu gördüğüm anda bile kalbim küt küt atmaya başlıyor.

Bakalım yarın göreceğiz ben açıkçası sedasyon(yatıştırıcı sakinleştirici) tarzı bir şey isteyeceğim çünkü dişçi koltuğunu gördüğüm anda bile kalbim küt küt atmaya başlıyor.

Emin olun o kadar korkmanıza gerek yok hatta keşke daha erken gitseydim deyip pişman olacaksınız hiç acıtmıyor.

Çoğu kişi dişçilerden korkar fakat hiç korkmaya gerek yok. En acısız işlemler dişlerde oluyor. Benim neredeyse bütün dişlerim kanal tedavisi, hiç sorun yaşamadım. Sadece 2 tane 20'lik dişim çekilirken 9 tane iğne vurmak zorunda kaldılar uyuşmadığı için. Sonki iğne de doktor artık yeter diyerek damağımdan beynime kadar 20 santimlik iğne vurarak uyuşturabildi. O çok farklı ve acısı anlatılamayacak cinsten bir durumdu :)

Kısacası kanal tedavisinin hiçbir acısı olmaz. Korkmaya gerek yok. Olduktan sonra da büyük bir ferahlama gelir. Ne ağrı, ne sızlama kalır. Dünya varmış dersiniz.

Geri
Yukarı